ROH TV 14.04.18 – Raport

W dzisiejszym odcinku Frankie Kazarian staje do walki z dawnym sprzymierzeńcem, Hiromu Takahashi. Ponadto czeka nas drużynowy Gauntlet Match, gdzie stawką jest title shot na pasy ROH World Tag Team.

Walka nr 1: Frankie Kazarian vs Hiromu Takahashi
Panowie na początek wykonali kilka szybkich akcji, zaś potem Takahashi zrobił sobie przerwę by poświęcić czas Darylowi. Frankie miał dość czekania i wyszedł z ringu, zmuszając przeciwnika do dalszej walki. Japończyk został pchnięty w barierkę dla widzów i uszkodził sobie przy tym kolano. Frankie przez dłuższy moment przeważał nad oponentem, wykonując m.in. Legdrop podczas gdy Hiromu wisiał na linie oraz Backbreaker na kolano. Oczywiście przyszedł moment, że Takahashi odżył i popisał się wówczas serią uderzeń z łokcia, running Hurricanraną i Low Dropkick. Kaz znalazł się poza ringiem, a japończyk wykorzystał to atakiem z krawędzi ringu.
Kazarian uwolnił się spod barków rywala i sam wymierzył DDT, skacząc nad linami. Hiromu uniknął akcji Springboard, ale nie zdołał się już ochronić przed Slingshot Cutterem. Kazarian wdał się w dyskusję z arbitrem, który…. odepchnął wrestlera; Takahashi próbował to wykorzystać poprzez roll up, ale tylko 2 count. Kazarian kopniakiem skontrował szarżę w rogu i próbował w nieczysty sposób (nogi na linach) odliczyć rywala. Takahashi jednak i tak zdołał się podnieść przy 2 count, następnie wymierzył Superkick, Running Clothesline i Time Bomb, co dało mu ostatecznie pinfall.

Zwycięzca: Hiromu Takahashi

Za kulisami Beer City Bruiser i Brian Milonas obili LSG z drużyny Coast 2 Coast, tworząc sobie w ten sposób przewagę na nadchodzący Gauntlet Match.

Caprice Coleman dołączył do stolika komentatorskiego.

Walka nr 2: ROH World Tag Team Championship #1 Contender’s Match – Gauntlet Match
Drużyny: Coast 2 Coast, The Dawgs, The Kingdom, The Young Bucks, Motor City Machine Guns, Beer City Bruiser i Brian Milonas

#1 Beer City Bruiser i Brian Milonas vs Coast 2 Coast
Shaheem Ali wziął mikrofon i poinformował, że grubaski wyeliminowali na zapleczu z walki jego tag team partnera, LSG. Świadczy to o ich tchórzostwie, a w dodatku są głupi jeśli sądzą że to go zatrzyma; sam się z nimi rozprawi.
Ali oszukał grubasków i w poleciał z Flip Divem na Bruisera. Reprezentant Coast 2 Coast toczył pojedynek z Milonasem w ringu i szło mu dobrze, ale gdy Bruiser powrócił do gry, przewaga liczebna dała o sobie znać. Bruiser i Milonas naparli szarżą na siebie, z Alim w środku. Dalej już lekko, łatwo i przyjemnie rozpracowywali rywala. Ali nie dał się pokonać po Powerbombie od Milonasa, a już po przerwie reklamowej zdołał nawet przejść do kontrataku. Milonas złapał rywala w narożniku i wymierzył mu Superplex. Bruiser dorzucił Frog Splash w narożniku i było po wszystkim.

#2 Beer City Bruiser i Brian Milonas vs The Dawgs
The Dawgs poczęstowali rywali piwem, ale to i tak nie powstrzymało Bruisera i Milonasa od rozpoczęcia ataku. Titus i Ferrara byli na to przygotowani, plując na rywali piwem. Zdołali na moment zyskać przewagę nad Bruiserem, ale potem Ferrara trafił w narożnik rywali, gdzie najpierw był obijany tyłkiem Briana, a potem Bruiser dorzucił Running Cannonball.
Will ratował się…. ugryzieniem Milonasa w palce. Wpuścił na ring Titusa, który zajłą się Milonasem: Enzuigiri, seria Chopów i Forearmów. Bruiser wtrącił się do walki, stopując atak rywala mocnym Punchem. Rhettowi udało się wykonać Monkey Flip Bruiserowi, który przez to wypadłz ringu. Will dorzucił jeszcze Tornado DDT, dzięki czemu The Dawgs zdobyli przewagę liczebną nad Brianem. Panowie planowali swój finiszer, ale Rhett nie miał tyle siły, by podnieść ciężkiego rywala. Milonas odepchnął Titusa, wymierzył Superplex Ferrarze i odliczył go do trzech.

#3 Beer City Bruiser i Brian Milonas vs Motor City Machine Guns
MCMG od razu przeszli do rzeczy, ale wciąż to grubaski miały przewagę. Shelley wyleciał z ringu, a Sabin był obijany w narożniku. Zdołał jednak uniknąć Cannonball Bruisera, zaś Milonas dał się wyrzucić z ringu. Shelley i Sabin wykonali Bruiserowi kombinację Drop Toe Hold & Bulldog, a także podwójny Dropkick. Akcja przeniosła się poza ring, gdzie Bruiser skoczył z Cannonballem z krawędzi ringu, ale Alex i Chris w odpowiedniej chwili się odsunęli, przez co atak otrzymał Milonas. Bruiser po podwójnym Dropkicku otrzymał Neckbreaker od Sabina + Splash od Shelley’a i został odliczony do trzech.

#4 Motor City Machine Guns vs The Young Bucks
Jacksonowie pierwsi zdobyli przewagę, ale Shelley kontrował ich szarże w rogu. Matt Jackson załapał się na Dream Sequence, ale nie dał się odliczyć do trzech. Zdołał wyeliminować na chwilę Shelley’a Superkickiem, zaś Sabinowi wymierzył Inverted Code Red. Nick Jackson wkroczył do gry i wymierzył Slingshot X-Factor Sabinowi plus Moonsault poza ringiem Shelley’owi. Matt odpoczął już na tyle, by pomóc bratu wymierzyć Sabinowi Sliced Bread #2. Shelley otrzymał podwójny Superkick, co na dłużej wyeliminowało go z gry. Matt Jackson wymierzył Sabinowi Spear, po czym Bucksi wykonali kombinację Springboard Splash + Moonsault, 2 count.
Shelley powrócił do ringu, ale Bucksi dalej mieli przewagę. Jacksonowie przystąpili do More Bang For Your Buck, lecz Shelley wystawił kolana, na które nadział się Nick. Z kolei Matt w narożniku został złapany przez Sabina na German Superplex. Motor City przymierzali się na swój finisz, ale Nick zatrzymał w narożniku Shelley’a, podczas gdy Matt poprzez Backslide odliczył Sabina do trzech.

#5 The Young Bucks vs The Kingdom
Na rampie zjawił się Matt Taven, który miał tylko odwrócić uwagę. Właściwi zawodnicy w tej walce, TK O’Ryan i Vinny Marseglia weszli od drugiej strony i zaatakowali od tyłu rywali. W efekcie tego, reprezentanci The Kingdom mieli kontrolę nad Mattem Jacksonem. Marseglia umiejętnie stopował próby rywala do wydostania się, lecz przy próbie Superplexu Matt zdołał się uwolnić. Wymierzył rywalowi Elbow Drop i szedł w stronę brata po zmianę, ale TK O’Ryan strącił Nicka na podłogę.
TK wskoczył do narożnika w miejsce Nicka, ale dostał on Superkick od Matta. Po chwili nastąpiła zmiana i Nick ze świeżymi siłami wkroczył do walki. Obijał serią kopniaków obu rywali, którzy wypadli ostatecznie z ringu. Nick skorzystał z okazji i odbijając się od narożnika, skoczył na oponentów. Na krawędzi ringu Nick złapał O’Ryana na German Suplex, po czym wrzucił go do ringu. Vinny próbował przeszkadzać, za co dostał Tornado DDT. Nick powrócił do ringu i założył TK’owi Sharpshooter – Vinny wrócił do ringu, ale mimo swoich Punchy, nie zdołał zmusić rywala do przerwania submissionu. Marseglia sięgnął po swój topór, ale oczywiście sędzia nie pozwolił mu na jego użycie. Podczas gdy arbiter odkładał narzędzie…… Marseglia wziął kij należący do O’Ryana i skutecznie zatrzymał Nicka.
Matt przystąpił do ataku na obu rywali i powalił ich podwójnym Clotheslinem. O’Ryan został wyniesiony na Powerbomb, ale Marseglia powstrzymał to. Vinny wyciągnął rywala z ringu i chciał go obić na gołą podłogę, lecz został znokautowany Running Kickiem z krawędzi ringu od Nicka. Po powrocie do ringu Matt nie miał siły by podnieść i ustawić sobie głową w dół O’Ryana, w związku z czym Nick musiał mu pomóc. Tak też uczynił i panowie po Meltzer Driver pokonali rywali oraz wygrali cały Gauntlet Match.

Zwycięzcy: The Young Bucks

Pierwszy pojedynek stał na przyzwoitym tygodniówkowym poziomie, zaś Gauntlet Match jak wiadomo dość często jest męczący do oglądania i tak też było tutaj. Mimo że różne teamy się przewinęły, ciężko coś szczególnego wyróżnić. Można jedynie zwrócić uwagę na szczegół iż ułożono pojedynek tak, by drużyna Coast 2 Coast nie ucierpiała na porażce. Panowie od pokonania War Machine na początku roku pozostają niepokonani i ROH będzie chciało utrzymać na jakiś czas ten status, by zapewne pewnego dnia jako wiarygodny team stanęli do walki z braćmi Briscoe (Best in the World ?).

Za tydzień odcinek poświęcony kobietom – urywki z turnieju wyłaniającego pierwszą mistrzynię kobiet.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL