ROH TV 22.09.18 – Raport

W dzisiejszym epizodzie Kenny King staje do walki z Hangman Pagem. Ponadto Jay Lethal i Jonathan Gresham vs Bully Ray i Silas Young.

Przypomnienie wydarzeń z zeszłego tygodnia, prowadzące do dzisiejszego tag team matchu pomiędzy Bully Ray’em i Silas Youngiem, a Jay’em Lethalem i Jonathanem Greshamem.


Walka nr 1: The Boys vs Best Friends

Niespodziewanie to chłopcy Daltona na początku przeważali i po Double Hurricanrana wyrzucili rywali z ringu. Best Friends zebrali się blisko siebie….. by się przytulić, ale chwilę potem Chuckie T dostał dive. W ringu Barretta zdobył przewagę nad chłopcem #1, zaś drugi chłopiec już poza ringiem otrzymał drużynową akcję Crucifix Cutter.
Po przerwie reklamowej jeden z chłopców dostał Double Chokeslam, ale drugi zdążył przerwać próbę pinu. Barretta przymierzał się na Razor’s Edge, ale chłopiec #1 uwolnił się i wpuścił na ring chłopca #2. Ten od razu ruszył ze Springboard Crossbosy i Lungblower, a i chłopiec #1 dorzucił od siebie Codebreaker. Trent nie dał się odliczyć do trzech i odpowiedział w stronę chłopca #2 potężnym Lariatem. Chłopiec #1 próbował ratować sytuację, lecz też został powalony na matę. W tym samym momencie jeden dostał Dudebuster, a drugi Awful Waffle i mamy pinfall.

Zwycięzcy: Best Friends

Kenny King wyszedł na ring z dwoma dmuchanymi materacami – jeden w kształcie donuta, drugi w kształcie butelki szampana. Sam był ubrany jak na plażę. Jest to odniesienie do programu telewizyjnego „Bachelor in Paradise”, w którym Kenny brał udział.

Walka nr 2: Kenny King vs Hangman Page
Panowie trochę pobawili się w technikę, natomiast przewaga nieznacznie była po stronie Kinga. Page po otrzymaniu Dropkicka wyleciał z ringu, a w dodatku jego próba kontrataku była nieudana. Kenny strzelił sobie fotkę z fanem, lecz chwilę potem dał się złapać na Shooting Star Press z krawędzi ringu. Page również zrobił sobie zdjęcie z tym samym gościem ;) Page złapał za dmuchańce, które King przyniósł ze sobą, ale arbiter zabrał mu jedno. Kenny używał materaca w kształcie butelki do obrony, lecz to Adam na tego dmuchańca wykonał mu Suplex, ku wielkiej radości widzów :)
Po przerwie reklamowej Kenny ruszył z kontratakiem: Chinchecker, Running Clothesline, Spinning heel kick i Spinebuster, ale dało to tylko 2 count. Hangman uwolnił się spod German Suplex, ale też jego Superkick został zablokowany. Page’owi udało się przy German Suplex, po czym Kenny wyszedłz ringu by złapać oddech. Page przymierzał się na Dive, lecz przy linach dostał kopniaka. Chciał pójść za ciosem, lecz Hangman świetnie odpowiedział swym firmowym Lariatem. Kenny po skontrowanie Rite Of Passage próbował roll upu, przy czym nogami na linach chciał sobie pomagać, lecz sędzia to wychwycił. Kenny próbował Royal Flush, z którego Page się jednak uwolnił. Obaj próbowali roll upów, lecz Kenny przy swojej próbie przytrzymywał rywalowi gacie, dzięki czemu zwyciężył.

Zwycięzca: Kenny King

Walka nr 3: Brian Johnson vs Dante Caballero – pierwsza runda turnieju Top Prospect 2018
Jak już chyba każdy się domyśla, kwestią czasu było kiedy pojedynek – kolejny raz – zostanie przerwany przez Jeffa Cobba. Zajęło to dokładnie 20 sekund. Cobb wszedł i po chwili obu zawodnikom wymierzył Tour Of The Island.

Brak zwycięzcy

Jeff Cobb wziął mikrofon i stwierdził, że nadszedł koniec tegorocznego turnieju Top Prospect, ponieważ jako topowego prospekta należy uznać jego.

Walka nr 4: Jay Lethal i Jonathan Gresham vs Silas Young i Bully Ray
Bully Ray nie miał ochoty bawić się z Greshamem, więc do brudnej roboty wysłał Silasa. Gresham dzięki swej technice miał przewagę nad Silasem, ale wciąż interesowała go walka z Bullym. Aby go do tego namówić, spoliczkował go. Silas wpuścił na ring Ray’a, lecz ten cały czas był zszokowany postępowaniem Greshama. Jonathan w końcu doczekał się z nim walki i udało mu się nawet spoliczkować oponent w tył głowy, lecz chwilę potem Ray powalił Greshama Back Body Dropem. Bully pozwolił, aby Lethal wkroczył do akcji. Panowie toczyli wyrównany bój, a Bully zaskoczył wszystkich próbą Dropkicka.
Po przerwie reklamowej Ray i Lethal przez dłuższą chwilę wymieniali się chopami. Bully wyszedł z przewagą, ale dał się złapać na Enzuigiri, po którym wypadł z ringu. Zarówno Lethal, jak i Gresham wykonali obu rywalom po Suicide Divie. Silas został wrzucony z powrotem do ringu, Gresham wlazł na górny narożnik, ale po chwili został strącony przez Ray’a. Wydawało się że Gresham znalazł się w sporych tarapatach, lecz nie minęło wiele czasu gdy założył Ray’owi swój submission, Octopus. Bully uwolnił się z tego za pomocą Sidewalk Slam, ale chwilę później spudłował z Back Senton i Lethal wkroczył do gry.
Lethal ruszył z serią ciosów na Silasa, w tym Lethal Combination. Bully wszeł do ringu, by dostać parę kopniaków oraz, z pomocą Greshama, Suplex. Panowie też wykonali Ray’owi……. Whassup. Silas z kolei dostał Elbow Drop od Lethala i Shooting Star Press od Greshama, ale Bully zdołał przerwać pin. Lethal został wyrzucony z ringu, a Gresham dostał Low Blow. Silas bez problemu wykonał rywalowi Misery i odliczył go do trzech.

Zwycięzcy: Silas Young i Bully Ray

Na koniec jeszcze zapowiedź tego, co nas czeka na Death Before Dishonor PPV, już w najbliższy piątek.

Jonathan Gresham widnieje nam ostatnio jako ultimate underdog, zatem to że przyjął on tutaj pin, nie jest dla niego szkodliwe. Taki z niego underdog, że….. nie ma go w karcie na piątkowe PPV :> W każdym pojedynku wygrał ten, który wygrać powinien i tak nam sobie przeleciał ten ostatni epizod przed PPV. A samo PPV zapowiada się bardziej na „do odbębnienia”, lecz dajmy szansę i zobaczmy czy czymś nas zaskoczą.

Za tydzień na szali pasy 6-man tag team champions. Silas Young, Beer City Bruiser i Brian Milonas stają do walki z obrońcami pasów, reprezentantami Bullet Club: Cody i The Young Bucks. Za tydzień też pas ROH TV na szali.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL