ROH TV 21.07.18 – Raport

Dziś trudne wyzwanie wystawi sobie sam ROH World Champion Dalton Castle. Ponadto Sumie Sakai broni pasa Women of Honor w pojedynku z Hazuki.

Przypomnienie najważniejszych wydarzeń z Best in the World PPV.

Na ring przybył Jay Lethal, oznajmiając że po pokonaniu KUSHIDY pokonał już wszystkich ze swojej listy tych, którym w ostatnim czasie udało się go pokonać. Lista jest kompletna, zatem pozostała jedna rzecz – walka o pas ROH World Champion. W związku z tym oficjalnie zgłasza gotowość do walki z Daltonem Castle.
Po tych słowach zjawił się Matt Taven, zastanawiając się głośno o ile jeszcze szans zamierza Jay Lethal prosić. On, Taven, w ciągu 6 lat dostał raptem 2 title shoty na główny pas, a w obu tych walkach była ingerencja. W międzyczasie zdobył każdy inny pas istniejący w Ring of Honor. Matt uważa się za prawdziwego mistrza i niekorowanego króla, jako że Dalton Castle celowo go unika. Jeśli chodzi o Lethala, może na razie cofnąć się za nim.
Do ringu dołączył Cody, a wraz z nim Burnard The Business Bear. Cody przyznał że obaj zasługują na title shota na pas ROH World Champion, ale to on jest następny w kolejce.
Na rampie zjawił się ROH World champion Dalton Castle we własnej osobie. Dalton rzekł, że ostatni raz kiedy tak wiele osób coś od niego chciało, miało miejsce w 1997 roku – wówczas to mama kupiła mu Tamagotchi. Nie ukrywał, że czuje się obity ale wciąż jest mistrzem ROH i wciąż ma serce z diamentu. Dlatego też skoro mamy trójkę chętnych do walki, to przystaje na to. Jest gotów zmierzyć się z nimi w fatal four way matchu. Co więcej, zrobi to jeszcze dziś !

Walka nr 1: Sumie Sakai © vs Hazuki (w/ Hana Kimura & Kagetsu) – Women of Honor Championship Match
Sakai ruszyła do ataku, lecz to pretendentka niemal bez wysiłku powaliła rywalkę na matę i po Running Kicku w rogu wyrzuciła ją z ringu. Sakai zaliczyła barierkę dla widzów i to parokrotnie. Do tego doszedł też Seated Senton z narożnika poza ring.
Po przerwie reklamowej Hazuki dominowała wciąż, lecz dała się nadziać na serię ciosów oraz Northern Lights Suplex. Full Nelson Slam oraz Running Senton w odpowiedzi pretendentki, ale tylko 2 count. Tornado DDT do tego doszło, lecz to też za mało. Hazuki zaskoczyła rywalkę Codebreakerem, lecz sama przy tym troszkę ucierpiała. Chwilę później spudłowała ze skokiem z narożnika i mistrzyni przeszła do kontrataku – Running Knee i TJ Special, 2 count. Sumie popisała się Missile Dropkickiem, a potem jeszcze skoczyła poza ring na całą trójkę pań.
Po powrocie do ringu Sumie wymierzyła Fisherman Buster, ale nie udało się z Smash Mouth. Panie spotkały się w narożniku, gdzie Hazuki strąciła rywalkę i popisała się imponującym Codebreakerem z narożnika, który jednak okazał się być niewystarczający na pinfall ! Hana Kimura odwróciła uwagę sędziego, podczas gdy Kagetsu próbowała zainterweniować. Jednakże Sakai uchyliła się w odpowiednim momencie i kopniaka dostała Hazuki. Sumie pozbyła się Kagetsu. oponentce wymierzyła Smash Mouth i odliczyła ją do trzech.

Zwyciężczyni: Sumie Sakai

Gregory Helms zaczepił na backstage’u Marty’ego Scurlla, naśmiewając się z jego przegranego title shota na Best in the World. Marty nie wytrzymał i zaatakował go, m.in. roztrzaskując mu w swoim stylu palce.

Walka nr 2: Dalton Castle © (w/ The Boys) vs Matt Taven vs Jay Lethal vs Cody (w/ Brandi Rhodes & Burnard The Business Bear) – ROH World Championship Match
Lethal zajął się Codym, a poza ringiem Taven pojedynkował się z Daltonem. Szybko jednak sytuacja się zmieniała i głównie widzieliśmy różne dwójki w ringu. Kiedy Lethal pozostał w ringu sam, poleciał z Suicide Divem na każdego po kolei; dostało się też misiowi :) Cody dostał od swej żony swój pierścień, ale arbiter to widział i nie pozwolił mu go użyć – było to jednak ukartowane, gdyż wykorzystując nieuwagę sędziego Cody kopnął Lethala miedzy nogi. Z drobną pomocą Daltona, to samo spotkało Tavena. Cody i Dalton wdali się w wymianę ciosów, z czego lepiej wyszedł obrońca tytułu. Jednak to Cody założył swój submission, American Deathlock, który przerwał Matt Taven poprzez Frog Splash.
Po przerwie reklamowej Lethal wymierzył DDT i Flatliner Cody’emu oraz Daltonowi. Oprócz tego Lethal założył Daltonowi Figure Four Leg Lock, który jednak został przerwany przez Cody’ego, planującego dla Jay’a CrossRhodes. Jay jednak na to nie pozwolił, nokautując Cody’ego przez Enzuigiri, a także wymierzył serię chopów dla Tavena. Matt zdołał zatrzymać rywala dzięki uderzeniu z kolana i zajął się Daltonem. Obrońca tytułu próbował Bang O’ Rang, lecz Matt skontrował to na roll up i…….. miałby zt ego pinfall, gdyby nie to że sędzia był zajęty sprawdzaniem stanu Lethala !!
Cody skutecznie wykonał Tavenowi CrossRhodes, ale tylko 2 count ! Cody złapał Lethala na Powerslam, ale nie zdołał go odliczyć do trzech. Daltonowi wymierzył Beautiful Disaster, a Taven jeszcze do tego dołożył Climax. Cody i Taven wymieniali się ciosami, zaś Lethal…… złapał ich obu na Lethal Injection ! Obaj wypadli z ringu, ale Jay nie tracił czasu i Daltonowi wymierzył Cutter. Chwilę później Lethal Injection i……. byłby pinfall, lecz Taven wyciągnął arbitra z ringu ! Brandi Rhodes podeszła do Tavena i spoliczkowała go (choć przecież powinna się cieszyć, bo Matt uratował szanse dla jej męża ;) ).
Wracamy po reklamach, Cody, będący poza ringiem, trzymał w dłoniach krzesło, ale dostał Suicide Dive od Lethala. Gorzej na tym wyszedł Lethal, ale i tak Cody dostał dive od Tavena. Matt wyciągnął spod ringu stół i rozstawił go w ringu. Taven planował Superplex dla Cody’ego z narożnika, ale dopadł do nich Castle i posłał ich obu na stół, który oczywiście w wyniku tego uległ złamaniu ! Lethal chciał skorzystać z tej sytuacji przez odliczenie Tavena, ale Matt dosięgnął nogą liny. Castle i Lethal wymieniali się ciosami, ten drugi wymierzył Superkick, ale nie udało się z Lethal Injection. Dalton przymierzył się do Bang O’ Rang, jednak Lethal nie dał się. Jay’owi udało się wykonać Lethal Injection i odliczył Daltona do trzech !!

Zwycięzca: Jay Lethal – NOWY ROH WORLD CHAMPION !!

Dalton pogratulował Lethalowi wygranej. Panowie uścisnęli sobie dłoń.

Z pewnością bardzo zaskakujące, że Dalton w tym miejscu – na tapingu TV – stracił pas na rzecz Lethala. Powody tego są różne, a szerzej wypowiadałem się o tym w moim podcaście, ROHCast, odcinek #132, który znajdziecie na Youtubie ;) Wypowiadałem się już o tym, bo już 3 tygodnie temu ten title change miał miejsce i ROH na swojej platformie Honor Club wyemitowało pełną wersję tego pojedynku. Sam pojedynek wyglądał bardzo solidnie, tak samo jak walka kobiet. Pomijając zatem fakt, że oglądamy ponowną, pociętą, emisję pojedynku sprzed 3 tygodni, mamy tu pod względem wrestlingowym bardzo fajny epizod, po który można śmiało sięgnąć.

Za tydzień na szali pasy 6-man tag team champions. The Kingdom broni tytułów w starciu ze zwycięzcami gauntlet matchu: Kenny King, Chuckie T i Eli Isom. Ponadto tag teamowy pojedynek kobiet.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL