ROH TV 16.09.17 – Raport

Dziś reprezentanci Bullet Club w akcji. Marty Scurrl podejmuje Rocky Romero, z kolei Hangman Page staje do walki z pretendentem do pasa ROH TV, Kenny Kingiem. Ponadto bracia Briscoe zmierzą się z reprezentantami The Kingdom.

Dziś przy stole komentatorskim obok Iana Riccaboniego zasiadł BJ Whitmer.

Walka nr 1: Hangman Page vs Kenny King
Panowie w pierwszych minutach bawili się w technikę i przy tym Kenny popisał się Japanese arm dragiem. Page wyrzucił rywala z ringu, ale nie trafił z Baseball Slidem. Page z rampy chciał wykonać Moonsault, ale Kenny odsunął się i sam popisał się Corkscrew Planchę, odbijając się od krawędzi ringu.
Po przerwie reklamowej Hangman wykonał Piledriver, ale Kenny szybko się uratował przed dalszymi konsekwencjami poprzez wyturlanie się z ringu. Page poszedł za nim i pchnął go w barierkę dla widzów. Po powrocie do ringu Page miał dużą przewagę, a w dodatku Kenny’emu nieudała się desperacka próba Roundhouse Kicka. Hagnman wymierzył Pump handle Samoan Drop, 2 count. King zatrzymał ofensywę przeciwnika Facebusterem, a potem wykonał jeszcze Running Clothesline i Spinning Heel Kick. Kenny wyrzucił kopniakiem rywala z ringu, ale próba Twisting Planchy nieudana; King zaliczył glebę na podłogę. Page z krawędzi ringu wykonał Shooting Star Press.
Po powrocie na ring Page miał wykonać swój Springboard Clothesline, ale nie udało mu się, gdyż źle stanął nogami na macie po swoim przewrocie. King złapał rywala i wykonał mu Chin Checker oraz założył Cattle Mutilation, jednakże nie w pełni, przez co Hangman zdołał się szybko uwolnić. Kenny ustawił rywala w narożniku, wykonał Jumping Enzuigiri i Royal Flush, po którym uzyskał pinfall.

Zwycięzca: Kenny King

Caprice Coleman w trakcie walki dołączył do stolika komentatorskiego i ogłosił, że za tydzień w jego programie Caprice’s Pulpit gośćmi będą Mark i Jay Briscoe.

Walka nr 2: Marty Scurll vs Rocky Romero
Rocky zaczął konkretnie, próbując założyć Cross Armbreaker i prawie mu się to udało. Rocky bawił się z rywalem, trafiając go palcami w oczy, a potem w swoim stylu zawisł na linach, dzięki czemu sprytnie pozbył się Marty’ego z ringu, a potem wykonał Suicide Dive. Marty jednak dwukrotnie nadział rękę Rocky’ego o linę, dzięki czemu zyskał przewagę. Marty na dłuższą chwilę skupił się na ramieniu rywala.
Po przerwie reklamowej Rocky znów zawisł na linach, ale tym razem Marty nie dał się nabrać i kopniakiem zwalił oponenta i jeszcze dołożył mu Superkick. Marty zapowiadał Chicken Wings, ale Rocky się nie dał. Rocky na różne sposoby próbował odliczyć rywala, ale nic nie przynosiło upragnionego efektu. Panowie atakowali się podwójnym Clotheslinem. Rocky miał wykonać Sliced Bread #2, ale źle się odbił od narożnika i w ogóle mu to nie wyszło. Nie zrezygnował jednak z ataku i zaraz założył Armbar. Marty zdołał to jednak imponująco skontrować na Deadlift Powerbomb oraz Running Dropkick, co dało 2 count. Marty wlazł na narożnik celem wykonania Moonsaultu, ale Rocky w odpowiedniej chwili się odsunął i w odpowiedzi wykonał Shining Wizard, 2 count.
Rocky tym razem poprawnie wykonał Sliced Bread #2, ale Marty utrzymał się i nie było żadnego ataku z tego. Marty trafił rywala Superkickiem w tył kolana, jednak Rocky odpowiedział Hurricanraną, po której założył Armbar. Marty zdołał dotrzeć nogą do lin, a Rocky mylnie sądził że sędzia mu mówi o puszczeniu submissiona, bo już wygrał. Obaj panowie odbijali się od lin i to Marty’emu udało się powalić rywala Clotheslinem. Do tego dorzucił Bird of Prey, po którym udało mu się odliczyć oponenta do trzech.

Zwycięzca: Marty Scurll

Na ring przybył ROH World Champion Cody.
Cody spytał widzów co się dzieje, gdy to czego nie chcemy, staje się tym czemu nie możemy zaprzeczyć. Właśnie to – Cody podniósł w górę pas ROH. Cody przyznał, że podoba mu się ten pas, ale chyba pora na małą zmianę. Cody rzucił na matę pas ROH i wezwał gestem pracownika, który wszedł do ringu, niosąc pudełko. Cody rozgrzał publikę przed otwarciem pudełka i przedstawił jego zawartość: pierścień z logiem ROH. Następnie Cody sięgnął po pierścień i założył go sobie na palec serdeczny.
Cody poinformował, że od teraz zmieniony zostaje kodeks honoru. Nie będzie ściskał ludziom dłonie; zamiast tego oni będą całować ten pierścień. Cody nakazał pracownikowi aby dał przykład i pocałował pierścień – ten tak też uczynił.
Cody wyszedł z ringu i pozwalał fanom aby całowali pierścień na jego palcu.

Bully Ray dołączył do stolika komentatorskiego.

Walka nr 3: The Briscoes vs The Kingdom (Vinny Marseglia i TK O’Ryan)
Jay zaatakował ostro z kolanka Vinny’ego i nie omieszkał też wymierzyć mocny cios TK’owi. Mark i Jay wspólnie zajęli się Marseglią, który wydawał się być w beznadziejnej sytuacji. TK zdołał dokonać zmiany, ale on również nie mógł sobie poradzić. TK ratował się ucieczką z ringu, a Mark nie zauważył że za jego plecami czai się Marseglia, który zaatakował Marka Big Bootem i od tej pory role się odwróciły. Teraz to reprezentanci The Kingdom rządzili w ringu, nierzadko wspólnie rozpracowując Marka.
Taki scenariusz oczywiście nie trwał wiecznie – Mark uwolnił się po powaleniu O’Ryana kopniakiem. Jay wkroczył do akcji i jak to w takim momencie, nie ma na niego mocnych. Vinny czaił się przed ringiem i w końcu wyciągnął spod niego krzesło, które chciał użyć na Jay’u, lecz powstrzymał go od tego Mark. Jay zauważył krzesło i chciał prosto na nie wykonać O’Ryanowi Jay Driller, ale sędzia zabrał krzesło z ringu. Jay był niezadowolony z tego i wdał się z arbitrem w dyskusję. TK chciał wykorzystać ten moment poprzez roll up, ale tylko 2 count. The Briscoes razem zabrali się za O’Ryana. Wykonali mu Inverted 3D, po czym Mark miał jeszcze wykonać Froggy Bow, lecz z narożnika strącił go Vinny. Jay pozbył się rywala, lecz gdy wrócił do O’Ryana…. ten trafił go między nogami; arbiter tego nie widział, patrząc co się dzieje z Markiem. O’Ryan wykonał Neckbreaker, Marseglia Swanton Bomb, ale jednak tylko 2 count !
Marseglia kolankiem skontrował szarżę w rogu Jay’a i wykonał Judo Throw, 2 count. Jay skontrował próbe Butterfly i wpuścił do ringu Marka. Ten atakował Vinny’ego chopami, tak samo później O’Ryana. Vinny nadział Marka na Bicycle Kick, po czym reprezentanci The Kingdom razem powalili Marka na matę, lecz Jay w porę przybył przerwać pin. Mark zajął się Vinnym poza ringiem, tymczasem Jay wykonał O’Ryanowi Jay Driller, co pozwoliło na uzyskanie pinfallu.

Zwycięzcy: The Briscoes

Moment w którym arbiter zabrał krzesło z ringu, co zdekoncentrowało Jay’a Briscoe zdawał się być odpowiedni do tego, by The Kingdom skradli zwycięstwo. Mogli zwyciężyć również później po low blowu dla Jay’a i późniejszym Neckbreakerze i Swanton Bombie. Jednak mimo tego wszystkiego to bracia Briscoe wyszli zwycięsko z tego starcia. Stawia ich to teoretycznie w lepszej sytuacji przed Death Before Dishonor gdzie w pojedynku 3 vs 3 przeciwko The Kingdom będą walczyć o title shota na pasy ROH 6-man Tag Team. Może się jednak okazać, że na PPV jednak nie wszystko pójdzie po myśli i po jakiejś kontrowersji i/lub nieporozumieniu to The Kingdom tym razem będą górą. W pozostałych walkach dzisiejszego epizodu wygrali ci, co wygrać powinni, dając całkiem niezłe pojedynki.

Za tydzień Honor Rumble ! 20 osób walczy w Royal Rumble Matchu o title shota na pas ROH World Champion !

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL

No Comment.