ROH TV 19.05.18 – Raport

W dzisiejszym odcinku Jay Lethal podejmuje Punishment Martineza. Ponadto SoCal Uncensored staje do walki z Bullet Club.

Walka nr 1: Punishment Martinez vs Jay Lethal
Martinez chciał z zaskoczenia zaatakować rywala, ale Jay nie dał się i co więcej, sam przystąpił do ataku. Punishment wyleciał z ringu i otrzymał Suicide Dive…… siedmiokrotnie. Po powrocie na ring Lethal skupiał się na nodze rywala, jednakże Punishment nadział go na Clothesline.
Po przerwie reklamowej nadal to Lethal miał przewagę. Mimo serii ciosów i kopniaków, Martinez zdołał wyswobodzić się od rywala i przystąpić do kontrataku. Okładał go ciosami w rogu i dorzucił do tego Sidewalk Slam, co dało mu 2 count. Punishment popisał się Spinning Tornado Kickiem, ale odczuwał bół w kolanie. Lethal starał się celować w ten punkt i próbował przez to złapać rywala na Superplex, jednakże Martinez odepchnął rywala i z górnego narożnika wymierzył Spinning Heel Kick. Lethal podjął się próby Suplexu i po paru próbach mu się to udało.
Znów przerwa reklamowa :> Punishment dotarł do lin, przerywając Figure Four Leg Lock, następnie skontrował próbę Lethal Injection i sam wykonał Curb Stomp, 2 count. Jay, ustawiony w górnym narożniku, zablokował próbę Chokeslamu i pomyślnie wymierzył Elbow Drop. Martinez znów próbował Chokeslamu, ale nic z tego. Przy próbie Jumping Spin Kick noga Martineza dała o sobie znać i wrestler przez to zastygł w miejscu. Lethal wykorzystał to poprzez Superkick i Lethal Injection, co dało mu pinfall.

Zwycięzca: Jay Lethal

Walka nr 2: Joey ‚Diesel’ Daddiego vs Shane Taylor
Daddiego śmiało ruszył na rywala z punchami, ale absolutnie nie miał siły by go podnieść. Taylor wykonał Sit-Out Powerbomb oraz Frog Splash, ale Joey nie dał się odliczyć od trzech. Shane spudłował z Cannonballem w rogu i Joey znów przystąpił do serii punchy. Jeden z nich był na tyle mocny, że Joey tym razem podniósł rywala i wykonał Death Valley Driver, 2 count. Walka przeniosła się poza ring, gdzie Taylor nadział rywala w barierkę dla widzów i atakował go dalej. Joey został posadzony na leżąco na dwóch krzesłach, po czym Shane wykonał z krawędzi ringu Splash.
Arbiter, zamiast odliczać count out, próbował załagodzić sytuację. Drugi sędzia próbował pomóc, ale został złapany przez Taylora i otrzymał on Chokeslam. Kilku ochroniarzy spotkał podobny los.

Brak zwycięzcy

Za kulisami Cody i Brandi Rhodes z ważnym ogłoszeniem. Cody na Best in the World PPV dostanie swoją walkę rewanżową z Daltonem Castle o pas ROH World Champion.

Przypomnienie z zeszłego tygodnia – Bully Ray zwolniony przez Joe Koffa z pozycji kierownika, ale za to Bully ogłosił że powraca do aktywnego występowania w ringu.

Walka nr 3: Cody, Marty Scurll i Hangman Page (w/ Burnard The Business Bear) vs SoCal Uncensored
Cody miał przewagę nad Skorpio Sky’em, zaś chwilę później Marty Scurll wręcz bawił się z Christopherem Danielsem. Z kolei Page i Kazarian toczyli już bardzo wyrównany bój, dosłownie cios za ciosem. Page popisał się Monnsaultem na rywala, odbijając się nogami…. od Christophera Danielsa. Cody wkroczył do gry, popisując się Springboard Dropkickiem, co zwiastowało iż Bullet Club zyskało kontrolę. Jednakże chwilę później Kaz zrobił unik, w wyniku czego Cody Springboard Kickiem trafił Marty’ego. Daniels skorzystał z zamieszania, atakując Cody’ego i tym sposobem to SoCal Uncensored dyktowało teraz warunki.
Ofensywa na Codym trwała kilka minut, lecz w końcu były ROH World Champion się uwolnił i wpuścił do akcji Scurlla. Marty z impetem ruszył na Sky’a, a i nie dał się też Kazarianowi. Cody podciął Sky’owi równowagę, pomagając tym samym Marty’emu w wykonaniu Low Dropkick; Page jeszcze dorzucił do tego Running Shooting Star Press. Daniels wyrzucił z ringu Scurlla i wymierzył mu Arabian Press. Sekundę później Cody odbił się od narożnika i skoczył na Danielsa oraz Sky’a. Kazarian skoczył z Hurricanraną na Cody’ego, a moment później sam dostał Shooting Star Press od Page’a. Sky również dorzucił skok nad trzecią liną od siebie, a wisienką na torcie był Superplex Cody’ego na Danielsie prosto na pozostałych wrestlerów na podłodze. Wszyscy w tej samej chwili wrócili na ring, chroniąc się przed count outem.
Marty planował roztrzaskać Danielsowi palce, ale ten dźgnął go w oko i wymierzył STO. Page wymierzył Danielsowi Powerbomb, Kaz Slingshot Cutter Page’owi, Cody Powerslam Frankiemu, Skorpio Cutter Cody’emu, Marty Brainbuster na kolano Sky’owi.
Page w odpowiednim momencie dokonał zmiany tak, by The addiction tego nie zauważył i zaskoczył ich Slingshot Double Lariatem. Cody złapał Sky’a na Din’s Fire (będący potocznie Vertebreakerem) , Page dorzucił Rite of Passage i bez problemu odliczył przeciwnika do trzech.

Zwycięzcy: Cody, Marty Scurll i Hangman Page

Tuż po walce Kazarian i Daniels rzucili się do ataku na rywali. Marty z pomocą swej parasolki przyszedł z pomocą, ale w wyniku uniku Danielsa Marty niechcący znokautował Cody’ego.

To Joey Daddiego jeszcze jest w ROH ? Dobrych parę miesięcy minęło odkąd widziany był po raz ostatni, ale z przebiegu dzisiejszej walki nic się w nim nie zmieniło – dalej jest kompletnie słaby i nie wart ani sekundy czasu. Poza tym ‚kwiatkiem’ mieliśmy dziś dwie całkiem przyzwoite walki. Cody walczący o pas na Best in the World ? Nie zapominajmy, że Marty Scurll też ma title shota i już wcześniej oznajmiał że chce go wykorzystać właśnie na tym PPV. Można zatem spodziewać się triple threat matchu i być może nawet to nie Dalton zostanie w tym pojedynku odliczony do trzech 😉

Za tydzień na szali pas Women of Honor Championship. Rywalką Sumie Sakai będzie Jenny Rose.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL