ROH TV 25.07.15 – Raport

Różne różności dzisiaj w Ring of Honor TV. Pojedynek tag teamowy, pojedynek sześciosobowy, pojedynek Gauntletowy, a w walce wieczoru ACH vs Bobby Fish.

Walka nr 1: The Kingdom (Matt Taven i Michael Bennett) w/Maria Kanellis vs Corey Hollis i Johnathan Gresham
Fani skandowali „let’s go jobbers” :) Bennett i Taven po uścisku dłoni zaskoczyli rywali Superkickami, po czym poza ringiem robili z rywalami co chcieli, mimo że widzowie uparcie wciąż wspierali jobberów. Potem zaś Greshamowi udało się trochę odeprzeć atak rywali, z kolei Hollis wymierzył Missile Dropkick obu oponentom. Gresham popisał się Step Up Enzuigiri i Rolling German Suplex, jednak potem Flying Kickiem został załatwiony przez Tavena, a Hollis po podwójnym Superkicku i Hail Mary został odliczony do trzech.

Zwycięzcy: The Kingdom


Walka nr 2: Caprice Coleman vs Bob Evans vs Silas Young vs Cheeseburger vs Moose (w/ Stokely Hathaway) vs Dalton Castle (w/ the boys)

Cheeseburger ruszył na Silasa Younga i choć coś tam próbował, został wywalony z ringu. Silas liczył na to, że ruszy na niego Dalton Castle, lecz to Coleman wszedł do akcji.
Po przerwie reklamowej zrobiło się zamieszanie i nikt nie stał grzecznie przy swoim narożniku. Castle popisywał się przed publika, co wykorzystał Silas, atakując go. Young i Evans współpracowali przy osłabianiu Daltona, lecz po paru minutach Dalton załatwił jednego poprzez Overhead throw, a drugiego poprzez Backdrop. Moose wkroczył do gry i ruszył zarówno na Younga, jak i na Evansa. Pozostali również nie byli wstanie powstrzymać ofensywę Moose’a, ale za to Coleman popisał się Asai Moonsaultem poza ring na Evansa i Cheeseburgera. Moose Dropkickiem strącił Silasa z górnego narożnika na podłogę, po czym…… wykonał Cannonball Dive na wszystkich znajdujących się poza ringiem. Moose wrzucił do ringu Cheeseburgera, by zakończyć walkę, ale uderzeniem z kolanka powstrzymał go Castle. Nastąpiło ogromne zamieszanie i jeden drugiego atakował swą firmową akcją. Na wyróżnienie zasługuje Castle, któremu udało się wykonać German Suplex Moose’owi. Jednak to właśnie do Moose’a należało ostatnie słowo, gdyż po Spearze na Evansie odliczył go do trzech.

Zwycięzca: Moose


The Decade
przybyło na ring.
Podczas gdy fani obarczali BJ Whitmera ogromnym heatem, ten wychwalał Colby Corino, który przez ostatnie tygodnie coraz bardziej dojrzewa. „Prawie” pokonał Moose’a, „prawie” pokonał w pojedynkę War Machine. Whitmer jest z niego tak dumny, jakby Colby był jego synem. BJ ma dzisiaj prezent dla Colby’ego – Gauntlet Match przeciwko czterem wrestlerom z try outu ROH.

Walka nr 3: Colby Corino vs Shahim Ali, Wildman Congo, The Beast Ortiz i The Punishmen Martinez – Gauntlet Match
Cała czwórka waży razem 10, a może nawet 15 razy tyle, co sam młody Corino.
Steve Corino wstał ze stolika komentatorskiego i wszedł na ring, podczas gdy fani skandowali „save your son”. Corino zdawał się być gotowy do walki, zaś BJ głośno się zastanawiał ile Steve wytrwa, zanim nie osamotni swojej żony i ich małego dziecka.
Nigel McGuinness przybył wraz z arbitrami, by przerwać to, co się dzieje. Tak więc walki oficjalnie nie ma.

W dzisiejszym Inside ROH mowa jest o gwiazdach NJPW: Okada, Nakamura i Kushida, którzy obecni będą na tapingu TV 21 Sierpnia oraz dzień później na gali Field of Honor.

Walka nr 3: ACH vs Bobby Fish
Po technicznych początku z obu stron, ACH postawił na swoje szybkie i efektowne akcje, co dało mu przewagę nad rywalem. ACH popisał się Tilt-a-whirl Suplex, lecz potem spudłował z Springboard Dive, przez co po przerwie reklamowej to Bobby dyktował warunki. ACH dzięki serii kopniaków wyrównał szanse i po Running Clothesline uzyskał 2 count. ACH dorzucił jeszcze Springboard DDT, lecz chwilę potem Fish miał na to odpowiedź w postaci Fallaway Slamu oraz Exploder Suplex na narożnik. Jeden i drugi atakował, lecz Bobby nie trafił z Bodypress i wyleciał z ringu. ACH przeskoczył na krawędź ringu, skąd wymierzył Sick Kick, a następnie popisał się swoim skokiem Fosbury Flop.
Po powrocie na ring ACH nie trafił z Dung Dung drop z górnego narożnika i jego noga poczuła ból. Bobby oczywiście wykorzystał to poprzez Dragon Screw. ACH zaskoczył kontratakiem poprzez dwukrotne wykonanie Shining Wizard i wydawało się, że zaraz po 450 Splash będzie po sprawie, jednak Fish wystawił kolana i sam omal nie zgarnął pinfall. Bobby przystąpił do ataku, skupiając się w szczególności na bolącej nodze ACHa. Bobby założył Fishook, ale nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. ACH obrócił Fisha prosto na narożnik, ale po chwili Bobby strącił go z górnego narożnika i wymierzył Super Falcon Arrow, po którym odliczył oponenta do trzech !

Zwycięzca: Bobby Fish

Po zeszłotygodniowym niewypale, w tym tygodniu było przyzwoicie. Oczywiście daleko do arcydzieła, ale sądzę że te 45 minut nie będzie stracone. Różne walki i trochę osób oglądaliśmy, bo czasem na kolejny match danego wrestlera w ROH TV trzeba czekać nawet miesiąc. W końcu jakoś konkretnie zaczyna się też dziać u państwa Corino; jakoś to dociągniemy do Final Battle ;) .

Za tydzień ciekawie zapowiadający się tag team match: War Machine vs The Young Bucks. Ponadto przeciwko sobie staną dawni tag team partnerzy: Adam Cole vs Kyle O’Reilly

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL