ROH TV 27.02.16 – Raport

Silas Young ma dziś nauczkę dla chłopców za ich zdradę; dziś tag team match: Silas Young i Beer City Bruiser vs The Boys. Ponadto Adam Cole podejmuje Matta Sydala, a także kontynuacja turnieju Top Prospect 2016 – jeden i drugi półfinał !

Jeszcze przed walką na ring wbił Dalton Castle, zaskakując Silasa Younga i Beer City Bruisera od tyłu i obu mężczyzn wywalił z ringu. Chłopcy poczuli, że fani im kibicują, więc Silas złapał za mikrofon i polecił im, aby cieszyli się tą chwilą, Niech fani mają złudną nadzieję, że mają oni szansę coś zyskać, tak jak mieli szansę coś zyskać w życiu dzięki niemu, lecz jak to zwykle w ich przypadku – ponoszą porażkę. Mogli naprawić swój błąd i wrócić do niego, ale najwyraźniej sądzą że wiedzą już wszystko co trzeba o byciu mężczyzną. Przekonają się za chwilę, że to oni są nie tylko lepszymi wrestlerami, ale i mężczyznami. Nie będzie bajkowego zakończenia. Silas jest tego tak pewien, że jeżeli jakimś cudem chłopcy z nimi wygrają, wówczas on, Silas, odejdzie z Ring of Honor i w ogóle z wrestlingu !

Walka nr 1: Silas Young i Beer City Bruiser vs The Boys
W pierwszych minutach chłopcom w ogóle nie szło, ale dzięki współpracy byli wreszcie w stanie wyprowadzić poważny atak. Bruiser wykonał Wheelbarrow Suplex jednemu z chłopców, zaś Silas chciał dorzucić to samo, ale został to skontrowane na Bulldog. Drugi z chłopców wkroczył ze świeżymi siłami i szło mu nieźle; Bruiser otrzymał od niego Tornado DDT, co dało 2 count. Silas wyrzucił jednego chłopca, ale drugi wykonał mu Hurricanranę. Young odpowiedział na to poprzez DDT, lecz potem szarżując na drugiego rywala wyleciał z ringu. Bruiser z górnego narożnika chciał wykonać Splash na leżącego chłopca, lecz ten w odpowiedniej chwili wstał i…. miał to być Cutter, ale nie wyszło ^^
Silas i Bruiser znaleźli się poza ringiem, zaś jeden z chłopców wlazł na barki drugiego i Flipem zeskoczył prosto na rywali. Drugi z chłopców po chwili dorzucił Moonsault z narożnika. Po powrocie na ring Silas otrzymał Back Splash, ale nie dał się odliczyć. Bruiser wrócił do ringu, obaj chłopcy zostali sprowadzeni do narożnika i otrzymali kombinacje Butt splash od Bruisera, Running Knee od Silasa i Cannonball znów od Bruisera. W ten sposób Silas uzyskał pinfall.

Zwycięzcy: Silas Young i Beer City Bruiser

Po walce Silas i Bruiser kontynuowali atak, w związku z czym na pomoc przybiegł Dalton Castle. W starciu 1 vs 2 tym razem sobie jednak nie poradził i to team mężczyzn wyszedł z ringu z tarczą.

Walka nr 2: Brian Fury vs Action Ortiz – półfinał turnieju Top Prospect 2016
Z początku lepiej sobie radził Ortiz, ale nie trafił on z Elbow Dropem. Fury z hukiem wyleciał z ringu po dostaniu Shoulderblocka; po chwili doszedł do tego Dive. Fury zaskoczył rywala Dropkickiem w kolano i dzięki temu to on przejął kontrolę. Ortiz kontratakował serią punchy, zaś po Sliding Suplex uzyskał 2 count. Po otrzymaniu puncha Fury padła na mate, lecz jego noga poleciała w górę tak, że trafiła Ortiza między nogi. Arbiter najwyraźniej nie dostrzegł tego zbiegu okoliczności i nijak nie zareagował. Dało to Fury’emu możliwość wykonania pop-up Powerbomb i ostatecznie pinfall.

Zwycięzca: Brian Fury

Tuż po walce Kevin Kelly zapytał pierwszego finalistę o to, co czuje. Fury rzekł, że czuje się świetnie i nieważne kto będzie jego rywalem w finale ponieważ pokonywał już takich gości, a ani Rush, ani Martinez nie przyjdą z czymś, czego by nie znał.

Walka nr 3: Punisher Martinez vs Lio Rush – półfinał turnieju Top Prospect 2016
Rush wyraźnie niższy od rywala :) Punisher tylko stał i się uśmiechał jak rywal próbował osłabić go ciosami. Ani Dropkick w plecy, ani Running Clothesline w żaden sposób nie podziałały na Punishera. Rush zdołał się uchylić przed Chokeslamem i dzięki swej zwinności unikał każdego ataku rywala. Martinez dał się wyrzucić z ringu, lecz gdy Lio skoczył z Suicide Divem, ten najzwyczajniej w świecie go złapał. Rush znów uniknął Chokeslama i po wylądowaniu na krawędzi ringu wszedł na górny narożnik i wykonał Corkscrew Splash. Punisher skontrował akcję Springboard na Jawbreaker. Do tego doszły dwa Splashe w rogu plus Neckbreaker z pozycji Alabama Slam, ale tylko 2 count. Rush uchylił się przed kolejnym splashem w rogu i odpowiedział poprzez Enzuigiri, lecz przy szarży w rogu nadział się na kolano prosto w łeb.
Lio wyszedł z ringu by złapać oddech, natomiast Martinez…. wziął rozbieg i przeskoczył nad trzecią linę, wykonując rywalowi Planchę ! Punisher rzucił rywala w stronę lin, ale ten odbił się od nich i popisał się Bulldogiem. Po powrocie na ring Punisher zablokował próbę Running C-4 i sam wymierzył Bicycle kicka, ale tylko 2 count. Martinez namierzał się na Chokeslam z górnego narożnika, ale to Rush skontrował to na C-4 w powietrzu i uzyskał pinfall.

Zwycięzca: Lio Rush

Tuż po walce Kevin Kelly zapytał drugiego finalistę o to, co czuje. Lio przyznał że czuje się obity, ale tak już było niejednokrotnie i nie powstrzyma go to przed zostaniem Top Prospectem w ROH.

Brian Fury vs Lio Rush w finale Top Prospect 2016 !

Walka nr 4: Matt Sydal vs Adam Cole
Panowie toczyli wyrównane starcie na początku, zaś gdy Adam wykonał swój taunt „Adam Cole bay bay”, Sydal obiema rękami przybił mu high five (high ten ? :) ). Cole chybił z szarżą w rogu i otrzymał Hurricanranę oraz Jumping Heel Kick. Matt założył zmodyfikowany Muta Lock, z które Cole obronił się…. gryząc przeciwnika w dłoń. Sydal popisał się jeszcze Spinning toe hold knee drop, lecz Cole odpowiedział Jawbreakerem. Matt wskoczył na narożnik, jednakże Cole zepchnął go na podłogę, gdzie Matt wylądował niefortunnie. Adam polecił fanom odsunąć się, sygnalizując że rzuci Sydala w tamtą stronę…. lecz zrobił ich w konia i wrzucił rywala z powrotem do ringu :D
Po przerwie reklamowej przewaga Cole’a znacznie stopniała, czego efektem był dewastujący Round Kick. Matt skontrował atak rywala na Step over leg lariat plus Standing Moonsault, co dało mu 2 count. Po wyrzuceniu Cole’a z ringu, Sydal zdecydował się na Baseball Slide, ale Adam złapał go i cisnął na matę Wheelbarrow Suplexem. Do tego jeszcze Shining Wizard, ale tylko 2 count. Matt odbił się od narożnika by wykonać Crossbody…. ale nadział się prosto na Gutbuster. Cole namierzał się na Canadian Destroyer, ale Sydal zaskoczył go strąceniem go poprzez Hurricanranę. Adamowi udało się założyć Figure Four Leg Lock, ale Matt zdołał się przekręcić, co zmusiło Adama by sam przerwał submission. Nastąpiła wymiana ciosów, w wyniku której Sydal uniknął Shining Wizard i wymierzył Jumping back heel kick. Adam wymierzył Superkicka, ale Sydal miał siły by odpowiedzieć przez Jumping Knee. Chwilę później Adam wykonał aż dwa Superkicki, po czym złapał rywala na barki, ale ten się uwolnił poprzez wykonanie Reverse Hurricanrany. Adam leżał na macie, więc Matt przystąpił do wykonania Shooting Star Pres….. które mu się udało…. i po którym uzyskał pinfall !!

Zwycięzca: Matt Sydal

Z czego wynika zaskakujący wynik main eventu, to pytanie nasuwa się od razu. Na chwilę obecną gdybam sobie, że może chodzi o to, by dać Sydalowi title shota na główny pas na Supercard of Honor X, bo nie mam pojęcia kogo można by tu zrobić pretendentem. Punisher Martinez vs Lio Rush mógłby być fajnym materiałem na finałową walkę – bestia kontra underdog. Teraz nie mam już wątpliwości, że to Lio Rush będzie zwycięzcą turnieju.

Za tydzień Lio Rush i Brian Fury w finale turnieju Top Prospect 2016 ! Ponadto Christopher Daniels vs Dalton Castle.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL