ROH TV 26.08.15 – Raport

Ponieważ już od kilku tygodni linki do ROH TV mamy serwowane te z Destination America, a wcześniejsze od Sinclair Broadcast Group już nie (co trochę mnie wqrza), żeby nie mieszać za bardzo, wpisuję w tytule tematu datę odcinka ROH TV emitowanego właśnie w Destination America.

Dziś znów Adam Cole i Kyle O’Reilly połącza siły…. w walce o pasy tag teamowe ! Ponadto dziś w akcji Roderick Strong i The Briscoes.

Walka nr 1: Bloodbound Warriors (Grey Wolf i Red Scorpion) vs The Briscoes
Wolf i Scorpion pojawili się raz w ringu ROH w zeszłym roku; ponieśli wówczas porażkę z teamem Moose i RD Evans. Skoro wtedy przegrali, raczej nie należało się spodziewać, że inaczej będzie tutaj ;) Gołym okiem widać, że atutem Bloodbound Warriors jest siła i na tym się skupiali. Przekonał się o tym najbardziej Mark Briscoe, gdy niczym lalka został wyrzucony z ringu i rzucony o barierkę dla widzów. Markowi jednak po Back dropie udało się ustać na nogach i wpuścił Jay’a, który przystąpił do mocnego ataku. Wolf potrzebował chwili wytchnienia i wpuścił tag team partnera, sam zaś wyszedł na podłogę…. i wówczas Jay wykonał mu Suicide Dive. Scorpion załapał się na Superkick i Death Valley Driver od byłego ROH World Championa. Bloodbound Warriors byli już właściwie bez szans i po Froggy Bow od Marka oraz Clotheslinie od Jay’a, Wolf został odliczony do trzech.

Zwycięzcy: The Briscoes

Po walce na rampie zjawiła się grupa The Decade. Adam Page rad był, że widzi Jay’a Briscoe, przypominając że 2 tygodnie temu wezwał go do ringu, lecz na próżno. Może Jay traci słuch, a może jest po prostu głupi….. a może to całe „Man Up” jest kłamstwem. Jay odpowiedział, że nie wie kim jest ten junior, ale jeżeli szuka walki, to nie musi się rozglądać daleko i mogą to załatwić już teraz.
BJ Whitmer zabrał głos, mówiąc że w ten sposób to tak nie będzie. Proponują Jay’owi, aby za tydzień pokazał swoje „man up” w walce 1 vs 1 z Adamem Pagem. Jay zasugerował Adamowi, aby szykował się na ostre skopanie tyłka.

Walka nr 2: Donovan Dijak (w/ Truth Martini i J. Diesel) vs Roderick Strong
W pierwszych minutach Dijak wcale nie odstawał, a nawet radził sobie nieznacznie lepiej. Gdy Roddy znalazł się na krawędzi ringu, uskoczył nad Martinim próbującym uderzyć go swoją książką, lecz wówczas Donovan za pomocą łokcia strącił oponenta na podłogę.
Dijak popisał się swoim Throw Suplexem oraz Backbreakerem, po którym odrzucił rywala niczym lalkę. Strong dzięki Jawbreakerowi i Dropkickowi wyrównał szanse, ale nie dał rady wznieść rywala na barki i sam załapał się na Superkicka. Strong zablokował Feast Your Eyes i odpowiedział przez Olympic Slam, po którym obaj leżeli na macie. Strong zdecydował się na Superplex i po chwili starania udało mu się to. Jeden i drugi atakowali na przemian, Roddy po Jumping Knee myślał już o finiszu, ale dostał potężnego Big Boota. Dijak chciał już przejść do Feast Your Eyes i prawie mu się to udało, jednak Roddy uniknął kontaktu z kolanem i sam wymierzył Jumping Knee, double knee gutbuster i Sick Kick, co ostatecznie dało pinfall.

Zwycięzca: Roderick Strong

Tuż po walce na ring wbił Jay Lethal, atakując Stronga. Diesel i Dijak pomogli mu w tym. Roddy nie miał szans przy przewadze liczebnej rywali, jednakże z pomocą przybyli War Machine, którzy przegonili House of Truth.

W dzisiejszym Inside ROH mowa o All Star Extravaganza VII PPV, gdzie Jay Lethal będzie bronić obu swoich pasów przeciwko reDRagonom. Ponadto Mandy Leon wspomniała, że Jay Lethal będzie bronić za tydzień pasa ROH TV w walce z Hansonem, a za 2 tygodnie rewanż z Roderickiem Strongiem o pas ROH World champion, tak więc pan Lethal w najbliższym czasie nie może narzekać na nudę :)

Do stolika komentatorskiego dołączył Chris Sabin.

Walka nr 3: The Addiction © vs Future Shock – ROH World Tag Team Championship Match
Z początku Daniels i Cole toczyli wyrównany bój, lecz ten drugi skorzystał z pomocy swego tag team partnera i razem sprowadzili Christophera do defensywy. Kazarian po wejściu do akcji radził sobie nie lepiej, co więcej gdy Daniels próbował ingerować, dostał Superkicka od Cole’a. Po tym kopniaku Adam chciał krzyknąć swój catchphrase, ale za namową Kyle’a we dwójkę krzyknęli: „Future Shock, baby !”. Potem gdy cole znalazł się na narożniku, Daniels odwrócił jego uwagę, przez co Kazarian strącił go poza ring; Daniels jeszcze rzucił go o barierkę dla widzów. Dało to The Addiction kontrolę nad rywalami, a konkretniej nad Adamem. Daniels i Kazarian sporo atakowali razem, by nie dać Cole’owi chwili wytchnienia. Oczywiście jak to w wrestlingu, taki scenariusz nie mógł trwać wiecznie; Cole uwolnił się od Kazariana dzięki Enzuigiri i….. dokonałby zmiany gdyby nie to, że Daniels strącił Kyle’a z ringu i rzucił w barierkę dla widzów. Ale pomimo tego Cole sobie poradził z sytuacja, wymierzając Frankiemu Jumping Neckbreaker. Adam próbował założyć Figure Four, lecz nie dość że się nie udało, to sam jeszcze dał się złapać na Cross Armbreaker. Adam uwolnił się i odpowiedział swoim submissionem, lecz upragnionego celu to nie dało. O’Reilly dołączył się do tego, aplikując arm bar, ale włączył się również Daniels z Koji Clutch, co w sumie utworzyło niezły łańcuch submissionowy :)
Po przerwie reklamowej Daniels przypadkowo trafił Clotheslinem swego tag team partnera. cole wpuścił do gry Kyle’a, który ruszył z ofensywą na obu rywali. Kazowi założony został Cross Armbreaker, a gdy Daniels próbował to przerwać….. jemu Kyle założył Knee bar. Potem Kyle złapał Danielsa na barki, co pozwoliło Cole’owi na wykonanie Superkicka; Future Shock dołożyli jeszcze do tego high/low combination, ale tylko 2 count. Cole atakował Kaza przy linach, więc musiał być upomniany przez sędziego. Adam odepchnął arbitra, a Kazarian skorzystał z tego iż sędzia przez moment nie widzi co się dzieje i kopnął Cole’a między nogami. O’Reilly wziął się do roboty, wykonując Kazowi Tornado DDT i Brainbuster, ale na pinfall to nie wystarczyło.
Kyle złapał Kaza na Cross Armbreaker i Frankie rzeczywiście odklepał….. tyle że sędzia tego nie widział, bo przy krawędzi ringu zjawili się Michael Bennett i Matt Taven ! Taven zaatakował Kyle’a, ale tylko dlatego że cole powalił Danielsa Superkickiem, nie zobaczyliśmy Celebrity Rehab. O’Reilly poprzez O’Conor Roll odliczyłby Kaza do trzech, ale arbiter wciąż był zajęty argumentowaniem z Bennettem. Kyle trafił na Superkick od Tavena i Kazarian po Schoolboy uzyskał…… 2 count ! Kyle kopniakiem załatwił Tavena, lecz przy powrocie na ring za nogę złapała go Maria. Cole widział co się dzieje i wkurzony wyszedł z ringu, podążając za Marią. O’Reilly został sam i po Celebrity Rehab został odliczony do trzech.

Zwycięzcy: The Addiction

Po walce The Addiction atakowało jeszcze Kyle’a, więc na pomoc przybył Bobby Fish. A że sam sobie nie radził, do pomocy przyszli jeszcze Young Bucksi. The Kingdom wrócili do ringu i mamy teraz jedno wielkie zamieszanie. Ostatecznie Young Bucksi wywalili The Addiction z ringu za pomocą Superkicków i jeszcze dołożyli do tego Suicide Dive.

Bardzo ładnie pograli na emocjach w main evencie. Rezultat był oczywisty jeszcze przed walką, ale udało im się z tego wyciągnąć sporo emocji, dzięki czemu przyjemnie oglądało się to starcie. Osobiście też jestem dość zadowolony, że starcie Stronga z Dijakiem nie było 2-minutowym squashem, lecz Roddy musiał się trochę napracować na swoje zwycięstwo; kolejny raz pokazują nam, że Dijak > Diesel ;) Opener powiedziałbym, że był dość niezły jak na oczekiwania, jakie można było tutaj mieć. Ogólnie więc wyszedł to przyzwoity epizod telewizyjny, który moim zdaniem swe oczekiwania spełnił.

Za tydzień pas ROH TV Champion na szali; rywalem Jay’a Lethala będzie Hanson. Ponadto zmierzą się ze sobą dawni tag team partnerzy, stojący dziś po dwóch różnych stronach mocy: Cedric Alexander vs Caprice Coleman.

Oglądajcie Ring of Honor !

 

Autor: KL