ROH TV 18.07.15 – Raport

Dziś epizod numer 200 (nie wliczając oczywiście historii z HDNet) ! ROH zaprowadzi nas w kilka strać które były warte zerknięcia w ciągu tych 200’stu tygodni, a potem wielki 4 vs 4 tag team match: The Briscoes, ODB i Strong przeciwko całemu House of Truth !

Pierwsza (i znaczna) część show to przypominanie kilku walk wartych wspomnienia, które odbyły się w przeciągu tych 200’stu epizodów. Opisywać tego nie ma sensu; raporty z danych walk w danych epizodach są dostępne na moim blogu rohfans.wordpress.com, jeśli ktoś poczuje potrzebę ;)

Pojedynki te to:
* reDRagon © vs The Addiction – ROH World Tag Team Championship Match (25.04.2015)
* Kevin Steen, Michael Elgin, BJ Whitmer i Jay Lethal vs Rhett Titus, Cliff Compton, Jimmy Jacobs i Rhino – Steel Cage Warfare (27.07.2013)
* Donovan Dijak vs Will Ferrara – finał turnieju Top Prospect 2015 (7.03.2015)
* reDRagon © vs The Briscoes vs ACH i Matt Sydal vs The Addiction – ROH World Tag Team Championship Elimination Match (27.12.2014)
* AJ Styles vs Hanson (22.11.2014)
* Mike Bennett vs Lance Storm (4.08.2012)

Walka nr 1: The House of Truth (Lethal, Diesel, Dijak, Martini) vs The Briscoes, Roderick Strong i ODB
Zaczęli…. Truth Martini i ODB. A konkretniej Truth zaczął od Spinaroonie, po czym po obu stronach nastąpiła zmiana. Face’owa drużyna rozpracowywała Dijaka. Po przerwie reklamowej sytuacja ulegał zmianie; Dijak bardzo mocnym Suplex Throwem rzucił Marka Briscoe i teraz to HoT dyktowało warunki. Na przemian atakowali oni Marka, jedynie Martini niezmiennie stał przy narożniku. Mark jednak coraz śmielej kontratakował i wreszcie gdy został pchnięty w róg, odbił się od niego i trafił Donovana Forearmem, dzięki czemu miał otwartą drogę do dokonania zmiany. Jay Briscoe wymierzył serię Punchy oraz Neckbreaker. Była nawet próba Jay Drillera, ale Jay został sprowadzony do narożnika HoT, gdzie inni nie omieszkali ingerować. Diesel wymierzył Jay’owi Briscoe Suplex oraz Fallaway Slam. Truth odważył się wkroczyć do akcji, ale gdy dostał punch od Jay’a, natychmiast zmienił się z Lethalem.
Po przerwie reklamowej Diesel dostał Death Valley Driver od Jay’a. Zmiana po obu stronach i Strong ruszył na Lethala z Flying Clotheslinem, Leap Frogiem, Dropkickiem, Running Knee w rogu, Death By Roderick oraz Sick Kick. Taka kombinacja, że przy próbie pinu wszyscy z House of Truth ruszyli by przerwać liczenie. Nastąpiło zamieszanie i The Briscoes zajęli się Dijakiem oraz Dieselem poza ringiem. Tymczasem w ringu do akcji wkroczyli ODB oraz Martini, który zrzucił ją z pleców Lethala. ODB została otoczona w ringu przez całe House of Truth. ODB się napiła i ruszyła z punchami na każdego. Po chwili cała ósemka znalazła się w ringu i panowało jedno wielkie pandemonium. The Briscoes wyrzucili Dijaka i Diesela, po czym na nich skoczyli. Lethal wymierzył Suicide Dive w stronę Jay’a Briscoe, zaś Strong Running Dropkickiem załatwił championa. Martini próbował odliczyć do trzech ODB. Ta jednak gdy wzięła kolejny już łyk, plunęła Truthowi w twarz i roll upem odliczyła go do trzech !

Zwycięzcy: The Briscoes, Roderick Strong i ODB

Nie podoba mi się to, jak Lethal jest bookowany po zdobyciu podwójnej korony. Od czasu Best in the World w różnych wariacjach tag teamowych przeciwko Jay’owi Briscoe przegrał już 3 razy. Sama walka niezbyt mi się podobała, z finiszem na czele. No cóż, może nie należało oczekiwać wiele; numer 500 albo numer 1000 będą pewnie bombowe ;)

Za tydzień będzie latanie i będzie psychologia. ACH vs Bobby Fish.


Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL