ROH TV 13.08.16 – Raport

Ostatni epizod przed Death Before Dishonor XIV. Dziś Jay Lethal i Adam Cole podpiszą kontrakt na ROH World title match na tym właśnie PPV.

Przypomnienie zeszłotygodniowych wydarzeń: Jay Lethal wyprosił od Nigela McGuinnessa, aby Adam Cole dostał title shota na pas ROH World Champion.

Walka nr 1: Donovan Dijak (w/ Prince Nana) vs Lio Rush
Starcie dwóch ostatnich zwycięzców turnieju Top Prospect. Dijak daleko rzucił rywala przy Suplexie, zaś w róg rzucił go na tyle mocno, że Lio wyleciał z ringu. Donovan poszedł za rywalem i cisnął go w stronę barierki dla widzów. Lio jednak zatrzymał się w odpowiedniej chwili i przeskoczył nad szarżującym rywalem, przez co to Dijak zaliczył barierkę. Dijak chciał swym rzutem posłać Lio na ring, ale ten odbił się od maty i zaskoczył rywala poprzez Headscissors. Prince Nana odwrócił uwagę Rusha na tyle długo, że gdy ten wrócił na ring, nadział się na Big Boota od Dijaka. Lio nie dał sobie wykonać Feast Your Eyes, ale Dijak złapał go całego i rzucił za siebie, jakby był lekki jak piórko. Rush dzięki swej zwinności zdołał wymierzyć kilka ciosów i kopniakiem posłał rywala poza ring. Zdecydował się na Suicide Dive i choć został przez olbrzyma złapany, udało mu się uwolnić i z krawędzi ringu wykonać Corkscrew Splash.
Po przerwie reklamowej Rush wymierzył Tornado DDT, co dało mu 2 count. Dijak dopadł rywala w górnym narożniku, jednak Rush zaskoczył go Enzuigiri i miał otwartą drogę do wykonania Frog Splash…. jednak Dijak się tego spodziewał i w locie złapał rywala za szyję; pomimo że Rush próbował kontrować Hurricanraną, Dijak wymierzył Powerbomb, 2 count. Lio skontrował próbę Chokeslam, jak również i Feast Yout Esyes, po czym popisał się kopniakiem. Dijak unikał punchy rywala, ale został za to spoliczkowany. Do tego DDT i Springboard Roundhouse Kick, ale to nie wystarczyło na pinfall. Rush kontynuował atak, ale dostał Chokebreaker. Donovan chciał przystąpić do pinu, lecz Nana mu doradził, aby powtórzył akcję i dał nauczkę temu dzieciakowi. Jak nietrudno się domyślić, Lio tym razem skontrował akcję i wykonał Spin Kick oraz Frog Splash, 2 count. Dijak próbował wykonać Feast Your Eyes, ale oponent skontrował to na roll up i zgarnął zwycięstwo.

Zwycięzca: Lio Rush

Po walce Dijak razem z Naną rzucili się do ataku na Rusha. Na pomoc Lio przyszedł Jay White, ale chwilę potem zjawił się Kamaitachi, pomagając Dijakowi z Whitem.
Cała czwórka na Death Before Dishonor XIV będzie walczyć o title shota na pas ROH TV.

Za kulisami War Machine, którzy mieli dziś mieć title shota na pasy tag teamowe, wdali się w bójkę z Kaithem Lee i Shanem Taylorem. Hanson i Rowe przegrali ten bój.
Title shota mieli też dostać MCMG, ale uraz Sabina skomplikował sprawę.

Przy ringu obok Kevina Kelly’ego Adam Page, który ostatnio skupił się na Jay’u Briscoe.
Page rzekł, że każdy jego ruch jest na polecenie Bullet Club. Ich celech jest odebranie innym złota, czy to w USA, czy to w Japonii. The Briscoes mają pasy tag teamowe IWGP, ale sprawa między nim a Jay’em jest bardziej personalna. Ludzie myślą że Jay Briscoe to najbrutalniejszy pies na podwórku, lecz on, Adam, odbierze mu pas w Japonii, a potem na Death Before Dishonor ring będzie jego szubienicą.
Jay Briscoe zjawił się i ruszył do ataku na rywala. Page zaliczył barierkę dla widzów. Ochrona próbowała rozdzielić panów, ale średnio im to wychodziło.

W ringu mistrzowie tag teamowi, The Addiction.
Frankie Kazarian rzekł, że nie będzie dziś planowanego title matchu. Dziś mają wolne.
Trent Baretta i Rocky Romero zjawili się, zwracając uwagę na to że są zdrowi i od kilku miesięcy niepokonani w Japonii. Skoro ROH miało w planach na dziś title match, to czemu nie urządzić fiesty ? The Addiction vs Roppongi Vice o pasy tag teamowe ROH !
Na rampie pojawili się The Young Bucks. Matt stwierdził że taka walka, to potencjał na co najwyżej dwie i pół gwiazdki. Ale jeśli dołączy się do walki Young Bucksów, można by z tego zrobić klasycznego five stara.
Nigel McGuinness zabrał głos, przypominając że pierwotnie War Machine i MCMG mieli mieć title match ale oba teamy niestety chwilowo wypadły z gry. Co więc można zrobić w obecnej sytuacji ? Roppongi Vice zasługują na title shota, Young Bucksi nie. Zatem Roppongi Vice vs The Young Bucks o miano pretendentów, a walka już teraz ! Title shot wykorzystany zostanie za dwa tygodnie.

Walka nr 2: Roppongi Vice vs The Young Bucks – ROH World Tag Team Championship #1 Contender’s Match
Matt i Rocky toczyli bardzo wyrównany bój. Trent razem ze swym partnerem wykonali Kick & Moonsault, lecz tylko 2 count. Przewaga Roppongi Vice wydawała się niezagrożona, lecz kiedy Barretta namierzał się na swą akcję Slingshot, Nick załatwił go Superkickiem, a i Rocky dostał od obu rywali Superkick i Running Dropkick. Do tego doszło też podwójne Suicide Dive. Bucksi zajęli się Trentem i popisali się kombinacją Neckbreaker & Slingshot Senton w rogu. Romero powrócił do gry i dzięki temu po chwili wykonał Nickowi, trzymanemu na barkach przez Trenta, Running Knee z krawędzi ringu.
Po przerwie reklamowej przewaga była po stronie Young Bucksów. Matt wymierzył Romero Baseball Slide, a sekundę później już Asai DDT Trentowi. Jakby tego było mało, Rocky dostał jeszcze Superkicka. Trent również dostał Superkicka, a do tego jeszcze Elbow Drop z narożnika, jednak nie wystarczyło to na pinfall. Matt wymierzał rywalowi serię punchy, pokazując przy tym „suck it”, lecz gdy wrócił Rocky, Matt nadział się na podwójny Jumping Knee. Romero wymierzał rywalowi serie Clothesline’ów w rogu; Matt odpowiedział w ten sam sposób, robiąc przy tym po drodze gesty „suck it”. Romero pomimo otrzymania Superkicka odpowiedział gestem „suck it” i powalił przeciwnika potężnym Clotheslinem.
Dla Matta poza ringiem Roppongi Vice szykowało już Stone Zero, jednak Nick załatwił Rocky’ego Superkickiem, a Trent dostał Running Kicka z krawędzi ringu. Young Bucksi zagadali się chwilę z The Addiction przy stole komentatorskim i postanowili poczęstować ich Superkickami. Young Bucksi mimo to nie utracili przewagi i Trent otrzymał Springboard 450 Splash, jednak nie dał się odliczyć do trzech. Jacksonowie sygnalizowali Meltzer Driver, ale Nick zamiast tego wykonał Asai Moonsault poza ring na Danielsa i Kazariana. Trent wykorzystał okazję i Package Piledriver, ale tylko 2 count. Trent i Matt spotkali się w górnym narożniku; po chwilowym starciu Trent wymierzył German Superplex, zaś Romero Nickowi wymierzył Suicide Dive. Barretta wykonał Nickowi Flying Knee, lecz Nick próbę pinu skontrował na Crucifix i zgarnął pinfall !

Zwycięzcy: The Young Bucks

Naturalnie, Daniels i Kazarian po walce zaatakowali Young Bucksów. Matt otrzymał Celebrity Rehab prosto na pas.

Spojrzenie na kartę Death Before Dishonor XIV PPV, które już w ten piątek.

Przyszła pora na podpisanie kontraktu na main event Death Before Dishonor XIV.
Nigel McGuinness już w ringu. Jako pierwszy zjawił się pretendent, Adam Cole. Po nim ROH World Champion, Jay Lethal. Lethalowi chyba nie spodobał się układ krzeseł, bo wyrzucił swoje z ringu. Nigel oznajmił, iż 19 Sierpnia na Death Before Dishonor XIV Jay Lethal będzie bronił pasa ROH World Champion w starciu z Adamem Colem. Za chwilę zatwierdzą to oficjalnie poprzez podpisanie kontraktu. Nigel zapytał, czy mają jakieś ostatnie słowa przed złożeniem podpisu.
Adam Cole rzekł, że czas na kolejną historyjkę. Osobiście ciekaw jest, czy Lethal jest tego pewny, bo jego marionetka, Nigel na pewno nie. Jay teraz jest na niego wściekły, ale jak wściekły będzie, kiedy na PPV straci pas ? Zgolenie jego głowy nie było niczym personalnym, chodziło o przekazanie wiadomości, iż może mu zabrać co zechce, a na Death Before Dishonor będzie to pas ROH World champion. Lethal obnosi się jakby był najlepszym wrestlerem, ale wszyscy wiedzą że tak naprawdę to on, Adam, jest najlepszy. Cole przyznał, że Jay jest jednym z najlepszych, ale on sam również taki jest. Dwójka najlepszych zetrze się na PPV, lecz nie będą kradli show; Adam po prostu skradnie mu pas.
Lethal powiedział, że niemal każdy pojedynek w Ring of Honor miał w swym celu pas ROH World Champion. Nawet kiedy pokonywał gości z zewnątrz, jak Alberto El Patron, chodziło o pas mistrzowski. Nie ważne jak bardzo nie cierpi Jay’a Briscoe czy też jak wiele razy on i Roderick Strong kopali sobie wzajemnie tyłki; chodziło zawsze o pas mistrzowski. Ten pas to najbardziej prestiżowe złoto w wrestlingowym biznesie. Ale po raz pierwszy jemu nie chodzi o pas, lecz o zemstę. Za każdym razem gdy mija lustro, przed oczami mu przemyka twarz Adama Cole’a. W Las Vegas nie będzie fajnych catchphrase’ów, tylko będzie walka.
Lethal podpisał kontrakt, co Adam skomentował „panie przodem”. Dodał że Jay właśnie wypisał sobie pas ROH World champion. Adam złożył swój podpis.
Lethal położył nożyce na stole. Chwilę potem doszło do brawlu. Lethal padł po otrzymaniu Superkicka i Adma wzniósł pas, dumnie mówiąc że niedługo będzie on należał do niego. Lethal wymierzył low blow i chciał nożycami ściąć włosy Adama, ale nie udało mu się, gdyż Young Bucksi przybyli na pomoc koledze.

Kolejny solidny epizod. Title shot dla Young Bucksów może zakończyć się tym, że zdobędą złota. Jednocześnie to też nas, zdaje się, zapewnia iż The Addiction obronią pasy na Death Before Dishonor XIV. Myślę że z tak samo sporą pewnością można mówić że Jay Lethal po raz ostatni w TV pokazał się w roli mistrza ROH. Moim zdaniem nic się już się z jego reignu (który, notabene, trwa już ponad 400 dni) nie wyciągnie, tak więc bardzo wskazane jest, aby Adam Cole przejął złoto na PPV. Troszkę temu poświęcili uwagi ostatnio w TV i jest teraz dobry moment na zmianę posiadacza pasa.

Za tydzień Keith Lee i Shane Taylor staną do walki przeciwko War Machine. Ponadto Jay White przed sporym wyzwaniem: jego rywalem Jay Briscoe.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL