ROH TV 28.04.18 – Raport

Kilka tygodni temu Flip Gordon wywalczył title shota na pas ROH TV. Dziś przyszedł czas przystąpić do title matchu. Ponadto, świeżo po heel turnie, kilka słów do powiedzenia ma Bully Ray.

Krótkie przypomnienie najważniejszych wydarzeń z Supercard of Honor.

Walka nr 1: Chuckie T vs Josh Woods
Wodds szybko zaczął założeniem Cross Armbreakera, ale rywal równie szybko dosięgnął lin. Josh bombardował ciosami Chuckiego, lecz ten zdołał to skontrować i dzięki Side Russian Legsweep przejął kontrolę. Dorzucił do tego Enzuigiri oraz Dropkick, ale potem Woods się odegrał poprzez Exploder Suplex.
Po przerwie reklamowej Woods wymierzył Northern Lights Suplex, a także German Suplex. Chuckie T odpowiedział Missile Dropkickiem, po czym dorzucił jeszcze Clothesline w rogu oraz Sit-Out Dropkick. Woods był w kompletnej defensywie, a jego próby kontrataku nie przynosiły efektu. Choć załapał się na Soul Food, znalazł jednak siły by odpowiedzieć przez TKO na kolano. Rolling Bridging German Suplex dał mu 2 count, zaś gdy następnie namierzał się na Armbar, Chuckie T skontrował to na pin i tym sprytnym sposobem odliczył go do trzech.

Zwycięzca: Chuckie T

Za kulisami Cody w rozmowie z Brandi stwierdził, że jego ulubionym wrestlerem jest Dalton Castle. Nie jest jak hobbistyczni żurnaliści, czy bojownicy przy klawiaturze, którzy opisują title reign Daltona jako porażkę. Brandi wspomniała przy tym, że Cody pokonał Jay’a Lethala, tak jak niedawno Dalton, ale ponadto Cody pokonał też „Kenny’ego Ho-Megę”. Cody zastanawiał się głośno do czego to prowadzi. Gdy Brandi wskazała na swój brzuch, Cody myślał że jest w ciąży. Brandi wyprowadziła go z błędu, że chodzi o pas ROH World Champion.

Za kulisami The Kingdom ze skradzionymi pasami 6-man tag team champions. Stwierdzili oni, iż nigdy tych pasów nie stracili.

Jenny Rose dołączyła do stolika komentatorskiego.

Walka nr 2: Sumie Sakai vs Stella Grey
Sumie szybko przejęła kontrolę i popisała się Missile Dropkickiem oraz Northern Light Suplexem. Przeciwniczka odpowiedziała Spearem, ale tylko 2 count. Panie spotkały się w górnym narożniku, gdzie Japonka sprowadziła oponentkę na matę i atakowała kopniakami. Stella skontrowała szarżę w rogu i wykonała Tornado DDT, a następnie Suplex, 2 count. Sakai chciała podnieść rywalkę, lecz omal nie dała się odliczyć przez roll up. Sumie skutecznie wykonała Smash Mouth i uzyskała pinfall.

Zwyciężczyni: Sumie Sakai

Tuż po walce Jenny Rose weszła na ring i pogratulowała Sumie zdobycia pasa. Przypomniała jednak poprzez nagranie na Titantronie, jak podczas Marcowego tag team matchu – gdzie panie występowały razem – na gali Manhattan Mayhem Tenille Dashwood pchnęła Sumie w Jenny, co przyczyniło się potem do porażki.
Rose oznajmiła, że Sumie ma to, co ona chce – pas Women of Honor. Chce być pierwszą rywalką Sumie w pojedynku z pasem na szali. Sakai odpowiedziała, że lubi Jenny i nie chce z nią walczyć, ale gdy pas jest na szali, nie będzie mieć oporów.
Sumie zaoferowała uścisk dłoni, ale Jenny była zainteresowana tylko pasem.

Za kulisami SoCal Uncensored zapowiedziało że The Kingdom poniosą konsekwencje za kradzież ich pasów, a przy okazji wyświadczą tym przysługę dla Ring of Honor.

Na evencie Masters Of The Craft Marty Scurll wywalczył ponowną szansę na pas ROH World Champion. Marty oznajmił, że title shota zamierza wykorzystać na Best in the World PPV.

Urywko z Supercard of Honor – Bully Ray poprzez atak na Cheeseburgera przeszedł heel turn.

Na ring przyszedł pan kierownik, Bully Ray.
WWE Hall of Famer rzekł, że część fanów wyrażała niezadowolenie wobec jego akcji na Supercard of Honor. Co jednak dawało komuś takiemu jak Cheeseburger prawo do zarządzania spotem kogoś takiego jak on ? Cheeseburger reprezentuje to, czym on gardzi jeśli chodzi o obecnych młodych wrestlerów. Jakby tego było mało, to samo tyczy się dzisiejszych fanów wrestlingu. Cheeseburger, Flip Gordon i im podobni są zepsuci i przecenieni. Nie pasują do wrestlingu, tak samo jak zgromadzeni tu widzowie.
Jeden z fanów wrzucił na ring serpentynę, na co Bully Ray powiedział gościowi iż jeśli coś w niego rzuci, to dostanie od niego osobiście cios w twarz. Chwilę później……… Bully Ray dostał serpentyną prosto w głowę :D Bully rzekł, że kolejnym problemem jest COO ROH Joe Koff, który odpowiada za sprowadzenie takich typów, jak wyżej wymienieni. Dał im platformę, choć sam wie że wcale na nią nie zasługują. Sam wie, że to zepsute bachory bez krzty szacunku, ale mimo to podpisuje z nimi kontrakty, bo chce odgrywać miłego gościa. Bully Ray przypomniał, że wciąż ma funkcję kierownika w ROH, a pierścień WWE Hall of Fame na jego palcu czyni go lepszą osobą od każdego w tym budynku.

Dalton Castle na zapleczu rzekł, że mistrzem ROH jest już ponad 100 dni, a wciąż ludzie zastanawiają się czy jest on materiałem na mistrza. Cóż, można o to zapytać Punishment Martineza, Berettę, Beer City Bruiser, Jay’a Lethala oraz Marty Scurlla.

Shane Taylor dołączył do stolika komentatorskiego.

Walka nr 3: Silas Young © vs Flip Gordon – ROH TV Championship Match
Flip gdy został powalony na matę, popisał się swoim kip-upem, ale Silas znów mocno powalił go Slamem. Flip sprytnie dzięki swej zwinności wyrzucił Younga z ringu. Silas odsunął się by nie dostać Dive’a, zatem Flip z lin skoczył jedynie do tyłu, z powrotem na matę. Flip oberwał potężnym Lariatem, co widać było na jego twarzy :)
Po przerwie reklamowej Silas miał wyraźną przewagę, ale nic szczególnego z tego nie wynikało. Flip za to popisał się Springboard Dropkickiem oraz Shotgun Dropkickiem, którym posłał rywala w róg. Chwilę później ujrzeliśmy Springboard Spear, ale tylko 2 count. Young dopadł rywala w narożniku i próbował Superplexu, ale efekt chwilowej batalii był taki, że Silas dostał Kinder Surprise. Silas wypadł z ringu, Flip od razu wykonał Suicide Dive, a zaraz potem wrzucił oponenta z powrotem do ringu. Young uchylił się przed 450 Splash, lecz Samoan Pop oraz Running Shooting Star Press już go nie ominęło.
Znów po reklamach, Silas uchylił się przed Suplexem i po skontrowaniu szarży kopniakiem wykonał swe combo Backbreaker + Clothesline. Silas uchylił się przed Superkickiem i próbował przejść do Headstand Moonsault, ale Flip nie pozwolił na to. Przy drugiej próbie Flip pomyślnie wykonał Superkick, a także Falcon Arrow, ale tylko 2 count. Silas wyturlał się z ringu by złapać oddech, ale Flip po chwili go wrzucił z powrotem. Gdy jednak Flip był w trakcie powrotu do ringu, Silas w odpowiednim momencie kopnął w linę – tak, by arbiter nie dostrzegł – po czym wykonał Inside Cradle….. i tylko 2 count ! Flip starał się atakować chopami, ale Silas uderzył z kolanka, następnie wykonał Misery i uzyskał tym samym pinfall.

Zwycięzca: Silas Young

Całkiem przyzwoity wyszedł w tym epizodzie main event, który nawet szkoda że nie dostał więcej czasu. Gdy panowie się już rozgrzali, to zrobili całkiem fajne widowisko i właśnie ten większy zapas czasu mógłby lepiej pokazać motywację Flipa w dążeniu do swego pierwszego tytułu w Ring of Honor. Przyjemne promo dał też Bully Ray i jak widać na live eventach, gdzie dochodzi do konfrontacji między WWE Hall of Famerem, a Cheeseburgerem i/lub Flipem Gordonem, story to może być ciekawą rzeczą. Na tą chwilę zgaduję, że Bully Ray zawalczy z Flipem na Best in the World, a troszkę wcześniej rozwali Cheeseburgera ;) Dodam jeszcze, że Sumie Sakai jako pierwsza mistrzyni kobiet to dla mnie b*llshit. Może ma to wpływ na to, iż jej dzisiejsza walka, jak i późniejsze ustawienie pierwszej pretendentki do tytułu spłynęło po mnie.

Za tydzień ROH World Champion Dalton Castle wraz ze swoimi chłopcami staje do walki z The Kingdom. Ponadto Coast 2 Coast zmierzą się z teamem grubasków: Bruiser i Milonas.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL