ROH TV 26.05.18 – Raport

Dziś na szali pas Women of Honor Championship, a także pasy 6-man tag team Champions. Ponadto w akcji m.in. Jushin ‚Thunder’ Liger.

Walka nr 1: The Dawgs vs Cheeseburger i Jushin ‚Thunder’ Liger
Rhett Titus trafił mocno w dziób Cheeseburgera, dzięki czemu wypracował przewagę dla swego teamu. Jednakże Ferrara przy szarży w rogu dał się nadziać na kontratak i role się odwróciły. Liger wkroczył do akcji, bezproblemowo radząc sobie z Ferrarą, któremu nawet wykonał Cannonball z krawędzi ringu na podłogę.
Po przerwie reklamowej Liger trzymał Ferrarę w surfboard, a w tym samym czasie Cheeseburger trzymał Titusa w Stretchu. Cheeseburger nie zauważył, że Titus dokonał zmiany i tem mógł go zaatakować z zaskoczenia. W wyniku tego Cheeseburger znalazł się przez dłuższą chwilę w tarapatach. Oczywiście, zgodnie z tradycją tag team matchy, przyszedł moment że się wyswobodził i dokonał upragnionej zmiany.
Liger wymierzył Willowi Tilt-a-whirl backbreaker oraz Liger Bomb, ale tylko 2 count. Ferrara odpowiedział Lariatem i wpuścił do gry Titusa. Rhett powalił oponenta Dropkickiem i namierzał się z Willem na podwójną akcję, jednakże do akcji powrócił Cheeseburger. Zarówno Titus, jak i Ferrara dostali podwójne Shotei. Jeszcze Brainbuster od Ligera dla Rhetta i mamy pinfall.

Zwycięzcy: Cheeseburger i Jushin ‚Thunder’ Liger

Za kulisami ROH World champion Dalton Castle przyznał otwarcie, że zarówno Cody, jak i Marty Scurll odliczyli go w ostatnim czasie w ringu. Zatem sprawiedliwie będzie, jeśli na Best in the World zabookowany zostanie triple threat match.

Walka nr 2: Sumie Sakai © vs Jenny Rose – Wome of Honor Championship Match
Jenny chciała spoliczkować rywalkę, ale ta to przewidziała i zrobiła unik. Sumie wyrzuciła rywalkę z ringu i z górnego narożnika skoczyła na nią poprzez Crossbody.
Po przerwie reklamowej Sumie wykonała Missile Dropkick, co dało jej 2 count. Jenny odpowiedziała Sidewalk Slamem, co dało jej na moment przewagę. Mistrzyni wymierzyła oraz Swinging fisherwoman’s neckbreaker, ale to za mało na pinfall. Sakai znalazła się na krawędzi ringu i została Spearem zepchnięta na podłogę. Jenny poszła krok dalej, wbijając ją w barierkę dla widzów. Po powrocie na ring Rose wymierzyła Clothesline z narożnika oraz fisherwoman’s suplex, 2 count.
Jenny próbowała jeszcze akcję z narożnika, ale Sakai złapała ją na Hurricanranę. Rose wykonała German suplex oraz Spear, jednak tylko 2 count. Sumie trafiła rywalkę ciosem i pomyślnie wykonała Smash Mouth, co dało jej pinfall.

Zwyciężczyni: Sumie Sakai

Przypomnienie jak Marty Scurll zyskał title shota na pas ROH World Champion oraz jak Cody’emu także udało się odliczyć Daltona do trzech. Teraz zarówno Cody, jak i Marty chcą title shota na Best in the World.

Za kulisami ROH TV champion Silas Young powiedział, że na świecie są dwa typy ludzi: jedni którzy szczycą się swoją robotą oraz drudzy którzy płaczą póki coś nie zostanie im po prostu dane. Tym drugim jest Austin Aries, który swoją smutną historyjką wyszarpał sobie za darmo title shota na pas ROH TV. Ale w związku z tym Aries przekona się dlaczego Silas jest ostatnim prawdziwym mężczyzną.

Walka nr 3: The Kingdom © vs SoCal Uncensored – ROH 6-Man Tag Team Championship Match
Zaraz po rozpoczęciu Marseglia udał się pod ring, w związku z czym Kazarian polecił kolegom aby pilnowali, by nie wyszedł z tego jakiś numer. Marseglia po chwili wyszedł i udało mu się zaskoczyć Kazariana. Zrobiło się spore zamieszanie, po którym w ringu pozostali jedynie Daniels i Marseglia. Christopher złapał za balona i przebił go tuż przy głowie Vinny’ego :) Skorpio Sky i TK O’Ryan toczyli wyrównany bój, aż…… obaj zostali podcięci na matę przez oponentów przy odbijaniu się od lin. SoCal Uncensored miało przewagę nad O’Ryanem, ale rywale zdołali odwrócić sytuację. Sky dostał Double Flapjack, zaliczając przy tym głową o linę. Następnie Vinny złapał za balona i przebił go nogą przy głowie oponenta.
Po przerwie reklamowej Sky i Marseglia padli na matę po Double Crossbody. Sky uwolnił się po chwili od rywali i dokonał zmiany. Kazarian ruszył z werwą na Tavena, wykonując m.in. Slingshot Lariat. Daniels poleciał z divem między drugą, a trzecią linę na dwóch rywali. Taven trafił Kaza Enzuigiri, ale Daniels przerwał pin, za co dostał w dziób. Frankie wpuścił Christophera do gry, ale ten po chwili wyleciał z ringu. Matt poleciał na niego z divem, lecz sam zaraz potem dostał Hurricanranę od Kazariana. Marseglia ze Springboard Planchą dla Kaza, zaś TK O’Ryan przy namierzaniu się na Asai Moonsault dostał kopniaka od Sky’a i poleciał tylko na swoich.
Daniels chciał uderzyć Tavena, mając na dłoni mosiężny knykieć, ale to mu się nie udało. Sędzia zauważył ową rzecz i zadbał o jej usunięcie. Taven w tym czasie chciał użyć swego kija, lecz i nim zajął się arbiter. Kazarian ruszył z krzesłem, ale rywal zrobił unik i Frankie poprzez odbicie krzesła o linę trafił siebie :) Taven chciał wykorzystać to na pin, ale arbiter widząc krzesło, uznał że to The Kingdom użyło krzesła i zarządził dyskwalifikację.

Zwycięzcy: SoCal Uncensored przez DQ

Ian Riccaboni ogłosił, że main eventem gali Best in the World będzie triple threat match o pas ROH: Dalton Castle vs Cody vs Marty Scurll.
Na koniec jeszcze kamera na Cody’ego, który był niezbyt zadowolony z tej decyzji.

Dość niezły main event i…… to tyle, co ciekawego w tym tygodniu. Na większą uwagę zasługuje oficjalne ogłoszenie triple threat matchu na Best in the World, gdzie moim zdaniem albo Marty zgarnie pas, ale tak zepsuje Cody’emu plany na przejęcie tytułu, że tutaj jeszcze Daltonowi uda się prześlizgnąć z pinfallem. W każdym razie liczę na to, iż prędzej lub później tytuł znajdzie się w rękach The Villaina :)

Za tydzień na szali pas ROH TV Champion. Rywalem Silasa Younga będzie Austin Aries !

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL