ROH TV 23.09.17 – Raport

Dziś spora szansa dla niemal całego rosteru ROH. W dzisiejszym odcinku Honor Rumble, czyli 20-osobowy ROH’owy Royal Rumble Match. Na zwycięzcę czeka title shot na pas ROH World Champion !

Walka nr 1: QT Marshall vs Josh Woods
QT wyszedł z ustawionego na rampie wielkiego prezentu zapakowanego w kokardkę – God’s Gift. QT chciał zaskoczyć rywala atakiem, ale to zwycięzca tegorocznego Top Prospect wymierzył pierwszy cios. Z łatwością skontrował Dropkick Marshalla i próbował już przejść do submissionu. Josh poprzez Springboard Kick wywalił QT z ringu, po czym poszedł za nim i cisnął go w barierkę dla widzów. Jednakże przy próbie szarży kolankiem QT w odpowiednim momencie się odsunął, przez co Woods przykopał w….. ochroniarza. QT próbował Bicycle Kick, ale Josh skontrował to na Suplex. Druga próba szarży z kolankiem’ tym razem udana. Po powrocie na ring QT przystąpił do kontrataku, ale Woods szybko się odegrał. Panowie znaleźli się na krawędzi ringu, gdzie Woods próbował German Suplex, lecz Marshall trzymał się lin. QT zdołał skontrować próbę ataku i Spinebusterem nadział oponenta w krawędź ringu.
Po przerwie reklamowej Marshall wykonał Suicide Dive, a po powrocie na ring zatrzymał szarżę rywala Superkickiem. Woods uchylił się sprzed Springboard Moonsaultu, ale Marshall atakował nadal. Joshowi udało się poprzez Fireman’s Carry nadziać przeciwnika w narożnik, dzięki czemu wrócił do gry. Josh atakował Forearmami, wykonał Belly to Belly Suplex oraz Running Knee w rogu, 2 count. QT zaskoczył Woodsa przez Enzuigiri i planował Superplex, ale Josh się uwolnił i sam wykonał Overhead Belly to Back Superplex. Marshall odpowiedział Powerbombem, po którym przystąpił do pinu, lecz wówczas Woods założył Triangle Choke, z którego potem przeszedł na Knee Bar i zmusił Marshalla do poddania się.

Zwycięzca: Josh Woods

Pora na Coleman’s Pulpit.
Dziś gośćmi Caprice Colemana mieli być bracia Briscoe, ale zjawił się tylko Mark, który mówił że lepiej aby teraz zostawić Jay’a, dlatego jest dziś tutaj sam. Coleman od razu przeszedł do rzeczy – co się dzieje w ich teamie, gdyż widać że ostatnio Jay jest w nie najlepszym nastroju ? Mark powiedział, że nikt nie wie co teraz krąży w myślach Jay’a, bo jest w ciemnym miejscu. Caprice zapytał Marka jak on sam się z tym czuje, biorąc pod uwagę że wszystkie jego title runy (8 razy mistrz tag teamowy) miały miejsce dzięki Jay’owi. Mark był tak zaskoczony tym stwierdzeniem, że aż zrzucił krawat. Caprice kontynuował wątek i pytał, jaka jest w tym wszystkim pozycja Bully Ray’a, bo dochodzą do niego wieści że „Bully Ray i Briscoe Brothers” brzmi dla ludzi gorzej, niż samo „Briscoe Brothers”. Mark chciał, aby Capricoe wyjaśnił mu, skąd takie źródło. Caprice jako źródło podał #ColemansPulpit. Mark czuł, że Caprice coś kręci, ale powiedział że w każdym razie Briscoe Brothers tak jak było razem przez lata, tak są i będą cały czas. Przyznaje jednak, że przydałoby się aby Jay wyregulował trochę swoje relacje z ludźmi. Zapewne potrzeba trochę czasu na to, ale tak jak mówił, Briscoe Brothers byli, są i będą.

ROH World Champion Cody dołączył do stolika komentatorskiego, by obserwować Honor Rumble.

Pora na Honor Rumble. Pojedynek na zasadach Royal Rumble matchu, czyli zaczynają 2 osoby, a co określoną ilość czasu dołącza kolejna osoba i tak aż do ostatniej, 20 osoby. Wyeliminować rywala należy przez górną linę, aby obie nogi dotknęły podłogi. Wrestler, który pozostanie w ringu na koniec po wyeliminowaniu pozostałych 19-stu zawodników, zostanie zwycięzcą i zyska title shota na pas ROH World Champion.

Walka nr 2: Honor Rumble Match

1. Jay White

2. Sho

3. Punishment Martinez

4. Jonathan Gresham

5. Rhett Titus

* Sho wyeliminowany przez Jonathana Greshama

6. Frankie Kazarian

7. Will Ferrara

8. Yo

9. Alex Shelley

* Jonathan Gresham wyeliminowany przez Punishment Martineza

* Jay White wyeliminowany przez Punishment Martineza

* Rhett Titus wyeliminowany przez Alexa Shelley’a

10. Silas Young

* Will Ferrara wyeliminowany przez Silasa Younga

* Punishment Martinez wyeliminowany przez Yo, Alexa Shelley’a i Frankie Kazariana

11. Sal Rinauro

12. Shane Taylor

* Alex Shelley i Silas Young wyeliminowani przez Shane’a Taylora

* Sal Rinauro wyeliminowany przez Shane’a Taylora

* Yo wyeliminowany przez Shane’a Taylora

13. Flip Gordon

14. Jay Lethal

15. Hanson

16. Chris Sabin

17. Bully Ray

18. Raymond Rowe

19. Mark Briscoe

* Mark Briscoe wyeliminowany przez Hansona i Raymonda Rowe

20. Glacier (były wrestler WCW)

* Shane Taylor wyeliminowany przez Hansona i Raymonda Rowe’a

* Chris Sabin wyeliminowany przez Hansona

* Glacier wyeliminowany przez Bully Ray’a

* Hanson wyeliminowany przez Bully Ray’a

* Raymond Rowe wyeliminowany przez Bully Ray’a

* Flip Gordon wyeliminowany przez Frankie Kazariana

* Bully Ray wyeliminowany przez Frankie Kazariana

* Christopher Daniels zjawił się na hali i przez to sędzie nie zauważył, że Jay Lethal wyeliminował Frankie Kazariana. Kaz po chwili wrócił do ringu.

* Daniels znalazł się w ringu. Lethal wykonał mu Lethal Injection, ale sekundę później Kazarian wyeliminował Lethala.

Zwycięzca: Frankie Kazarian

Frankie Kazarian zdobywa title shota na pas ROH World champion i zawalczy z Codym już za tydzień.

Christopher Daniels złapał za mikrofon i nazwał widzów niewdzięcznymi, zepsutymi śmieciami. Po tym wszystkim co The Addiction zrobiło dla Ring of Honor, fani śmieli odwrócić się od nich i okazać poparcie Cody’emu. Ale już za tydzień Frankie Kazarian skopie Cody’emu tyłek i przejmie tytuł mistrza ROH. Potem zabiorą pas z dala od takich idiotów, jak fani ROH.

Frankie Kazarian to nie jest jakieś imponujące nazwisko jako wybór zwycięzcy Honor Rumble, choć też nie należało się spodziewać czegoś wielkiego. Sam oczekiwałem, iż wybór padnie na zawodnika ze średniej półki, do jednego, krótkiego spotkania z Codym. Osobiście liczyłem po cichu na Jay’a White’a. Można by się czepiać, że dlaczego w Honor Rumble matchu funkcjonował tylko 1 arbiter, ale uznać to można za wybaczalne w kontekście storyline’u The Addiction, których obecną misją jest działać przeciwko federacji.

Za tydzień ROH World Championship Match ! Cody broni tytułu w pojedynku ze zwycięzcą Honor Rumble Matchu, Frankie Kazarianem.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL