ROH TV 17.06.17 – odcinek #300 – Raport

Dzisiejszy epizod jest odcinkiem numer 300! Tyyyyyyyle się nazbierało od września 2011 roku. A dziś The Addiction i Hiroshi Tanahashi podejmują CHAOS. Ponadto m.in. Jay Lethal i Bobby Fish vs Silas Young i Beer City Bruiser.

Walka nr 1: Silas Young i Beer City Bruiser vs Jay Lethal i Bobby Fish
Brusier odbijał się cały czas od lin, a Fish cały czas nad nim przeskakiwał. Nie potrwało to jednak długo, gdyż…. Bruiser się zmęczył ^^ Bobby zapraszał do walki Silasa, ale…… Lethal bez pytania dokonał zmiany. Jay tak samo pobawił się w skakanie nad rywalem, ale tym razem Bruiser szybciej stracił siły. Beer chciał dokonać zmiany, ale Silas miał lepszy pomysł – podał swemu partnerowi piwo. Faktycznie dało mu to trochę siły, by ponownie odbijać się od lin (podczas gdy tym razem obaj rywale nad nim przeskakiwali), ale po chwili musiał wypluć piwo poza ring, bo źle się czuł.
Po przerwie reklamowej przeszliśmy już do poważnego wrestlingu. Lethal wyrzucił z ringu Silasa i wymierzył mu Suicide dive. Lethal i Fish zgodnie rozpracowywali naprzemiennie Silasa. Young pchnął Jay’a na liny, gdzie ten dostał cios od Bruisera. Young mocnym ciosem osłabił Fisha, podczas gdy Bruiser Clotheslinem powalił Lethala. Bobby momentalnie doszedł do siebie i zaimponował siłą, wykonując Samoan Drop Bruiserowi. Silas z kolei dostał Suplex na narożnik. Chwilę później Lethal próbował swój finiszer na Silasie, ale ten skontrował tą próbę. Silas planował Misery, ale Bobby ściągnął swego partnera z powrotem na matę i razem wymierzali oponentowi kopniaki.
Silas odsunął się w odpowiednim momencie, przez co Lethal dostał kopniaka od Fisha i wyleciał z ringu. W dodatku Bruiser chwilę później wykonał na Lethalu Cannonball. Po powrocie na ring Bruiser wymierzył Fishowi Full Nelson Wheelbarrow Suplex (Silas po drodze dodał kopniaka), po którym Bobby wypadł z ringu. Lethal w narożniku skontrował kopniakiem szarżę Silasa i po chwili udało mu się wykonać Lethal Injection Bruiserowi. Ale był jeszcze Silas, który trafił przeciwnika kopniakiem, następnie Misery i mamy pinfall !

Zwycięzcy: Silas Young i Beer City Bruiser

Za kulisami Christopher Daniels wspomniał, że rok 2017 jest przełomowy; to rok, w którym zdobył on tytuł mistrzowski oraz to rok, w którym ROH TV dobiło do 300-tnego odcinka. Był pierwszym mistrzem tag teamowym, był drugim mistrzem TV, a teraz jest obecnym mistrzem. Można się teraz spodziewać dwóch rzeczy w Ring of Honor: dalsze kreowanie doskonałości oraz jego dalsza dominacja.

Walka nr 2: The Boys vs Matt Taven i Vinny Marseglia (w/ TK O’Ryan)
Jeszcze przed walką reprezentanci The Kingdom zaatakowali rywali na rampie. Jeden z chłopców dostał Suplex na rampie, drugi był wielokrotnie obijany o barierkę dla widzów oraz poleciał przez stół timekeepera. Ten drugi chłopiec dostał również atak pasem, którym następnie był podduszany. Dla pierwszego chłopca szykowana była akcja na twardą podłogę, lecz zjawił się już nie kto inny, jak Dalton Castle. The Kingdom zapraszali go do ringu i nie zauważyli, że za nimi chłopcy szykują się do kontrataku.
Zabrzmiał gong, walka dopiero teraz oficjalnie się zaczęła. Taven został Dropkickiem wykopany z ringu, Marseglia złapany na roll up, ale tylko 2 count. Vinny po podwójnym Dropkicku wyleciał z ringu i podwójny Flip Dive do tego doszedł. Po powrocie na ring jeden z chłopców został strącony z górnego narożnika na podłogę. Drugi z chłopców dostał Forearm w rogu od Vinny’ego, następnie Taven wykonał finiszer Ultimo Guerrero (jednego z ich rywali na Best in the World), Guerrero Special, czyli Inverted Superplex. Marseglia dołożył do tego Swanton Bomb i odliczył chłopca do trzech.

Zwycięzcy: Matt Taven i Vinny Marseglia

Taven złapał za mikrofon i oświadczył, że – Marseglia Bicycle Kickiem powalił sędziego – lepiej być po ich stronie.

Dalton Castle sprawdzał stan chłopców, ale po chwili musiał wejść do ringu na konfrontację z Jay’em Briscoe. Po wymianie kilku zdań Mark Briscoe dołączył do ringu, chcąc uspokoić brata. Bully Ray również wlazł do ringu, by rozmówić się z Jay’em.
Jay opuścił ring, ale nie poszedł za kulisy, lecz wyszedł obok widzów.

Walka nr 3: Punishment Martinez vs Joey ‚Diesel’ Daddiego
Krótki pojedynek, a właściwie squash. Ciosy Daddiego nie robiły na Martinezie żadnego wrażenia. Z łatwością powalił oponenta Clotheslinem, obijał go o narożniki i popisał się Springboard Flipem Seria ciosów w rogu, Chokeslam i po sprawie.

Zwycięzca: Punishment Martinez

Will Ferrara i Cheeseburger przyszli do ringu pomóc koledze. Martinez złapał Cheeseburgera i wywalił go z ringu, z kolei Ferrara otrzymał Chokeslam. Cheeseburger przymierzał się na kontratak w postaci Shotei, ale Punishment łatwo to zablokował i powalił go kopniakiem. Przymierzał się jeszcze na kopniaka, lecz do ringu wbiegł Jay White. White Lion atakował raz po raz, lecz Punishment nie pozostawał dłużny, Ostatecznie White po Clotheslinie wywalił z ringu Martineza, który….. patrzył na rywala z uśmiechem.

Za kulisami słówko od The Briscoes z okazji 300-tnego odcinka ROH TV. Mark Briscoe powiedział, że ta liczba wyznacza także ile razy dostał po łbie. Jay Briscoe dodał, że 300 to nic, bo oni nie spoczną nawet, gdy dotrą do miliona.

Cody dołączył do stolika komentatorskiego.

Walka nr 4: CHAOS (Gedo, Hirooki Goto i Will Ospreay) vs Hiroshi Tanahashi i The Addiction
Na początku standardowo; trzy różne pary. Jednak tuż po przerwie reklamowe zrobiło się zamieszanie i wszyscy pojedynkowali się poza ringiem. W efekcie tego po powrocie na ring ekipa CHAOS przez parę minut rozpracowywała Danielsa. Mistrz ROH uwolnił się po wymierzeniu Bulldog prosto na narożnik dla Goto. Tanahashi wkroczył do gry i całą trójkę rywali Bodyslamem powalił na matę, a Gedo i Ospreay’owi wymierzył jeszcze Double Elbow Drop. Goto zaś ze środkowej wysokości narożnika dostał 450 Splash, ale tylko 2 count.
Goto zaskoczył Tanahashiego Lariatem i wpuścił Willa. Ten popisał się Springboard Forearmem i Moonsaultem, lecz Daniels przerwał pin. The Addiction chcieli zabrać się za Ospreay’a, lecz ten swoim efektownym kopniakiem ich powalił, a Hiroshiego trafił Bicycle Kickiem. Kazarian dzięki Backstabber pozbył się Ospreay’a, lecz sam nadział się na Superkick od Gedo. Ten zaś otrzymał STO od Danielsa, Daniels Death Valley Driver na kolano od Goto, Goto Neckbreaker od Tanahashiego. Ospreay próbował ofensywy na Hiroshim, lecz ostatecznie Japończyk wymierzył rywalowi Sling Blade.
Po przerwie reklamowej Ospreay wykonał fenomenalny Shooting Star Press z narożnika poza ring na trzech wrestlerów ( w tym jednego swojego). Daniels również przymierzał się na skok. Co prawda Gedo mu przeszkodził, lecz ROH World champion powalił go Blue Thunder Bombem. Christopher planował Angel’s Wings, lecz swoim atakiem powstrzymali go Ospreay i Goto. Daniels pchnął Goto do przodu, przez co to właśnie Hirooki nadział się na OsCutter od Willa. Daniels i Kazarian razem wyeliminowali z ringu Ospreay’a, a Gedo został przyszykowany dla Tanahashiego, który wykonał High Fly Flow. Daniels dorzucił Best Moonsault Ever i odliczył oponenta do trzech.

Zwycięzcy: Hiroshi Tanahashi i The Addiction

Daniels plunął w stronę Cody’ego przy stole komentatorskim. Cody był rozzłoszczony i zdjął marynarkę. Hangman Page wbił do ringu i pasem zaatakował The Addiction. Cody wbił do ringu również i okładał Danielsa kopniakami, podczas gdy Kaz dostał od Page’a Rite of Passage. Cody wykonał Angel’s Wings Danielsowi. Cody wzniósł w górę pas ROH World Champion i krzyknął jeszcze parę słów do Danielsa.

Coś mało celebrowania tego numeru 300, ale i tak wszyscy już myślami przy Best in the World, które już w ten piątek. Ten odcinek wyglądał poprawnie, choć nic ni zrobiło na mnie wielkiego wrażenia. O dziwo, najlepiej oglądało mi się opener. Może już żem zmęczony po całym dniu, a i gorąco :P

Tak czy inaczej, przekaz jest wciąż ten sam, bo wciąż jest słuszny:
Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL