ROH TV 20.10.18 – Raport

W dzisiejszym epizodzie dwa title matche ! Niepokonani w tym roku Coast 2 Coast mierzą się z The Briscoes o pasy tag teamowe. Ponadto Punishment Martinez broni pasa ROH TV w starciu z Jeffem Cobbem.

Miało się zacząć od walki Chris Sabin vs Marty Scurll, ale Coast to Coast mają dość czekania i chcą już teraz swojej walki.

Walka nr 1: The Briscoes © vs Coast 2 Coast – ROH World Tag Team Championship Match
LSG nie radził sobie z o wiele bardziej doświadczonym rywalem, jakim jest Mark Briscoe. Później do ringu wszedł Ali, ale bracia użyli nieczystego zagrania, aby zdobyć kontrolę. Już po przerwie reklamowej Mark wykonał m.in. Gutwrench Side Slam i naprzemiennie z bratem rozpracowywał dalej rywala. Oczywiście Ali znalazł sposób by się uwolnić i hot tag do LSG. Ten ruszył na Marka z serią ciosów oraz Running Blockbuster. Jay wkroczył do akcji, ale i z nim LSG dawał sobie radę. Były ROH World Champion wyrzucił rywala z ringu, zaś Ali dostał Dropkicka między linami od Marka. Elbow Drop z krawędzi ringu dla LSG, z kole Ali poleciał w barierkę dla widzów. LSG atakowany był przez obu rywali; trwało to dłuższą chwilę, aż przyszła pora na kolejną reklamę.
LSG uwolnił się od Jay’a dzięki Enzuigiri i zmienił się z Alim. Ten ruszył z serią kopniaków na braci….. lecz szybko został zastopowany Big Bootem od Jay’a. Ali wdał się w wymianę chopów z Markiem, a następnie popisał się mocnym Clotheslinem. Sam taki dostał od Jay’a, a także Jay’a firmowy Neckbreaker. Mark dodał od siebie Fisherman’s buster, ale tylko 2 count. Mistrzowie razem wykonali Redneck boogie, ale znów tylko 2 count. LSG wtrącił się, wymierzając Pop-Up Clothesline Jay’owi. Mark dostał od obu wrestlerów combo Flatliner + STO, 2 count. Jay został kopniakiem usunięty, a następnie Mark dostał Coast 2 Coast. OD razu po tym LSG wlazł na górny narożnik i dorzucił 450 Splash, jednakże Jay w ostatniej chwili przerwał pin.
Coast to Coast planowali Double Superplex dla Marka, lecz Jay strącił LSG na podłogę. Ali nie miał się jak obronić przed otrzymaniem Doomsday Device i został odliczony do trzech !

Zwycięzcy: The Briscoes

Za kulisami ROH World Champion Jay Lethal rzekł, że Matt Taven ostatnio tworzy problemy, ale on jest rozwiązaniem problemu.

The Briscoes za kulisami stwierdzili, że tak oto Coast to Coast nie są już niepokonanym teamem w 2018 roku. Pytanie więc, czy ktokolwiek jest w stanie ich zatrzymać.

Walka nr 2: Punishment Martinez © vs Jeff Cobb – ROH TV Championship Match
Jeden i drugi atakował, lecz Cobb radził sobie lepiej. Skontrował Big Boota na Spinning side slam. Martinez wymierzył Clothesline…. którego Cobb w ogóle nie sprzedał. Skuteczniejszy był jednak kopniak, po którym Martinez wymierzył Silencer. Cobb wciąż jednak jako tako się trzymał, więc Punishment chciał powtórzyć akcję. Wtedy to Jeff obrócił rywala, wymierzył mu Clothesline oraz Tour Of The Islands i zgarnął pinfall !

Zwycięzca: Jeff Cobb – NOWY ROH TV CHAMPION !!

Jeff Cobb potrzebował zaledwie półtorej minuty, by odebrać Martinezowi pas.

Na ring przyszła Tenille Dashwood, która na Death Before Dishonor przegrała title shota na pas Women of Honor World Champion z Sumie Sakai, a potem na zapleczu została zaatakowana przez nieustaloną osobę. Tenille w efekcie tego miała temblak na prawej ręce.
Tenille ze smutnym wyrazem twarzy poinformowała, że zmaga się obecnie z chorobę autoimmunologiczną, chorobą skóry i doszedł teraz do tego uraz ramienia. Męczyła się z tym przez ostatnie pół roku, ponieważ ciężko jej sobie wyobrazić brak występów w ringu. Na zapleczu Death Before Dishonor została zaatakowana i jest wściekła, że nawet nie wie kto za tym stoi. Zresztą nawet gdyby wiedziała, nic teraz nie mogłaby z tym zrobić. Musi się obecnie skupić na operacji ramienia, ale gdy powróci do 100 % sprawności, powróci i zrewanżuje się.

Walka nr 3: Chris Sabin vs Marty Scurll
Panowie na początek bawili się w chain wrestling. W pewnym momencie starali się robić te same akcje jednocześnie. Sabin popisał się Single Leg Dropkickiem, potem zaś Marty wykopał rywala z ringu i chwilę potem z krawędzi ringu wymierzył Superkick.
Po przerwie reklamowej Marty dominował nad oponentem. Sabin próbował sprytnie zaskoczyć rywala roll upem, ale nie przynosiło to oczekiwanego skutku. Dzięki Running Kickowi Chris wyrównał szansę i dołożył do tego Missile Dropkick. Użył też lin do wykonania Slingshot neckbreaker, 2 count. Obaj wrestlerzy próbowali na różne sposoby pinów, ale kończyło się za każdym razem na 2 count. Running Enzuigiri oraz Running Boot w wykonania Sabina, ale przy górnym narożniku został złapany przez rywala i dostał Superplex oraz chwilę później Superkick.
Obaj panowie leżeli na macie. Po podniesieniu się przeszli do wymiany chopów. Chris próbował pinu poprzez Jackknife, ale nic z tego. Marty dostał Enzuigiri i Superkick, ale mimo to zaskoczył rywala Suplexem, z którego w powietrzu przeszedł na Chicken Wings. Sabin jeszcze się z tego uwolnił, ale nie uchronił się przed Powerbombem oraz Graduation, po którym został już pokonany.

Zwycięzca: Marty Scurll

Może za dużo oczekiwałem, ale liczyłem na coś lepszego w kwestii Coast to Coast. Sądziłem że ich pojedynek będzie w kontrowersyjnych okolicznościach nierozstrzygnięty, tymczasem porażka zakończyła ich tegoroczny streak. A co się nie udało Coast to Coast, udało się Jeffowi Cobbowi. Imponujący start i równie imponujące przejęcie pasa ROH TV. Można śmiało powiedzieć że Cobb stał się największym transferem ROH odkąd przyszedł Cody. Z dużym zainteresowaniem będę śledził dalsze jego losy w Ringu Honoru. Oczywiście dzisiejszy występ Punishment Martineza był jego ostatnim w ROH. Wrestler jest już w WWE Performance Center, gdzie przygotowuje się do nowego rozdziału w swej karierze wrestlingowej. Powodzenia :)

Za tydzień ROH World champion Jay Lethal i Jonathan Gresham podejmują w tag team matchu Jushina ‚Thunder’ Ligera i Kushidę. Ponadto Hangman Page zmierzy się ze Skorpio Sky.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL