ROH TV 18.04.15 – Raport

Dziś w akcji nowy ulubieniec fanów Dalton Castle kontra Top Prospect 2015 Donovan Dijak. Ponadto The Fish Tank, a w walce wieczoru Cedric Alexander i Michael Elgin.


Walka nr 1: Dalton Castle vs Donovan Dijak (w/ Truth Martini)

Dalton klepnął rywala w 4 litery ;) Dalton przeważał w pierwszych minutach, zgarniając przy tym cheer od fanów. Dalton bawił się z rywalem w straszenie Suicide Divem, jednak Dijak taki komediowy nie był i czym mocniej atakował rywala. Gdy panowie byli poza ringiem, Dijak pchnął rywala w stronę krawędzi ringu, ale ten wykorzystał to by się obrócić i zaskoczyć rywala poprzez Headscissors. Chwilę później Daltonowi udało się jeszcze z Suicide Dive, a publika nagradzała go niesamowitym popem.
Po przerwie reklamowej Dijak ostro nadział oponenta Suplexem w narożnik. Donovan popisał się też Corkscrew Sentonem, ale przy próbie Feast Your Eyes nie miał tyle szczęścia. Dalton odpowiadał na różne sposoby, ale dostał z łokcia przy szarży w rogu. Dijak łatwo zatrzymał jego Crossbody, ale po chwili dostał mocnego Puncha. Publika była pod ogromnym wrażeniem, gdy Daltonowi udało się wykonać na takim dryblasie Deadlift German Suplex, ale nie starczyło to na pinfall. Castle zaimponował jeszcze wykonaniem Bang A Rang, ale tylko 2 count. Namierzał się na kolejny Deadlift German Suplex, jednak Martini przytrzymał Dijaka za nogę, co uniemożliwiło wykonanie akcji. Feast Your Eyes w wykonaniu Dijaka i mamy pinfall.

Zwycięzca: Donovan Dijak

Po walce Truth zaatakował jednego ze służących Daltona i mówił coś do samego wrestlera. Castle się odpłacił…… łapiąc Martiniego między nogi. Musiał przerwać widząc szarżującego Dijaka, którego zdołał wyrzucić na podłogę.


Walka nr 2: War Machine vs Andy Dalton i Ken Phoenix

Rowe wymierzył mocarny Punch Daltonowi i wpuścił Hansona, z którym wspólnie wykonał Leg Drop Doomsday Device. I to dokładnie tyle ^^ 20 sekund. Ken Phoenix tylko stał i się patrzył (ciekawe, czy łapie się na wypłatę).

Zwycięzcy: War Machine

The Fish Tank.
Kyle O’Reilly powitał wszystkich na kolejnym Fish Tank i dodał, że fajnie być w samym sercu…. Oklahomy ? Bobby Fish poprawił go, iż są w Texas. Przypomniał również, że są trzykrotnymi ROH World Tag Team championami i IWGP Junior Tag Team Championami. W związku z tym, słówkiem jakim należy się posłużyć przy opisaniu ich dziedzictwa, jest dominacja. Kyle’owi spodobało się to i rzekł, że to sprowadza ich do ich dzisiejszego gościa, który jest ROH TV championem przez okrągłe 365 dni…. a tak przy okazji, Kyle zdołał zmusić go do poddania się. Panie i panowie, Jay Lethal !
Jay Lethal wyszedł na ring w towarzystwie Trutha Martiniego, który oprócz Book of Truth ma też DVD Lethala. Jay powiedział, że że nie będzie zaprzeczał iż odklepał Kyle’owi, ponieważ była to walka 3 vs 1. Jego tag team partner nie kwalifikował się do tego, by być z nim w walce. Niedługo w Hopkins Kyle dostaje title shota na pas ROH TV Champion, więc zobaczymy wtedy, czy da radę zmusić go do poddania się. Jedyny powód, dla którego zgodził się wystąpić w tym głupim Fish Tank…… Fish przerwał mu, mówiąc że fani bynajmniej oceniliby to show jako głupie. Jay rzekł, że mogliby pomóc mu wypromować the Best of Jay Lethal DVD. Kyle i Bobby odczytali promo dla cierpiących na bezsenność, aby kupić DVD, aby mogli zasnąć ponownie.
Truth przypomniał, że Jay Lethal to najlepszy wrestler pierwszej generacji. Jay to legenda i THE Ring of Honor Champion. Nawet zapłacił za usunięcie „world television” z jego pasa. Bobby rzekł, że on i Kyle mogliby na swoich pasa umieścić „Masters of the Universe”, ale to już ma He Man, więc nie mogą tego zrobić. Ale ważniejszą rzeczą, o której Bobby chce wspomnieć, to że faktycznie w federacji jest World Champion i jest nim Jay Briscoe. Lethal zabronił Bobby’emu wymawiać to nazwisko, na co ten…. powtórzył jeszcze kilkakrotnie. Lethal powiedział, że to nazwisko nic nie znaczy. Znaczy tyle, co papier toaletowy. Ten człowiek urodził się na autostradzie, bo tam zdarza się najwięcej wypadków. ( :D )
W tym momencie zjawił się Jay Briscoe i mimo że sędziowie próbowali go zatrzymać, wbił do ringu. Briscoe wziął mikrofon i rzekł, że zamierza coś powiedzieć Lethalowi…….. i w tym momencie Briscoe uderzył TV Championa mikrofonem, co zapoczątkowało bójkę, która przeniosła się na podłogę i za kulisy.
Tymczasem KRD zjawili się by zaatakować Fisha i O’Reilly, ale nic zdążyli coś więcej, na pomoc przybiegli Matt Sydal, ACH i Christopher Daniels.

Komentarz od BJ Whitmera i Adama Page’a, którym nie podoba się to, że ACH bezustannie dostaje szanse. Adam rzekł, że spłacił swe należności, by być w miejscu, w jakim dzisiaj jest. ACH nigdy tego nie zrobił i teraz oni mają dla niego bilet w jedną stronę, który usunie go z ROH.

Walka nr 3: Michael Elgin vs Cedric Alexander
Elgin pokazywał, że w kwestii siły Cedric nie ma z nim szans, jednak Cedric pokazywał że może zaskoczyć szybkimi akcjami, w efekcie czego wyrzucił Elgina z ringu i wymierzył Flip Dive. Chwilę później próbował już Overtime, ale nie trafił. Cedric ładnie skontrował Deadlift German Suplex na Victory Roll, ale potem po kopniaku zawisnął na linach i dostał Harlem Hangover. Cedric chciał zaskoczyć rywala Tornado DDT, ale zamiast tego to on otrzymał Swinging Suplex. Elgin zyskał po tym ogromną przewagę, a Chopy Cedrica bardziej go rozśmieszały, niż bolały.
Po przerwie reklamowej Cedric zablokował próbę Powerbombu na krawędzi ringu i coraz poważniejszy był jego kontratak, zwieńczeniem czego były dwa Suplexy pod rząd oraz Springboard Clothesline. Były ROH World champion skontrował szarżę na Enzuigiri i Codebreaker, ale Alexander momentalnie odpowiedział przez Michinoku Driver. Michael uchylił się przed 540 i wymierzył Clothesline’a na tyle potężnego, że Cedrica obróciło o 360 stopni. Cedric zdołał się jednak pozbierać i wymierzyć rywalowi, który ugrzązł w rogu, Running Dropkick w plecy aż trzykrotnie. Z górnego narożnika wykonał Overtime, ale na plecy rywala; po obróceniu go ponownie przystąpił do Overtime…. ale tym razem nadział się na jego kolana. Cedric nie dał się jednak rozpędzić rywalowi i trafił go 540. Następny ruch należał jednak do Elgina, który trafił przeciwnika w plecy Double Stompem oraz dołożył do tego Yakuza Kick. Do tego dorzucił jeszcze zmodyfikowany Cradle Shock, ale dało to tylko 2 count.
Lumbar Check w wykonaniu Cedrica, ale Elgin nogą na linie ratuje się przed przegraną. Cedric po chybionym kopniaku ugrzązł na linach i Elgin strącił go Clotheslinem. Cedricowi udało się zrzucić Elginma z narożnika przez Hurricanrane, ale nie była ona dość mocna i po przeturlaniu się Kanadyjczyk złapał na Powerbomb; następnie Back Fist i Sit Out Powerbomb, co dało pinfall !

Zwycięzca: Michael Elgin

Po walce Elgin wziął mikrofon i rzekł, że jest skupiony na tym, by każdy wrestler Ring of Honor zapłacił za grzechy człowieka, za którym podążają. Jeśli przyjdzie im ten niefart by stanąć przeciwko niemu w ringu, on będzie zabójcą i wykopie im grób.

Dalton Castle zgarnia imponujący pop od publiczności, choć moim zdaniem w tej walce Dijak powinien pokazać więcej, aniżeli widzieliśmy. co powiedzieć o War Machine…. aż taki squash to jednak przesada. the Fish Tank bardzo mi się podobało – dobre teksty leciały :D Z kolei main event na całkiem przyzwoitym poziomie i kontynuuje to moją myśl, że coś będą znowu próbować wskrzeszać pozycję Cedrica w federacji.

Za tydzień pasy tag teamowe na szali ! reDRagon bronią tytułów przeciwko The Addiction.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL