ROH TV 24.03.18 – Raport

Dziś w ROH TV ćwierćfinałowy pojedynek turnieju kobiet, a spotkają się dwie panie z dużymi szansami na zdobycie pasa: Kelly Klein i Mandy Leon. Ponadto Reprezentanci Bullet Club stają do walki z….. The Boys. Dziś także Flip Gordon podejmuje Skorpio Sky’a.

Na ring przybyli The Kingdom, czyli Matt Taven, Vinny Marseglia i TK O’Ryan.
Ten pierwszy rzekł, że 16th Anniversary Show PPV pokazało, iż The Kingdom są ofiarami konspiracji. Cody miał możliwość by przy jego narożniku stali jego żona oraz miś, podczas gdy Vinny i TK zostali wygonieni z hali. Wkrótce jednak uśmiercą tą całą konspirację i na Supercard of Honor odzyskają to, co należy do nich – pasy 6 man Tag Team Champions.
W tym momencie zjawił się pan kierownik, Bully Ray. Dziwił się, że ekipa The Kingdom nie zmęczyła się jeszcze gadaniu o konspiracji, której nie ma. Może oni po prostu są do bani. Wciskanie nosa w nie swoje sprawy nie doprowadzi ich do niczego, tym bardziej że nie są potrzebni na Supercard of Honor i nie mają title shota na pasy 6 man tag team. Taven polecił Ray’owi aby zaczął zdanie od początku, z modyfikacją że będą walczyć o te pasy. TK O’Ryan zapytał pana kierownika, czy sądzi że oni tak po prostu nie pojawią się na gali. Bully odpowiedział, że skoro są tacy twardzi, to mogą to teraz pokazać.
The Kingdom naradziło się między sobą, co Bully Ray skomentował: trzy osoby, jeden mózg. Dodał, że właściwie w ogóle nie ma na nich zapotrzebowania, w związku z czym mógłby ich zwolnić nawet w tej chwili.
Bully Ray wrócił za kulisy, zostawiając The Kingdom zdezorientowanych.

Walka nr 1: Kelly Klein vs Mandy Leon – ćwierćfinał turnieju Women of Honor Championship
Panie zaczęły od tego, że….. policzkowały się nawzajem. Dzięki serii kopniaków z początku lepiej radziła sobie Mandy, lecz Kelly odpowiedziała Backbreakerem i zyskała przewagę. Mandy otrzymywała serię kopnięć z kolanka, do tego dochodziła seria ciosów w narożniku. Kelly przez długi czas trzymała rywalkę w Chinlocku. Niedługo potem Mandy zrzuciła rywalkę na podłogę i z krawędzi ringu wymierzyła jej Cannonball.
Po przerwie reklamowej Leon popisała się Missile Dropkickiem. Mandy skontrowała próbę ataku rywalki na Kryptonite Krunch, co dało jej 2 count. Klein dopadła przeciwniczkę w górnym narożniku i wymierzyła jej Fallaway Slam. Mandy maltretowała lewą nogę rywalki, lecz Kelly złapała ją na Dragon Sleeper, zmuszając do przerwania ataku.
Mandy wykonała pomyślnie swój finiszer, Astral Projection, ale uzyskała tylko 2 count. Założyła także Havana Dreams – Kelly co prawda odklepała, lecz zrobiła to w kolano Mandy tak, że ta to poczuła, a sędzia tego nie dostrzegł. Tym sposobem Mandy puściła rywalkę, sądząc że już po walce, ale arbiter nie zarządził tego. Kelly wymierzyła oponentce Snap Suplex oraz założyła End Of The Match. Mandy straciła przytomność, zatem sędzia musiał zakończyć walkę.

Zwyciężczyni: Kelly Klein

Kelly Klein awansuje do półfinału (który odbędzie się podczas pre-showu Supercard of Honor). Zmierzy się ze zwyciężczynią walki Deonna Purrazzo vs Mayu Iwatani

Na Supercard of Honor Jay Lethal połączy siły z Hiroshim Tanahashim w pojedynku o pasy ROH World Tag Team Championship.

Dalton Castle dołączył do stolika komentatorskiego.
Hangman Page i Marty Scurll wyszli na ring osobno, przy osobnych theme songach.
Marty Scurll wyszedł do walki ubrany w garnitur i opaskę na oko.

Walka nr 2: Hangman Page i Marty Scurll vs The Boys (w/ Dalton Castle)
Scurll jedyne co zdjął to swój zegarek, który schował do kieszeni oraz marynarkę. Page zabawił się z jednym z chłopców w test siły….. który udawał że przegrał. Hangman zabrał się do roboty i rządził w ringu, nawet gdy obaj chłopcy próbowali atakować. Marty wszedł do akcji, przymierzał się na Chicken Wings….. i wpuścił z powrotem Page’a. Ten był zdezorientowany i nie zauważył, że chłopcy Daltona zamienili się miejscami. Chłopiec ze świeżymi siłami ruszył do ataku na Page’a, wykonując m.in. Missile Dropkick.
Scurll chodził sobie wokół ringu, tymczasem Page wyniósł w górę jednego z chłopców i znokautował go Punchem. Drugi z chłopców dostał Slingshot Lariat i został odliczony do trzech.

Zwycięzcy: Hangman Page i Marty Scurll

Marty chwycił pas ROH World Champion i wzniósł w górę, zanim oddał go Daltonowi.

Za kulisami bójka pomiędzy Silasem Youngiem i Kenny Kingiem. Silas pchnął Kenny’ego w ścianę, dzięki czemu zyskał przewagę.

Promo braci Briscoes. Lethal i Tanahashi mogą należeć do czołówki wrestlerów singlowo, ale to jest tag team match, a tutaj to oni rozdają karty.

Bójka Silasa Younga i Kenny Kinga przeniosła się na rampę, na arenie. Ochrona próbowała ich rozdzielić, ale sami od nich oberwali. Podczas gdy ochrona próbowała dalej wykonywać swoją robotę, zjawił się Bully Ray.
Silas wziął mikrofon i wszedł na ring. Przypomniał, że na 16th Anniversary Show odliczył Kenny’ego do trzech (sędzia z powodu bumpu nie zgrał się w czasie z tym), zatem należy mu się rewanżowa walka. King odpowiedział, że jest nie tylko lepszym wrestlerem, ale i lepszym mężczyzną od Younga. Udowodni to na Supercard of Honor, na którym proponuje Youngowi walkę Last Man Standing. Wie, że Silas dobrze sobie radził w tego typu walce, ale czy uda mu się wygrać, kiedy Kenny złamie mu obie jego nogi ?

Walka nr 3: Skorpio Sky vs Flip Gordon
Flip zablokował próbę Superkicku i trafił oponenta Dropkickiem, po którym efektownie się podniósł. Flip stanął na rękach i podniósł rękę w odpowiednim momencie, unikając kopniaka od rywala. Sky został wyrzucony z ringu i Flip oczywiście wykorzystał okazję, wykonując Flip Dive.
Po przerwie reklamowej Flip wyleciał na krawędź ringu i przy próbie Springboard został strącony na line, po czym otrzymał kopniaka. Skorpio bombardował rywala ciosami w narożniku i dorzucił do tego szarżę. Gordon starał się kontratakować, nadział rywala na liny i wykonał 619 nad trzecią liną. Po chwili doszedł do tego Springboard Slingblade.
W tym momencie zjawił się Christopher Daniels, odwracając uwagę sędziego oraz Flipa Gordona. Z drugiej strony zaszedł Frankie Kazarian, ale Flip zdołał uwolnić się od niego i wyrzucić go na podłogę. Flip złapał Sky’a na Wheelbarrow roll up i odliczył go do trzech !

Zwycięzca: Flip Gordon

SoCal Uncensored niemal od razu rzuciło się do ataku na Gordona The Young Bucks wbiegli na ring, przeganiając 6 man tag team championów.
Matt Jackson zaoferował Gordonowi uścisk dłoni. Ten po chwili zastanowienia miał już wyjść z ringu, jednak cofnął się i dumnie uścisnął dłoń. Panowie przytulili się :) Bully Ray zjawił się znów i przyznał, że Flip zapracował na swoją pozycję. Choć Young Bucksi dawali mu popalić, on się nie poddał i ciężką pracą zapracował na swoje miejsce. Mamy więc jedną trójkę i drugą trójkę. Obie ekipy nie mają jeszcze walki na Supercard of Honor. A zatem mistrzowie zmierzą się z Bucksami i Gordonem……. w Ladder Matchu !!

Ringowo akcja w dzisiejszym epizodzie w miarę OK, ale oczywiście co innego wysuwa się na pierwszy plan. Poznaliśmy dziś dwie walki na Supercard of Honor, na którym jak widać, ROH stara się wysunąć mocne działa. Owszem, po raz kuźwa kolejny Kenny King vs Silas Young, jednak daje mi to nadzieję że tym razem Young zwycięży (nie ukrywam że wolałbym taki właśnie rezultat, mimo że Kenny’ego lubię), a z racji gimmick matchu będzie to można już ten feud zakończyć. Jeśli zaś chodzi o zapowiedziany na koniec Ladder Match, to oczywiście wiadomo czego się spodziewać – szybkość, skoki, rozpierdol, ochy i achy na widowni. Sądzę że SoCal Uncensored obronią pasy, jako że nawet i z tego tylko odcinka widać, że dużo się pomieszało w Bullet Club, a dołączenie Flipa Gordona do Young Bucksów może być kolejnym punktem kłótni wokół tej grupy. I jeszcze słówko o kobietach – spodziewać się należy Kelly Klein i Tenille Dashwood w finale.

Za tydzień w jednym ringu spotkają się mistrzowie: Dalton Castle i Kenny King vs The Briscoes. Ponadto Deonna Purrazzo vs. Mayu Iwatani w kolejnym ćwierćfinałowym pojedynku Women of honor.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL