ROH TV 19.12.15 – Raport

Dziś w świątecznym wydaniu ROH TV czeka nas walka 5 vs 5. Kapitanem jednego teamu będzie ROH world champion Jay Lethal, zaś drugiego ROH TV Champion Roderick Strong.

Prince Nana przy stole komentatorskim obok Kevina Kelly’ego.

Walka nr 1: Will Ferrara vs Caprice Coleman
Przed walką Caprice wziął mikrofon i nawiązał do tego, że obaj dostali koperty od Prince Nany. Jednakże jego wiadomość jest zawsze obszerniejsza i ma większy priorytet.
Jeden i drugi spoliczkował rywala. Coleman wyleciał z ringu i dostał Suicide Dive. Ferrara chciał dodać do tego DDT ma krzesło, ale się nie udało i Will zaliczył Running Dropkick przy barierce dla widzów. Po powrocie na ring Caprice trzykrotnie wykonał Northern Light Suplex. Ferrara z kolei zrzucił rywala z górnego narożnika na matę. Obaj złapali za krzesło i obaj nie zawahali się je użyć. Walka została przerwana, a na ring wbiegła garstka pracowników, by opanować sytuację.

Brak zwycięzcy

Za kulisami ROH world champion Jay Lethal, Taeler Hendrix i przebrany na twarzy za mikołaja Truth Martini. Lethal miał wybrać jeden prezent i otworzyć go; w środku znajdowało się nazwisko wrestlera, który zostanie mu przydzielony do drużyny na dzisiejszy main event. Jay liczył na Moose’a, a dostał…… Cheeseburgera.

Walka nr 2: All Night Express vs The House of Truth (Donovan Dijak i Ken Phoenix) (w/ Truth Martini)
Przed walką Martini rzekł, że jest w świetnym nastroju,. Dziś Ken Phoenix dostanie szansę by się wykazać: jeśli zaimponuje, dostanie miejsce w Hot.
Z początku Phoenix radził sobie nieźle, ale z czasem Titus zyskał kontrolę, wykonując m.in. Gutwrench Powerbomb. Titus wyleciał z ringu (przy czym na moment ugrzązł na linach) i za sprawą obu oponentów został zepchnięty do defensywy. Gdy Phoenix był w akcji, poczuł się na tyle pewnie z tą kontrolą nad rywalem, że nie dał Dijakowi zmiany. jednakże zaraz potem Rhett dokonał zmiany w swoim narożniku i zabrał się za rywala, wykonując m.in. Spinebuster. Dijak uratował sytuację i wszedł do gry, ale Kenny King na Phoenixa poza ringiem wykonał Corkscrew Planchę. Rhett chciał zaskoczyć Donovana skokiem z narożnika, ale Dijak złapał go prosto na Chokeslam na kolano, 2 count. Dijak szykował się na dalszy ruch…. ale Phoenix bez pytania dokonał zmiany. Tag team partnerzy wymieniali między sobą parę słów, z czego ANX tylko skorzystało. Dijak został wywalony z ringu, a Phoenix chwilę później został odliczony po kombinacji katapulta + Corkscrew Senton.

Zwycięzcy: All Night Express

Po walce Truth Martini zwrócił się do Phoenixa, iż to publika zadecyduje o ocenie dla niego: kciuk w górę lub kciuk w dół. Naturalnie, niemal wszyscy byli na „nie”. Ken dostał Feast Your Eyes od Dijaka.

Wychodząc z ringu, Dijak otrzymał kopertę od Prince Nany. Schował ją sobie w gacie, aby Truth Martini tego nie widział.

Kevin Kelly zaprosił do siebie specjalnego gościa: Steve Corino.
Corino miał na szyi opatrunek, jako że niedawno przeszedł operację w tym miejscu. Steve przyznał, że cała ta operacja to dla niego bolesna sprawa, ale taka jest cena 21 lat występowania w ringu. Przyznaje, że chciałby rozpocząć rok 2016 przy stołku komentatorskim, ale nie od niego to zależy. Nie twierdzi jednak, że to nie powróci. Nieważne jak długo to potrwa, pewnego dnia rehabilitacja się skończy i wtedy rozprawi się z BJ Whitmerem. Steve Corino to zły człowiek, a BJ Whitmer się o tym wkrótce przekona.

Walka nr 3: Team Strong (Roderick Strong, Cedric Alexander, Mark Briscoe, Moose i Matt Jackson) vs Team Lethal (Jay Lethal, Cheeseburger, Adam Page, Cliff Compton i Jay Briscoe)
W ciągu paru minutach każdy pokazał się dłuższą lub krótszą chwilę. Compton i Mark Briscoe specjalnie wyszli walczyć poza ring. Cliff rozstawił stół, Mark sięgnął po krzesło, ale sędzia nakazał im wrócić na ring.
Po przerwie reklamowej swojej szansy doczekał się Cheeseburger, ale natrafił na Moose’a, więc jak łatwo się domyślić, był w trudnej sytuacji. Team Strong jeden po drugim rozpracowywali Cheeseburgera: Roddy każdego ze swoich tag team partnerów ładował Bodyslamem na rywala; udało mu się to nawet z Moosem, ale poczuł przy tym ból pleców.
W końcu Cheeseburger się uwolnił w ten sposób, ze utrzymał się na nogach przy każdej z trzech prób Back Suplexu kolejno Cedrica, Jacksona i Moose’a. Jay Briscoe wkroczył do akcji; udało mu się wykonać Death Valley Driver Moose’owi, lecz chwilę potem przyszło mu się mierzyć z własnym bratem. Bracia naprzemiennie atakowali się Big Bootem, co zostało zwieńczone Forearmem Jay’a oraz Enzuigiri Marka. Następnie Adam Page ruszył na Matta, ale to Cedricowi z krawędzi ringu wykonał Shooting Star Press. Jackson i Moose na przemian punchowali Adama, przywołując przy tym swój taunt; na koniec obaj wykonali mu podwójnego Superkicka.
Po kolejnej przerwie reklamowej Jackson miał odliczyć Page’a po 450 Splash…. ale przed pinfallem zatrzymał go Cheeseburger. Chłopak został sam w ringu, otoczony przez całą piątkę rywali. Cheeseburger uderzył mocno Moose’a, Cedrica wyrzucił z ringu, zaś Mark, Matt i Roddy dostali Palm Strike. Cedric namierzał się na akcję Springboard, ale i on dostał Palm Strike. Szczęście jednak się skończyło i nastąpiła wielka seria: Cheeseburger padł po Spearze od Moose’a. ROH World Champion wziął się do roboty i wymierzył Moose’owi Lethal Injection. Jackson dla Lethala Superkick, Page dla Jacksona Springboard Clothesline, Strong dla Page’a Sick Kick, Jay dla Stronga Big Boot, Cedric dla Jay’a Brainbuster, Compton dla Cedrica Michinoku Driver – i cała ta seria w mniej, niż minutę.
Cliff wszedł na narożnik, ale dostał Superkicka od Matta i poleciał prosto na stół !! Strong skontrował Springboard Clothesline Page’a na Jumping Knee i End of Heartache. Mark dorzucił Froggy Bow i odliczył Page’a do trzech.

Zwycięzcy: Team Strong

Bardzo przyzwoicie wykorzystany został pojedynek 5 vs 5. Niezbyt trafia do mnie moment dominacji Cheeseburgera, no ale cóż….. w święta ponoć potrafią się dziać cuda ;) Moim zdaniem warto zerknąć na to starcie. Sądzę, że zapowiada się kolejne starcie Colemana z Ferrara, tym razem w No DQ. Koperta dla Dijaka ? Nie jestem wielkim fanem projektów Prince Nany, ale zobaczymy co będzie.

Za tydzień podsumowanie roku. Zerkniemy, jakie walki warto zapamiętać z roku 2015.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL