ROH TV 26.08.17 – Raport

Przed wielką szansą Motor City Machine Guns. Wstępują do ringu z Young Bucksami do pojedynku o pasy ROH World Tag Team Championship !

Walka nr 1: Jay White i Jonathan Gresham vs War Machine
Jeszcze przed gongiem White i Gresham zaatakowali rywali, i to gdy ci stali do nich plecami. Jednak zagrywka na nic się nie zdała, bo War Machine szybko przejęło kontrolę. Rowe złapał swego tag team partnera i Slamem powalił prosto na dwóch rywali leżących na macie. White i Gresham wspólnymi siłami wyeliminowali z ringu Rowe’a, a Hanson w rogu dostał podwójny Dropkick. Jay przeszedł poza ring, gdzie obijał Rowe’a w barierkę dla widzów, tymczasem Gresham starał się atakować Hansona chopami, ale na niewiele mu się to przydawało. Jay White wszedł, by kontynuować atak. Stabilnie utrzymywał kontrolę, jednak dał się zaskoczyć na Clothesline, po którym Hanson dokonał zmiany. Rowe ze świeżymi siłami ruszył mocno do przodu na obu rywali. White’owi udało się jednak trafić oponenta Suicide Divem.
Po przerwie reklamowej Hanson atakował wielokrotnie obu rywali w narożnikach Clothesline’ami. War Machine myślało już nawet o Fallout, ale White uwolnił się od Rowe’a, zaś przy górnym narożniku Gresham złapał Hansona na Hurricanranę. Rowe powalił na matę Powerbombem White’a, zaś Jonathan załapał się na kombinację Springboard Clothesline & German Suplex. Chwilę później War Machine znów przymierzało się na Fallout, ale Gresham strącił Hansona z narożnika na podłogę. Rowe z kolei otrzymał Stunner od Greshama i od obu rywali kombinację Enzuigiri & Flatliner. Jay jeszcze dorzucił do tego German Suplex, ale tylko 2 count.
Hanson powrócił do ringu, ale został powalony na matę przez White’a. Zarówno Jay, jak i Jonathan chcieli Punchami atakować Raymonda… lecz ten kontrował to uderzeniami z główki. Gresham został znokautowany uderzeniem z kolanka, White’owi udało się powalić rywala Dropkickiem, ale powrócił Hanson, który zatrzymał ofensywę wrestlera. Gresham strącił Hansona na podłogę i po wykonaniu Springboard Moonsault Rowe’owi, dokładnie pół sekundy później wykonał Suicide Dive Hansonowi. White wymierzył Rowe’owi Brainbuster, Gresham dorzucił 450 Splash, jednak tylko 2 count !
White został wyrzucony z ringu, a osamotniony Gresham był rozpracowywany przez rywali. Raymond wysoko wyniósł w górę przeciwnika, Hanson wymierzył Slam. White jeszcze próbował interweniować, ale Hanson powalił go poprzez Spin Kick of Doom, podczas gdy Rowe odliczył Greshama do trzech.

Zwycięzcy: War Machine

Punishment Martinez przybył na ring, atakując Jay’a White. Wymierzył mu potężny Chokeslam.

Za kulisami Caprice Coleman ubrany w garnitur, zastanawiając się gdzie jest jego ekipa. Tłumaczył szeregowym pracownikom, że był odsyłany z miejsca na miejsce przez zarząd i obiecano mu tą ekipę. Liczy na to, że za tydzień ta ekipa będzie gotowa na jego program.

QT Marshall dołączył do stolika komentatorskiego.

Przypomnienie ataku The Kingdom na Jay’u Briscoe tydzień temu, co spowodowało uraz u byłego mistrza ROH World Champion. Za tydzień miał brać udział w 6-man tag team matchu, ale w tej sytuacji Mark Briscoe i Bully Ray będą walczyć tylko w starciu 2 vs 2.


Walka nr 2: Shane Taylor vs Josh Woods

Natychmiastowo po gongu Woods rzucił się do ataku na rywala. Dużo do tego używał kopniaków i kontynuował swój atak również poza ringiem. Shane zaczął kontratakować i w konsekwencji nadział rywala na barierkę dla widzów.
Po przerwie reklamowej Shane nadział rywala barkiem w stalowy narożnik i atakował rywala głównie w plecy. Josh zebrał się do kontrataku i zdecydował się podnieść ciężkiego rywala na barki. Taylor się jednak uwolnił i powalił rywala Clotheslinem. Taylor chciał dusić rywala, ale Woods, mający doświadczenie w MMA, wykorzystał to w przejście na Cross Armbreaker. Shane zdołał się wyswobodzić, ale Woods atakował dalej. Josh założył Ankle Lock, a potem, widząc że ten jest bliski dotarcia do lin…… wykonał rywalowi German Suplex. Taylor zablokował próbę kopniaka i przywalił mocno z kolana, co dało mu 2 count.
Shane postanowił złapać za krzesło i wziąć je do ringu, ale gdy już robił zamach, sędzia mu w tym przeszkodził i odebrał krzesło. Woods wykorzystał zamieszanie i poprzez roll up odliczył oponenta do trzech !

Zwycięzca: Josh Woods

Taylor zaatakował Woodsa Clotheslinem. QT Marshall wszedł do ringu i obserwował jak Taylor wykonuje Frog Splash. QT przytrzymał Woodsa, gdy Taylor wykonywał mu KO Punch.
QT wręczył Taylorowi kopertę, w której prawdopodobnie znajdowała się kasa za wykonaną robotę.

Za kulisami The Young Bucks wypowiadali się na temat dzisiejszej walki z Motor City Machine Guns. Matt Jackson mówił że to już nie rok 2009, lecz 2017 i to oni, Jacksonowie, rządzą tym miejscem.

22 Września na Death Before Dishonor PPV Cody będzie bronił pasa ROH World Champion w starciu z reprezentantem NJPW: Minoru Suzuki.
W szatni widać wyraźnie, iż Cody niezadowolony z tego faktu.

Również na Death Before Dishonor PPV KUSHIDA i Kenny King ponownie spotkają się w ROH TV Championship Matchu.

Walka nr 3: The Young Bucks © vs Motor City Machine Guns – ROH World Tag Team Championship Match
Minęła raptem minuta, a już cała czwórka była w akcji. Pretendenci wyrzucili rywali z ringu i Sabin w swoim stylu z pomocą Shelley’a wykonał im Suicide Dive. Po powrocie na ring dalej przewaga była po stronie Motor City, jednak przy narożniku Nick trafił szarżującego Sabina na Enzuigir, a Shelley otrzymał Wheelbarrow & Spin Kick oraz Neckbreaker na kolano. Sabin i Shelley znaleźli się poza ringiem i jeszcze dostali Twisting Dive od Nicka Jacksona. The Young Bucks przez dłuższą chwilę kontrolowało starcie z Shelley’em. Sabin próbował pomóc, ale Jacksonowie złapali obu oponentów na Sharpshootery i przy tym wykonali sobie znak ‚Too Sweet’.
Po przerwie reklamowej Shelley odparł atak rywali i dokonał upragnionej zmiany. Sabin ruszył do ataku na obu rywali. Matt dostał Missile Dropkick, a sekundę później Nick, będący poza ringiem, Suicide Dive. Motor City wspólnymi siłami zabrali się za rywali, ale Matt pchnął Sabina w stronę Shelley’a, eliminując tego ostatniego na chwilę w ten sposób. Chris złapał rywala na Wheelbarrow, ale Matt spektakularnie skontrował to na Inverted Code Red !
Nick wkroczył do gry, atakując pretendentów kopniakami. Do tego Sabin dostał Slingshot X-Factor, a sekundę później Shelly poza ringiem Moonsault. Sabin uchylił się przed Swanton Bombem, zaś Alex z Crossbody trafił. Matt załapał się na kombinację zwaną Dream Sequence. Jacksonowie sięgnęli po swoją najlepszą broń – Superkicki. Pomimo podwójnego Superkicka, Sabin odbił się od lin i wymierzył podwójny Clothesline. W efekcie tego cała czwórka leżała na macie.
A w tym momencie The Addiction wtargnęli na ring, atakując całą czwórkę zawodników. Daniels nawet odepchnął z dużą siłą sędziego. Kazarian zauważył stojącego fana w koszulce Bullet Club i odepchnął go na podłogę.

Brak zwycięzcy

No cóż, rzeczywiście The Addiction wyszło popsucie fanom radości z oglądania wrestlingu, tak jak to zapowiadali, bo main event oglądało się przyjemnie. Inaczej być nie mogło, skoro mamy dwa teamy z krwi i kości w ringu. Title match zapewne zostanie powtórzony na wrześniowym PPV i wynik tego pojedynku jest moim zdaniem sprawą otwartą. Podobnie jak zapowiedziane ponowne starcie KUSHIDY z Kenny Kingiem, gdzie nawet liczę na title change. Ogółem wyszedł z tego przyjemny epizod ROH TV, gdzie jednak mocną rysą jest obserwowanie QT Marshalla będącego ciągle częścią tej federacji :/

Za tydzień w walce wieczoru starcie tag teamowe z udziałem głównego mistrza. ROH World champion Cody razem z Hangman Pagem podejmują Marka Briscoe i Bully Ray’a.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL