ROH TV 14.07.18 – Raport

To już dziś. Pięć 3-osobowych drużyn w gauntlet matchu. Na zwycięzców czeka title shot na pasy 6-man tag team champions.

Na początek The Kingdom na backstage’u, którzy stwierdzili że dziś nastąpi marsz Melvinów. Nie ma to jednak znaczenia kto dziś wygra, bo i tak pasy pozostaną przy nich.

Walka nr 1: Jenny Rose vs Kelly Klein
Kelly chciała spoliczkować rywalkę, ale jej się to nie udało. Rose miała nieznaczną przewagę w pierwszych minutach, lecz dała się nadziać na atak z łokcia. Później Kelly powaliła rywalkę Clotheslinem, ale Jenny nie pozostawała bierna w ataku. Klein wciąż mimo to przeważała i popisała się mocnym Big Bootem. Jenny zdołała wykonać Codebreaker, Clothesline w rogu oraz German Suplex. Do tego jeszcze Spear i…. tylko 2 count. Klein poprzez Snap Suplex przeszła do założenia End of the Match. Rywalka próbowała wytrzymać, ale sędzia widząc jej brak reakcji musiał zakończyć walkę.

Zwyciężczyni: Kelly Klein

The Dawgs poprosili Cody’ego o pożyczkę, aby mieli na zapłatę dla Shane’a Taylora by ten był skłonny dołączyć do ich teamu na gauntlet match. Cody stwierdził, że w 2018 roku nikt nie nosi przy sobie gotówki. Rhett Titus głośno pomyślał że skoro Cody jest spłukany, może powinni poprosić Marty’ego Scurlla.
Cody’ego rozzłościła ta myśl i rzucił dużą garść banknotów w stronę The Dawgs.

The Kingdom zasiedli przy stole komentatorskim. A dokładnie Matt Taven, zaś jego kompani stali przy nim.

Walka nr 2: ROH 6-man Tag Team Championship #1 Contender’s Match – 5 teams Gauntlet Match

#1 The Dawgs i Shane Taylor vs Jonathan Gresham, Alex Shelley i LSG
Taylor zdobył przewagę dla swego teamu dzięki zdominowaniu LSG. Ale gdy Titus wszedł do ringu, LSG się uwolnił i sytuacja się zmieniła. Gresham dzięki swej zwinności przeważał nad Rhettem, ale dał się zaskoczyć mocnym Punchem. Ferrara okazał się być osobą łatwą do zdominowania, ale przy połączeniu sił z Titusem szło im już całkiem nieźle. Shane dzięki swej sile był nie do zatrzymania. Z łatwością powalił Shelley’a atakiem z główki. The Dawgs wykonali też parę akcji drużynowych, ale nie udało się Rhettowi wykonać Doggy Splash. Alex zdołał się zmienić z LSG, który ruszył z pełną werwą na rywali. Za jego sprawą cała trójka rywali znalazła się poza ringiem i wrestler oczywiście wykorzystał to poprzez Flip Dive z liny. Po powrocie na ring Ferrara poprzez roll up został odliczony do trzech.

#2 Jonathan Gresham, Alex Shelley i LSG vs Silas Young, Beer City Bruiser i Brian Milonas
Silas nie tracił czasu i od razu ruszył na Shelley’a, którego cisnął w barierkę dla widzów; Bruiser dołożył od siebie Cannonball dla Greshama. Milonas bez problemu złapał LSG i cisnął w krawędź ringu. Shelley odsunął się w odpowiednim momencie i Bruiser Missile Dropkickiem trafił Milonasa. Silas zajął się jednak sprawą, wymierzając Alexowi Cutter. Gresham i Young przez długi czas pojedynkowali się kto kogo złapie od tyłu, lecz gdy grubaski doszły do siebie, Jonathan został zdominowany.
Po przerwie reklamowej atak na Greshamie trwał, aż w końcu zdołał on się uwolnić dzięki DDT na Silasie. LSG wkroczył do akcji i jak to w takim momencie, nie ma na niego mocnych. Po Enzuigiri i Front-Face DDT próbował odliczyć Silasa, ale Bruiser przerwał pin. LSG uniknął Splashu w rogu od Milonasa, ale został złapany w pozycję wiszącą przez Bruisera i nie mógł już uniknąć Leg Dropa. Silas złapał Shelley’a na kombo Backbreaker plus Clothesline. To samo szykowało się dla Greshama, lecz ten zdołał skontrować Colthesline na German Suplex. Bruiser wyeliminował Jonathana poprzez DDT, zaś dla LSG grubaski szykowały już finisz. Gresham i Shelley przybyli z pomocą. Cała trójka strąciła Bruisera na matę i ten otrzymał od LSG 450 Splash, po którym został odliczony do trzech.

#3 Jonathan Gresham, Alex Shelley i LSG vs SoCal Uncensored
SCU, wzorem poprzednikiem, nie traciło ani sekundy i czym prędzej przybiegli na ring, rzucając się do ataku na rywali. Udało im się zdobyć kontrolę i skupili swe siły na LSG. Ten próbował kontratakować, ale Sky popisał się na nim Jumping Hurricanraną z narożnika. Następnie Celebrity Rehab i mamy pinfall.

#4 SoCal Uncensored vs Kenny King, Chuckie T i Eli Isom
Chuckie T radził sobie przyzwoicie z Danielsem, jak również i ze Skorpio. Wraz z Kenny Kingiem trzymał też kontrolę nad Frankie Kazarianem, a już po przerwie reklamowej Eli Isom dostał swoją szansę. Daniels przytrzymał Kazariana przy linach, przez co Isom nie trafił z Dropkickiem. Przez to też Isom był trzymany w defensywie przez dłuższą chwilę, lecz oczywiście wrestler znalazł sposób by się uwolnić – Double Clothesline z Danielsem i po chwili mamy hot tag.
Kenny King wkorczył do gry, rozpracowując po kolei wszystkich trzech rywali. Chuckie T dołączył do zabawy i panowie razem wykonywali szarże w rogu dla Kaza i Sky’a. Daniels ruszył z interwencją, ale i on trafił z narożnik i już razem z Isomem trio wykonywali szarże w rogu…. by na koniec cała trójka się przytuliła :) Zrobiło się zamieszanie, leciały divy poza ring, Daniels szykował Angel’s Wings dla Isoma, lecz ten nieoczekiwanie skontrował to Backdropem i odliczył byłego ROH World Championa do trzech !

Zwycięzcy: Kenny King, Chuckie T i Eli Isom

Gauntlet Matche zazwyczaj są trochę męczące w oglądaniu; ten akurat moim zdaniem nie był taki ciężki, choć też jest on za zasadzie obejrzeć i zapomnieć. Z tego odcinka, a raczej z tego gauntlet matchu zapamiętany zostanie oczywiście pin Eli Isoma na Danielsie. I całe szczęście bo oprócz tego, Isom niczym nie zwrócił na siebie uwagę. Swoją drogą, Isom jeszcze się nawet nie urodził, gdy Daniels walczył już w ringu. Ciekawe czy kiedyś to wykorzystają, by zrobić walkę singlową pomiędzy tą dwójką 😉

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL