ROH TV 15.04.17 – Raport

Dziś totalna mieszanka w stylu Las Vegas. Ośmiu losowych wrestlerów połączonych w dwa teamy do pojedynku 4 vs 4. A jest o co walczyć, bowiem zwycięski team będzie miał szansę na title shota na główny pas.

Walka nr 1: Caprice Coleman (w/ Kenny King) vs Chris Sabin
Po spokojnym początku Sabin jako pierwszy wysunął się mocniej z ofensywą. Caprice aż potrzebował złapać oddech poza ringiem, ale Sabin mu na to nie pozwolił, wymierzając Running Kicka z krawędzi ringu. Sabin za bardzo skupił się na Kenny Kingu, przez co Caprice trafił go w oko. Po chwili Lio Rush zjawił się w okolicach ringu, ale nie zmieniło to faktu, że Caprice miał teraz przewagę. Popisał się on Springboard Missile Dropkickiem, co dało mu 2 count.
Po przerwie reklamowej Coleman trzykrotnie pod rząd wymierzył Northern Light’s Suplex, 2 count. Sabin próbował szczęścia przez Backslide, ale nic z tego. Chrisowi udało się za to trafił rywala kopniakiem, co wyrównało mu szansę tego pojedynku. Chris wymierzył Missile Dropkick z narożnika oraz Running Boot w rogu. Doszedł jeszcze do tego Falcon Arrow, ale tylko 2 count. Reprezentant MCMG wskoczył na narożnik, ale nieoczekiwanie Coleman strącił go za pomocą Hurricanrany. Caprice przymierzał się na Sky Splitter z narożnika, ale Sabin odsunął się w odpowiedniej chwili. Coleman utrzymał równowagę i posłał oponenta na krawędź ringu, a ten…. Flipem skoczył na Kenny Kinga. Sabin po powrocie na ring chciał wykonać Colemanowi Sunset Flip, lecz Kenny blokował to, trzymając swego kumpla za ręce. Z pomocą przyszedł Lio Rush, który kopniakiem przerwał to połączenie. Sabin zgodnie z planem wykonał Sunset Flip i okazało się to być skuteczne do uzyskania pinfallu.

Zwycięzca: Chris Sabin

Przypomnienie z zeszłego tygodnia: Bully Ray i The Briscoes zdobyli pasy 6-man Tag Team Champions po pokonaniu The Kingdom i Silasa Younga.

Walka nr 2: Cheeseburger i Will Ferrara vs Roppongi Vice
Przez kilka minut cała czwórka się bawiła ku uciesze publiczności, natomiast po przerwie reklamowej panowie przeszli już do poważnego wrestlingu. Rocky przystąpił do swej serii Clothesline’ów, ale Cheeseburger zaskoczył swoją odpowiedzią Clothesline’u. Dało to możliwość zmiany i Ferrara wkroczył do akcji, biorąc się za obu rywali. Po Jumping Flatliner uzyskał 2 count na Trentcie. Barretta odpowiedział przez Enzuigiri, po czym ruszył z szarżą w rogu, jednakże chybił i wyleciał z ringu. Ferrara wykorzystał okazję poprzez Suicide Dive, ale zaraz potem sam dostał Running Knee z krawędzi ringu od Romero.
Roppongi Vice przy linie wymierzyło Willowi kombinację Springboard Dropkick & Shining Wizard. Panowie przymierzali się na Strong Zero, ale Cheeseburger wrócił do akcji, wymierzając Rocky’emu Shotei oraz Superkick Barrecie. Burger i Will wymierzyli Trentowi kombinację Shotei & Crucifix, ale Romero w ostatniej chwili przerwał pin. Cheeseburger Forearmem wyrzucił Rocky’ego z ringu i jeszcze skoczył na niego. Ferrara i Barretta szli cios za ciosem, ten pierwszy wykonał German Suplex, ale przy próbie Springboard Will został złapany przez Trenta w pozycję na Strong Zero. Cheeseburger próbował powstrzymywać Rocky’ego, ale mu się to nie udało i tym samym Roppongi Vice pomyślnie wykonało Strong Zero, po którym nastąpił pinfall.

Zwycięzcy: Roppongi Vice

Ferrara był wkurzony o porażkę i samotnie udał się za kulisy.

Przypomnienie jak Josh Woods i John Skyler przeszli przez dwie rundy turnieju Top Prospect i awansowali do finału. Finałowe starcie już za tydzień.

Przed nami pojedynek dwóch teamów ułożonych losowo. Team który wygra, trafi do 4-Corner Survival Matchu, którego zwycięzca zyska title shota na pas ROH World Champion.

Walka nr 3: Silas Young, Hangman Page, Jay White i Jay Lethal vs Colt Cabana, Lio Rush, Hanson i Bobby Fish
Przez pierwsze kilka minut walczyły różne pary. Lio Rush i Jay White poskikali. Silas Young był gotowy do walki z Rushem, ale gdy po drugiej stronie wszedł Hanson, wolał on wpuścić Lethala; zmiana ta bardziej wyglądała na chop dla Lethala, co oczywiście Jay zauważył i trzeba było uspokajać panów. Nie udało się to jednak i stąd też…. Young zaczął walczyć z Lethalem, a Page z Whitem.
Po przerwie reklamowej team #2 przez kilka minut zajmował się Lethalem. Jednakże Fish przy linach dostał kopniaka od Younga, a i Page dołożył Punch od siebie. Page bez pytania zmienił się z Lethalem i zajął się Fishem. Hangman i Silas dobrze się rozumieli, zgodnie razem pracując nad Bobbym. Page bawił się z Lethalem, nie dając mu wejść do ringu. Jay’owi samemu udało się dokonać tej zmiany…. ale już sekundę później Silas się z nim zmienił. White też nie miał co liczyć na zmianę.
Wracamy po reklamach, Silas wyrzucił Fisha z ringu, a Page dołożył do tego Shooting Star Press z krawędzi ringu. Po wrzuceniu na ring Bobby dostał od Silasa Death Valley Driver, ale tylko 2 count. Silas i Hangman postanowili razem zabrać się za oponenta, ale ten dzięki kopniakom uwolnił się. Page dostał Exploder Suplex prosto na Younga i mamy zmianę w teamie numer 2. Do akcji wkroczył Hanson, który przystąpił do serii Clothesline’ów w narożnikach: w jednym rogu jedna dwójka, w drugim rogu druga dwójka. Lio Rush wszedł do gry i Hanson wykonał mu Bodyslam prosto na Page’a. Hanson zachęcił młodego wrestlera by spróbował zrobić z nim to samo….. i udało mu się !
Nastąpił spory chaos w ringu. Lethal przyjął w rogu Butt Splash od Cabany, szarżę od Hansona i DDT od Rusha. Sześć osób walczyło poza ringiem, a wewnątrz pozostali Rush i Lethal. Lio na ową szóstkę wykonał Flip Dive’a i szybko wrócił do ringu. Jay wymierzył mu Cutter…. ale na Lio jakby nie zrobiło to wrażenia i dalej pewnie stał na nogach. Po zwinnym kopniaku Lethal wyleciał z ringu. Silas złapał Rusha na Backbreaker & Clothesline. Fish powalił Younga Samoan Dropem. White załatwił Fisha Dragon Suplexem. Hanson po Cartwheel Clothesline pozbył się White. Page z krawędzi ringu wymierzył Hansonowi swój Slingshot Clothesline. Cabana mocnym uderzeniem z łokcia wyeliminował Page’a. Hangman utrzymał się na krawędzi ringu, lecz Lethal gdy powrócił na ring, odbił się od lin i przez to nieumyślnie strącił na podłogę Page’a. Lethal wymierzył Cabanie Lethal Combination, jednak potem zezłoszczony Page odmówił dokonania zmiany i udał się za kulisy. A raczej udałby się, bo na szczycie rampy zjawił się Frankie Kazarian, atakując Page’a.
Lio Rush chciał wykorzystać nieuwagę Lethala poprzez roll up, ale nie udało się. Lio wymierzył Powerbomb i przymierzał się na Frog Splash z narożnika, jednakże Lethal w odpowiedniej chwili wystawił kolana, a chwilę potem wykonał Lethal Injection i uzyskał pinfall.

Zwycięzcy: Silas Young, Hangman Page, Jay White i Jay Lethal

Podobnie jak tydzień temu. Akcja w ringu….. i tyle. Całkiem spoko występy ringowe jak na tygodniówkę; oczywiście najprzyjemniej wyglądała walka wieczoru. Z czwórki osób będących w walce o miano pretendenta największe szanse zdają się mieć Young i Lethal; i to właśnie spośród tej dwójki upatrywałbym przyszłego pretendenta, którego jednak prawdopodobnie Christopher Daniels i tak pokona.

Za tydzień Frankie Kazarian wykorzystuje title shota na pas ROH TV Champion. Ponadto przed nami finał turnieju Top Prospect 2017 !

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL