ROH TV 25.08.18 – Raport

Dziś pasy 6-man tag team champions na szali. The Kingdom broni tytułów przeciwko Young Bucksom i Cody’emu. Ponadto m.in. starcie weteranów – Jay Briscoe i Christopher Daniels.

Caprice Coleman dołączył do stolika komentatorskiego.

Walka nr 1: Jay Briscoe vs Christopher Daniels
Daniels zyskał przewagę i poczęstował rywala Dropkickiem, po czym wyrzucił go z ringu i wymierzył Arabian Moonsault. Christopher atakował Jay’a serią ciosów w narożników, ale Briscoe złapał oponenta na Flatliner, trafiając go w narożnik.
Po przerwie reklamowej Briscoe rządził w ringu, wymierzając m.in. Dropkick. Jednakże Daniels uchylił się od szarży w rogu i po STO oraz Blue Thunder Bomb uzyskał 2 count. Briscoe skontrował Angel’s Wings, ale tak samo Daniels chwilę później Neckbreaker, a także Jay Driller. Daniels powalił rywala na matę i sygnalizował Best Moonsault Ever…. ale nagle w ringu zjawił się Mark Briscoe, który krzesłem zaatakował Danielsa.

Zwycięzca: Christopher Daniels przez DQ

Daniels raz jeszcze dostał krzesłem. Coś od siebie chciał też dodać Jay, ale przybiegli Frankie Kazarian i Skorpio Sky, przeganiając Briscoesów z ringu.

Promo Jay’a Lethala i Jonathana Greshama. Za 2 tygodnie w ROH TV panowie zmierzą się o pas ROH World champion w 30-minutowym Iron Man Matchu.

Przypomnienie jak Madison Rayne wygrała 4-osobową walkę o pretendenta. Za tydzień zawalczy z Sumie Sakai o pas Women of Honor.

Walka nr 2: Flip Gordon vs Silas Young
Flip przymierzał się na Suicide Dive, ale Silas zatrzymał go punchem. Wracając do ringu, do rzucił do tego Double Stomp, przytwierdzając swoją przewagę. Flip starał się kontratakować, ale wciąż był na słabszej pozycji. Flip zdołał zatrzymać kopniakiem szarżę w rogu, a potem odpowiedział Springboard Dropkickiem oraz Running Dropkickiem w rogu. Do tego jeszcze Kinder Surprise i Silas poza ringiem. Gordon znów zdecydował się na dive, a dokładniej Jumping Cannonball, który był skuteczny.
Po przerwie reklamowej Gordon wykonał Crossbody z narożnika oraz Springboard Spear, ale nie wystarczyło to na pinfall. Silas odpowiedział swą kombinacją Backbreaker + Clothesline, ale uzyskał tym tylko 2 count. Potężny kopniak oraz Hanging Swinging Neckbreaker w wykonaniu Younga, znów 2 count. Last Real Man planował Suplex, ale w powietrzu Gordon skontrował to na Falcon Arrow. Panowie szli cios za ciosem, wdali się w ich wymianę. Silas chciał odbić się od lin, ale Flip złapał go na roll up i założył przy tym mostek, dzięki czemu zablokował rywalowi wydostanie się i tym samym uzyskał pinfall !

Zwycięzca: Flip Gordon

Flip chciał uścisku dłoni po walce, ale nim Silas jakkolwiek zareagował, zjawił się Bully Ray który zaatakował od tyłu Low Blowem Gordona. Bully spojrzał na Silasa i tylko pokręcił głową.

Za kulisami Marty Scurll pogratulował Kenny Kingowi że ten wyzwolił w sobie nitkę nikczemnika, by skraść pin w ich walce. Niech się cieszy tym momentem, po wkrótce Marty zgłosi się po rewanż.

Kenny King rzekł, że Ric Flair był „the dirtiest player in the game”, ale dało mu to 16 razy reign z głównym tytułem. On sam zaś nie miał głównego złota ani razu. Nie jest złym gościem, ale postępowanie tak jak oni otwiera przed nim różne opcje.

NWA World’s Heavyweight Champion Nick Aldis zajął miejsce Caprice Colemana przy stole komentatorskim.

Walka nr 3: The Kingdom © vs The Young Bucks i Cody (w/ Brandi Rhodes i Burnard The Business Bear) – ROH 6-man tag team championship match
Niemal od razu po rozpoczęciu walki The Kingdom użyło nieczystej gry, aby zdobyć przewagę. Rywale jednak szybko się pozbierali i to każdy z The Kingdom po kolei padł ofiarą potrójnego ataku. Cody, będąc w pobliżu stolika komentatorskiego, spojrzał oczywiście w stronę swego przeciwnika na All In. Marseglia i O’Ryan wykorzystali przewagę liczebną aby zdobyć kontrolę nad Mattem Jacksonem; cała trójka skupiła się na atakowaniu kolan Matta, dzięki czemu trzymali go w defensywie.
Już po przerwie reklamowej Matt dokonał upragnionej zmiany, wpuszczając do walki Nicka. Ten ruszył z werwą i oczywiście nie ma na niego mocnych. Jednakże Vinny rozbił balon przy jego uchu, a Taven skorzystał z tego momentu, powalając rywala Springboard Kickiem. Cody wszedł do gry, a po drodze poczęstował Springboard Kickiem O’Ryana oraz Powerslamem Marseglię. Cody złapał Tavena na Sharpshooter, a chwilę później to samo z pozostałą dwójką zrobili Bucksi. Później jeden drugiego powalał na matę; Marseglia szykował się z balonem na Cody’ego, ale poprzez Superkick od Matta Vinny sam się stał ofiarą swej broni. O’Ryan dostał podwójnego Superkicka, a Taven potrójnego lecz mimo to nie dał się odliczyć do trzech.
Taven dostał Cross Rhodes, ale TK ocalił go przed pinfallem. Jacksonowie zajęli się nim, po czym chcieli mu wykonać razem dive, ale z drugiej strony wyciągnął ich na podłogę Marseglia. Vinny poleciał z divem na Cody’ego, ale i tak po chwili Jacksonowie doszli do głosu z divem. Taven poleciał na całą piątkę, a potem….. Brandi Rhodes skoczyła na tą samą piątkę. Podjarany Burnard wlazł na krawędź ringu, skąd po chwili został strącony kopniakiem przez Tavena. Lider The Kingdom złapał Cody’ego na Climax, Marseglia dołożył Swanton Bomb, ale Matt Jackson w ostatniej chwili przerwał pin.
Cała szóstka toczyła bój w ringu, lecz potem Cody został osamotniony. Zapowiadało się na Rockstar Supernova, ale Bucksi zatrzymali to Superkickami. Dodatkowo Taven dostał podwójny Superkick od Bucksów i leżał poza ringiem. A w ringu Marseglia dostał od Cody’ego Cross Rhodes i został odliczony do trzech !

Zwycięzcy: The Young Bucks i Cody – NOWI ROH 6-man tag team champions !!

Matt Taven krzyczał do sędziego że to on był legalnym zawodnikiem, więc nie można było liczyć pinu na Vinnym. Sędzia nie zmienił jednak swej decyzji, zatem Matt odepchnął go na podłogę. Komentatorzy przyznali, że Taven ma rację.

Zmiana mistrzów 6-man tag team ma swoje podłoże, które wyjaśnia decyzję o zmianie posiadaczy pasów. Tuż przed nami All In i mamy główne osoby z tym związane z ROHowymi pasami. Marseglia i O’Ryan zapewne skupią się na dwójkowym drużynowaniu, a Matta Tavena zapewne będziemy widzieć więcej solo. Ciekawe czy już na Death Before Dishonor to on będzie rywalem Jay’a Lethala. Z innych wydarzeń tego tygodnia można pochylić się ze współczuciem dla Silasa Younga, który tradycyjnie już jak opada, to całkowicie na dno.

Za tydzień Sumie Sakai broni pasa Women of Honor w pojedynku z Madison Rayne. Ponadto Bully Ray i Silas Young w tag teamowym starciu z Best Friends.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL