ROH TV 22.10.16 – Raport

Dziś w akcji Los Ingobernables, czyli EVIL i Naito, którzy stają do walki z Motor City Machine Guns. Ponadto w akcji m.in. Colt Cabana i Dalton Castle, a także Kyle O’Reilly.

Walka nr 1: The Tempura Boys (Sho Tanaka i Yohei Komatsu) vs Colt Cabana i Dalton Castle (w/ the Boys)
Z początku japoński team poczynał sobie dobrze z Cabaną, lecz potem wszedł Castle, który wraz ze swym tag team partnerem bawił się z rywalami, np. wykonując z 10 Irish Whipów nim któryś z nich w końcu naparł na rywala w rogu. Komatsu był atakowany chopami przez Cabanę, który później razem z Daltonem wykonał podwójny Leg Sweep. Yohei trafił Daltona Superkickiem i wpuścił do akcji Tanakę. Niedługo jednak nacieszył się przewagą, bo zaraz Caban wszedł do ringu, wykonując swój Bionic Elbow, a Dalton dołożył do tego Belly to Back Suplex. Castle nie trafił z Frog Splashem i po zmianie do walki przystąpił Komatsu, który jednak niewiele zdołał zrobić. Otrzymał on Exploder Suplex, Tanaka został załatwiony Deadlift German Suplexem i na koniec po Bang-o-Rang Yohei został odliczony do trzech.

Zwycięzcy: Colt Cabana i Dalton Castle

W trakcie przerwy, gdy Cabana i Castle szli przez rampę, napotkali na swej drodze The Briscoes. Panowie wymienili ze sobą kilka słów.
Kevin Kelly zapytał Marka i Jay’a, cóż też to oznacza. Panowie przypomnieli, że pokonali już Daltona i Cabanę, jak również pokonywali już wcześniej Young Bucksów. Zatem który team wyjdzie zwycięsko z ich title matchu, będzie miał przed sobą obronę tytułów tag teamowych przeciwko The Briscoes na Final Battle.

Walka nr 2: Jonathan Gresham vs Kyle O’Reilly
Panowie przez dłuższą chwilę bawili się w Wristlocki i Headlocki, zaś potem przy Hiptossie Kyle’a obaj przez liny wylecieli na podłogę. Od razu powrócili do ringu i znów próbowali z Hiptossami, ale tym razem nikomu nie wyszło. Kyle przeszedł do serii kopniaków, jednak Gresham zablokował to i zaatakował kontuzjowane ramię Kyle’a.
Po przerwie reklamowej Kyle był w natarciu. Po Belly to back Suplex od razu przeszedł do Heel Hook, ale Gresham dotarł do lin. Gresham popisał się Hurricanraną, ale to O’Reilly poprzez roll up omal nie zgarnął pinu. Gresham próbował przez Crucifix, ale nic z tego. Kyle atakował serią kopnięć, po czym oderwał taśmę chroniącą jego bark. Kyle założył Front facelock, z którego Jonathan próbował się uwolnić, jednak mu się to nie udawało i tracił coraz bardziej świadomość. Kyle wymierzył Brainbuster i pewnie zgarnął pinfall.

Zwycięzca: Kyle O’Reilly

Po walce Kyle’a zaatakował Adam Page. Namierzał się on na Rite of Passage, ale plany popsuł mu nadbiegający Bobby Fish. Do bójki dołączył się Adam Cole, który zajął się Fishem, a tymczasem Page posłał Kyle’a w barierkę dla widzów. Następnie Cole trzymał Fisha, a Page atakował ROH TV Championa krzesłem.
Po chwili na ring wbiegła ochrona, by powstrzymać zamieszanie.

W ringu Cheeseburger i Will Ferrara, którzy oznajmili że mają już dość bycia obiektem ataku Whitmera, Martineza i Sullivana. Chcą zatańczyć z diabłem ? Sądzą że są tacy przebiegli ? Najwyraźniej nie na tyle, by oni mieli nie powstać. Oczekują na nich w ringu, aby dać im to, na co zasłużyli.

Walka nr 3: Cheeseburger i Will Ferrara vs BJ Whitmer i Punishment Martinez (w/ Kevin Sullivan)
Cheeseburger i Ferrara razem rzucili się do ataku na Martineza, ale na nic się to nie zdało. Martinez po wykonaniu Backbreakera wpuścił Whitmera, który też trochę pastwił się nad Ferrarą. Willowi udało się dokonać zmiany, ale Cheeseburger poza serią Forearmów też nie mógł wiele zdziałać. Cheeseburger i Will połączyli siły, dzięki czemu jakoś im szło. Cheeseburger wykonał Springboard Knee, a Ferrara dorzucił Tornado DDT. Martinez postanowił zabrać się za sprawę i szybko pokazał rywalom, gdzie ich miejsce. Martinez odbijając się od narożnika znokautował punchem Cheeseburgera i Whitmer odliczył go do trzech.

Zwycięzcy: BJ Whitmer i Punishment Martinez

Po walce Martinez jeszcze wykonał Sit Out Chokeslam Cheeseburgerowi. Tymczasem Sullivan szepnął coś Steve’owi do ucha. Ten po chwili wkroczył do ringu, konfrontując się z Martinezem i Whitmerem.
Corino dostał ostrze, aby zgodnie z wolą Sullivana użyć go na Cheeseburgerze i Ferrarze. Corino jednak nie zrobił tego.

Chris Sabin powiedział że każdy kto widział Ladder War VI, widział jacy byli potłuczeni i poobijani. Ale to, co w nich się nie stłukło to duch i pragnienie bycia najlepszymi. Mogli mieć dzisiaj wolny wieczór, ale oni kochają tą federację i chcą być w akcji.
Alex Shelley dodał, że całą szóstkę z Ladder War czekała po PPV wizyta w miejskim szpitalu. Poświęcają się dla fanów, aby uczynić Ring of Honor najlepszą federacją wrestlingową na świecie. Są tutaj, bo fani zasługują na to, co najlepsze. I to właśnie dostaną. Zatem zapraszamy do ringu Los Ingobernables.

Walka nr 4: Motor City Machine Guns vs Tetsuya Naito i EVIL
Japońcy przez niecny atak zdobyli na początku kontrolę, ale Motor City szybko sobie z tym poradziło. Naito otrzymał kombinację Double Stomp & Bulldog. Zaś EVIL, znajdujący się poza ringiem, otrzymał Senton od Sabina. EVIL został wrzucony do ringu, a Shelley z górnego narożnika wykonał Jumping Side Kick. Przy odbiciu od lin Naito strącił Alexa na matę, dodatkowo Tetsuya zablokował próbę kopniaka Chrisa i strącił go na krawędź ringu oraz pchnął w barierkę dla widzów. EVIL zajął się Shelley’em poza ringiem, a mianowicie założył mu krzesło na głowę i pchnął w stalowy narożnik.
Japońska drużyna przez kilka minut rozpracowywała Shelley’a. Alexowi udało się jednak powalić Naito poprzez Tornado DDT, a po drodze jeszcze trafić kopniakiem drugiego oponenta. Sabin wkroczył do gry, zabierając się głównie za Naito, m.in. Missile Dropkick z narożnika. Naito i EVIL połączyli siły, ale na niewiele się to zdało; Sabin wymierzył im razem Crossbody z narożnika. Po chwili to samo zrobił Shelley. Japońscy zawodnicy znaleźli się poza ringiem. Machine Guns wykorzystali to w swym klasycznym stylu: Shelley podciągnął linę, a Sabin poleciał z Suicide Divem. Po powrocie na ring Naito uchylił się przed Double Stomp Shelley’a, ale nie mógł nic poradzić na kombinację zwaną Dream Sequence. Alex wszedł na narożnik, ale Tetsuya pchnął Chrisa na line, przez co jego tag team partner stracił równowagę. Shelley wyleciał z ringu, Sabin dostał kombinację Atomic Drop & Clothesline, ale Shelley w ostatniej chwili powstrzymał przed pinem. Alex dostał STO od EVILa, z kolei Sabin Enzuigiri od Naito i Superkick od EVILa. Tetsuya wykonał Reverse DDT, po którym Chris jeszcze nie dał się odliczyć, ale po Destino nie starczyło już sił.

Zwycięzcy: Tetsuya Naito i EVIL

Zwyczajny odcinek, w którym poszczególni wrestlerzy się pokazali, żeby się pokazać. Nawet to, że dali 4 walki, a nie 3 na tą godzinę sprawia że ciężko było otrzymać coś wyjątkowego. I przez to nie ma też o czym tu pisać :P Obejrzeć, jak ktoś ma ochotę i nie ma co z czasem zrobić.

Za tydzień zobaczymy w jakiej kondycji po Ladder War są The Addiction, których czeka walka z The Briscoes. Ponadto ACH, KUSHIDA i Jay White przeciwko The Cabinet w walce o finał turnieju 6-man Tag Team Championship.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL