ROH TV 26.03.16 – Raport

Pas ROH TV jest w posiadaniu Japończyka. Dziś to samo może się stać z pasem ROH World. Jay Lethal vs Hirooki Goto o pas ROH World Champion !

Walka nr 1: Roderick Strong vs Adam Page vs Moose vs Matt Sydal
Sydal i Strong popisali się ładną wymianąa potem Page doszedł do głosu, zabierając się za Roddy’ego. Następnie do akcji wkroczył Moose, który na Page’u wykonał Dropkick, ale dał się wyrolować Sydalowi i wypadł z ringu. Matt skoczył na niego, chcąc złapać na Hurricanranę, ale Moose zatrzymał to i Buckle Bombem nadział rywala na krawędź ringu. Roddy dla czarnoskórego oponenta wymierzył Dropkick przez liny, ale już sekundę później Page wykonał Shooting Star Press z krawędzi ringu.
Po przerwie reklamowej nikt już nie stał grzecznie w narożniku; każdy z zawodników dokładał coś od siebie. Przy tym zamieszaniu najlepiej radził sobie Moose, który w narożniku wykonał Dropkick Sydalowi i Page’owi jednocześnie. Matt odpłacił się Hurricanraną z narożnika, Roddy dołożył Double Knee Gutbuster, a Page swój Clothesline z lin. Roddy dostał DDT od Page’a, a gdy na Sydala przymierzał się z Clotheslinem z lin…. jego uwagę odwrócił nadbiegający BJ Whitmer, łapiąc go za nogę na krawędzi ringu. W efekcie tego Sydal odpadł atak Adama, a po chwili wykonał swój końcowy Shooting Star Press, ale momentalnie po tej akcji Roddy złapał Sydala i wykonał mu Double Knee Gutbuster. Page z kolei dostał Jumping Knee i został odliczony do trzech.

Zwycięzca: Roderick Strong

Na ring przyszedł Adam Cole.
Czas na historyjkę z Adamem Colem. Adam rzekł, że pewnie ludzie spodziewają się iż będzie mówił o gorszym okresie, w jakim obecnie się znajduje – przegrana na 14th Anniversary Show, ostatnio porażka z Mattem Sydalem. Jednakże wciąż stoi w ringu jako wrestler najlepszy na świecie. Jest tak, ponieważ absolutnie nikt nie może zaprzeczyć, iż jest on niekoronowanym mistrzem ROH. W jego walce rewanżowej nie powinno być Kyle’a O’Reilly, którego zresztą pokonał na Final Battle, a na Supercard of Honor to powtórzy. Nie zmienia się jego obietnica, iż Kyle O’Reilly nigdy nie zostanie mistrzem ROH. Jego kolejna obietnica – to on, Adam Cole, będzie tym, który zdetronizuje Jay’a Lethala z pozycji mistrza ROH. Jego dni są policzone, bo w starciu 1 vs 1 z nim, Lethal jest bez szans. Lethal ciągle ma przy sobie House of Truth do pomocy, tak jak Kyle O’Reilly ma Bobby Fisha do pomocy. On sam z kolei jest bez The Kingdom, ale to bez znaczenia, bo i tak już niedługo będzie ponownie mistrzem ROH.
A tymczasem zagrała muzyczka…. The Kingdom. I przy niej zjawił się Matt Taven, wciąż chodzący o kuli. Panowie się wyściskali, po czym Taven rzekł do widzów, że oto po raz pierwszy w 2016 roku The Kingdom znów są razem w ROH TV. Ich cele będą takie samie – dominacja nie tylko w Ring of Honor, ale i w Japonii; tak jak to w 2015 roku było z każdym….. poza Adamem Colem. Matt powiedział, że Adam miał dwie szanse na odzyskanie pasa ROH World Champion i w obu przypadkach poniósł porażkę. Taven przyznał, że dołączył do The Kingdom, gdyż nazwisko Adam Cole kojarzyło mu się z wielką gwiazdą i jednym z najlepszych zawodników w ringu. A co się okazało ? Adam doznał urazu i oni musieli troszczyć się, żeby Adam wciąż był dla ludzi kimś ważnym. Fakt jest taki, że Adam nie jest lepszy od niego i to właśnie on, Matt, był prawdziwą gwiazdą The Kingdom. Kiedy ostatnio byli tu razem w ringu, Adam powiedział mu, że schrzanił sprawę. Lecz tak się składa, że dokończył swoją walkę na Final Battle mimo mocnego urazu kolana. Na dzień dzisiejszy wniosek jest prosty – to już koniec. The Kingdom zostanie odbudowane poprzez imidż Matta Tavena, a jedyna rzecz, która zostaje zakończona w The Kingdom to Adam Cole.
Po tych słowach Taven opuścił ring i pomachał Cole’owi.


Walka nr 2: Cheeseburger vs Foxx Vinyer

Foxx, który wygląda na gościa stawiającego na siłę, od razu z zaskoczenia zaatakował Cheeseburgera, jednak ten szybko się odegrał. Foxx po Powerslamie uzyskał 2 count, ale spudłował z szarżą w rogu i otrzymał atak z kolanka. Cheeseburger przymierzał się na finisz, ale wówczas wbiegli All Night Express, którzy wyciągnęli Vinyera z ringu i atakowali go.

Zwycięzca: Foxx Vinyer przez DQ

Po rozprawieniu się z wrestlerem, King i Titus złapali za mikrofony. Weszli na ring i Rhett wówczas oświadczył, że wcale nie chcą atakować Cheeseburgera, a w zasadzie nawet go lubią. Jest taki jak oni i na szczęście nie taki, jak widzowie. Kenny wyjaśnił że wbrew pozorom fani wcale go nie lubią. On kładzie swoje zdrowie na szali w ringu, a fani podśmiechują się, że jest taki drobny, że sami by sobie z nim poradzili. Kenny dodał, że na 14th Anniversary Show jego córeczka siedziała w pierwszym rzędzie i z łzami w oczach patrzyła, jak jej ojciec zostaje powalony na drabinę. Pozostali widzowie nie pomyślą o tym, jak ból w tej chwili czuł. I tak samo jest z Cheeseburgerem – fani mają go gdzieś. Fakt jest taki, że Cheeseburger ma więcej serca w tych swoich rąsiach drobniutkich jak nitki makaronu, niż ci ludzie siedzący na widowni. Kiedyś byli lubiani przez widzów, razem z nimi świętowali zdobycie pasów tag teamowych. A jak jest dzisiaj ?
Rhett wyjął telefon i z Twittera czytał wpisy obraźliwe w stronę ANX. Wciąż są tymi samymi niesamowitymi wrestlerami, jak kiedyś, ale dziś najwyraźniej fanów zadowala para skaczących małpek The Young Bucks, para wieśniaków The Briscoe Brothers oraz para owłosionych typów War Machine. Nawet Cheeseburger ma większą sympatię widzów, niż oni.
Fani skandowali „Cheeseburger”. Kenny stwierdził, że Cheeseburger jest trochę jak oni, ale i trochę jak widzowie. Rhett polecił Cheeseburgerowi przeczytać napis z tyłu ich koszulki – jeśli nie jesteś z nami, lepiej od nas uciekaj.
W tym momencie ANX zaatakowało Cheeseburgera, wykonując mu akcje drużynowe. Dopiero kiedy je wykonali, kiedy było już po herbacie, z pomocą przybiegli War Machine oraz The Briscoes. Mark i Jay podnieśli pasy tag teamowe, które War Machine mocnym szarpnięciem im je odebrali.

Walka nr 3: Jay Lethal © (w/ House of Truth) vs Hirooki Goto – ROH World Championship Match
Lethal momentalnie przystąpił do ataku. Goto szybko się jednak z tego podniósł, wymierzając Hiptoss oraz Backdrop. Gdy namierzał się na Hurricanranę z narożnika, Taeler Hendrix odwróciła jego uwagę, co wykorzystał Lethal i wyrzucił oponenta z ringu, dokładając do tego Suicide Dive. Truth Martini skorzystał z wolnego ringu i popisał się Spinaroonie.
Po przerwie reklamowej przewaga Lethala zaczęła topnieć. Goto zaczął kontratakować i wykonał Spin Kick w rogu, zaś po skontrowaniu próby Lethal Injection dołożył Saito Suplex, co dało mu 2 count. Lethal zdawał się zmierzać do odpowiedzenia na ten atak, lecz padł jak kłoda po niespodziewanym otrzymaniu Headbuttu. Po chwili Hirooki wykonał Fireman’s carry Neckbreaker i namierzał się już prawdopodobnie na finisz, lecz ponieważ Taeler łapała go za nogę….. Goto mocno przydeptał jej rękę. Lethal złapał Goto i pchnął w stronę Martiniego, który gotów był do użycia swej książki……. ale Hirooki był w stanie ją złapać, zatrzymując tym samym próbę ataku. Sędzia odegrał z rąk Goto książkę, a moment dezorientacji wykorzystał Lethal poprzez Superkick i Lethal Injection, co ostatecznie dało pinfall.

Zwycięzca: Jay Lethal

House of Truth wznieśli ręce w górę i nie zauważyli, że za ich plecami ktoś wszedł do ringu. Gdy się obrócili, spostrzegli, że to….. Donovan Dijak ! W towarzystwie Prince Nany. Lethal pierwszy wyprowadził atak i nastąpiła wymiana ciosów. Lethal wyleciał z ringu, zaś Martini uderzył w plecy Dijaka swoją książką; tyle że na Donovanie wielkiego wrażenia to nie zrobiło. Dijak tylko się uśmiechnął i po chwili potężnym Spin Kickiem znokautował Martiniego. Truth leżał wyraźnie oszołomiony na macie, a fani skandowali „you just killed him”.

Powrotu Dijaka i usunięcia Martiniego z pola się spodziewałem, bo widziałem marcowy live event w Philadelphii. Czy Dijak będzie pretendentem ? Nawet jeśli, to tylko na wypełnienie najbliższych eventów, bo jako pogromcę Lethala widzę Kyle’a O’Reilly na Best in the World. Bardziej by mi odpowiadało, aby Dijak skupił się na pokonaniu najpierw pionków w tej szachownicy zwanej House of Truth – niech pozbędzie się Joey Daddiego na zawsze z ROH, a za Lethala mógłby się wziąć zaraz po tym kiedy ten już straci pas.
Taven mówiący o odbudowaniu The Kingdom ? Niezbyt intrygujące. Wyglądałoby to lepiej, gdyby Matt przypomniał że to on odebrał pas ROH TV Champion Adamowi. Czekałem aż o tym wspomni i się nie doczekałem.
Całkiem fajny opener. I tyle.

Za tydzień czas wreszcie na starcie The Addiction i Motor City Machine Guns. Ponadto reDRagon podejmują IGWP Championa Kazuchika Okadę oraz Gedo.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL