ROH TV 13.02.16 – Raport

Steve Corino, tak jak obiecał, dziś skonfrontuje się z BJ Whitmerem. Ponadto ostatni pojedynek pierwszej rundy Top Prospect 2016, a w walce wieczoru sporo emocji: The Young Bucks vs Sydal i ACH.


Walka nr 1: Lio Rush vs Jason Kincaid – 1 runda turnieju Top Prospect 2016

Lio od razu pokazał, że zwinność to jego mocna strona. Jason stawiał bardziej na siłę i nie ustępował rywalowi. Popisał się wykonaniem Slingshot Swinging Neckbreaker, założeniem Gory special, a potem także zablokował Wheelbarrow i powalił oponenta na matę. Lio wyrzucił rywala z ringu i pomyślnie wykonał Flip Dive. Kincaid trafił rywala w oko i wykorzystał to na wykonanie Spinebustera. Kincaid podszedł do narożnika obok i tam z lin chciał wykonać akcję Springboard. Lio wyszedł z ringu, ale Kincaid i tak wykonał Springboard Coast to Coast Dropkick….. i zdołał dotrzeć do rywala, by go trafić ! Jason dorzucił jeszcze Suicide Dive Stunner. Nie trafił jednak z Double Stomp, co wykorzystał Lio i dzięki Running C-4 uzyskał pinfall.

Zwycięzca: Lio Rush

Pary półfinałowe turnieju:
Brian Fury vs Action Ortiz
Punisher Martinez vs Lio Rush

Do stołu komentatorskiego dołączył Prince Nana.

Walka nr 2: Silas Young i Beer City Bruiser vs Caprice Coleman i Will Ferrara
Nieoczekiwanie Coleman zdominował Silasa, ale gdy wszedł Ferrara, szybko ta przewaga została roztrwoniona. O ile jeszcze Willowi udało się wykonać German suplex, tak potem był problem gdy do akcji wszedł Bruiser. Silas i Bruiser na przemiennie rozpracowywali Ferrarę, a w trakcie tego team mężczyzn wykonał ciekawą kombinację: Bruiser Belly to Back Suplex, Silas Moonsault, Bruiser Splash. Ferrara otrzymywał ataki od rywali w rogu, ale znalazł w sobie siły, by uniknąć w odpowiedniej chwili Cannonball od Bruisera. Udało mu się dokonać zmiany i Caprice ruszył na Silasa, wykonując Clothesliny, Leg Lariat oraz Springboard Leg Lariat dla Bruisera, który po tym wypadł z ringu. Silas wskoczył na narożnik, ale Coleman instynktownie stracił go z niego za pomocą Hurricanrany. Bruiser chciał wykonać Colemanowi Superplex, ale dopadł go Ferrara i ku zaskoczeniu widzów zdołał wymierzyć mu Powerbomb. Caprice chciał dorzucić do tego Sky Splitter, ale przeszkodził mu Silas, który w dodatku złapał Ferrarę na swe combo Backbreaker & Clothesline.
Silas miał już kończyć sprawę, lecz przy ringu zjawili się chłopcy Daltona Castle. Bruiser wyszedł za nimi z ringu, co miał zamiar wykorzystać Ferrara; choć został złapany w locie przez Bruisera, to jednak udało mu się wymierzyć DDT. Zdekoncentrowany Silas otrzymał Sky Splitter od Colemana i został odliczony do trzech.

Zwycięzcy: Caprice Coleman i Will Ferrara

Dalton Castle ze swoimi chłopcami przy rampie przyglądali się pokonanym Silasowi i Bruiserowi. Dalton karmił chłopców winogronami.

Adam Page i BJ Whitmer przybyli na ring.
BJ wziął mikrofon i rzekł, że doszły do niego głosy, że Steve Corino dogadał się z kimś, kto miałby załatwić jego, Whitmera. Dla niego to nic innego, jak kłamstwa i puste groźby. Przeczesał szatnię i nikt nie chce się do niego dobrać. Steve ma tylko trzech przyjaciół: wątpi żeby Bobby Cruise miał za niego walczyć, natomiast pozostałej dwójki nie ma już w federacji i pewnie już nawet zapomnieli o istnieniu Steve’a. BJ zachęcił, aby ten gość zjawił się tutaj.
Po chwili Steve Corino samotnie pojawił się na rampie. BJ uznał to za jakiś żart, że to właśnie on. Zachęcał Steve’a żeby przyszedł do ringu, to wtedy będzie mógł go załatwić i skończyć tą szopkę.
Steve rzekł, że owszem, kiedyś wejdzie do ringu i załatwi Whitmera, ale nie będzie to dziś. Pewnego dnia na pewno to się stanie, lecz nie dziś. Ktoś jednak przyszedł do niego i powiedział mu, że chce załatwić BJ’a. Steve dodał, że w ciągu 22 lat swej kariery nauczył się, że należy mieć zawsze oczy z tyłu głowy.
Adam Page zwrócił się do BJ’a, aby spojrzał na niego….. ponieważ to ON jest tą osobą !
Po chwili panowie rozpoczęli brawl i potrzeba było ochroniarzy, aby próbować uspokoić bójkę pomiędzy Whitmerem i Pagem.

Walka nr 3: Mark Briscoe vs Tim Hughes
Nie było już czego zabookować ? :P Mark po serii kopniaków wykonał chopa w stylu Redneck Kung Fu. Potem dołożył do tego Brainbuster, ale dało to tylko 2 count. Podobnie, gdy Mark dorzucił Side Russian Leg sweep. Tim uwolnił się spod barków rywala i teatralnie krzyczał przy wykonaniu Sidewalk Slam. Tim dla swego mentora, Boba Evansa, wymierzył chopa, ale na marku nie zrobił on wrażenia. Mark w swym stylu pokazał, jak to się robi i chwilę potem po Enzuigiri, Dropkicku w rogu, Fisherman Buster i Froggy Bow uzyskał pinfall.

Zwycięzca: Mark Briscoe

Walka nr 4: The Young Bucks vs ACH i Matt Sydal
Od początku panowie poszli pełną parą. Sydal i ACH zostali wywaleni z ringu i dostali po Suicide Divie. Sydal został wrzucony do ringu, ale zaskoczył on rywali tym, że zanim oni wrócili, on wymierzył im Corkscrew Planchę. Sydal złapał Matta przy linach, wystawiając dla ACHa na wykonanie Double Stomp w klatkę piersiową. ACH dorzucił do tego też Leg Lariat, zaś Nickowi z krawędzi ringu wymierzył mocnego kopniaka. ACH utrzymywał kontrolę nad Mattem, przez co poczuł się zbyt pewnie i Nick wykorzystał to, powalając go Superkickiem. Sydal złapał obu rywali na Hurricanranę, ale Bucksi błyskawicznie odpowiedzieli w postaci podwójnego Superkicku.
Po przerwie reklamowej Bucksi wymierzyli ACHowi podwójnego Basement Dropkicka, zaś Sydal został stracony Springboard Dropkickiem. Matt i Nick przy kontrolowaniu nad ACHem udawali, że bawią się w koszykówkę, ale ACH w odpowiedniej chwili uchylił się przed atakiem, przez co Matt trafił swego brata. ACH zaczął kontratakować i Nickowi wymierzył mocnego plaskacza, zaś Mattowi Get Over Here. Sydal wkroczył do akcji i wymierzył Mattowi Hurricanranę, zablokował Superkick Nicka i dołożył Roundhouse Kicka. Matt dostał step over Legdrop i Standing Moonsault, ale nie dał się odliczyć do trzech.
Sydal i ACH mieli razem wykonać akcję, ale Nick wyciągnął Sydala z ringu i po chwili Matt wymierzył Baseball Slide. Powrócił do ringu, wymierzając ACHowi Springboard X Factor, następnie tak jak zawsze dla drugiego rywala Moonsault…. ale Sydal się uchylił. Sydal wymierzył Nickowi Jumping Knee, lecz sam dostał od Matta Superkick. Był jednak jeszcze ACH, który poleciał na Young Bucksów Suicide Divem….. ale trafił prosto na podwójny Superkick od nich ! Bucksi chcieli skończyć sprawę z sydalem, ale ten uwolnił się i Hurricanraną strącił z narożnika Nicka, który poleciał prosto na Matta. Sydal przystąpił do Shooting Star Press, ale Nick uchylił się, a w dodatku Matt wykonał rywalowi Superkick. Bucksi wykonali kombinację Buckle bomb & Enzuigiri, kombinację Cannonball & Enzuigiri, a następnie Matt trzymał Sydala na linach, podczas gdy Nick wykonał Swanton. Sydal mimo to nie dał się jednak odliczyć do trzech, a w dodatku gdy Bucksi chcieli przystąpić do More Bang for Your Buck, Sydal w odpowiedniej chwili wystawił kolana, na które jeden i drugi się nadziali. Do akcji wrócił ACH, wymierzając Double Stomp w plecy Matta, Sydal dodał do tego Shooting Star Press i uzyskał pinfall !

Zwycięzcy: ACH i Matt Sydal

Zanim się rozpoczął turniej Top Prospect, fani ROH w większości stawiali że Lio Rush wygra turniej. Po ujrzeniu dzisiejszej walki – najlepszej z całej pierwszej rundy – nie dziwię się i sam w chwili obecnej uważam, że zwycięstwo w turnieju i title shot na pas TV przypadnie jemu. Trochę szkoda, że już w pierwszej rundzie odpadł Jason Kidcain, który również nieźle się zaprezentował, choć bywało już że ci, którzy odpadali w pierwszej rundzie, dostawali kolejne szanse i trafiali do rosteru na stałe (ACH, Dalton Castle, Adam Page). Rozpad całkowity The Decade, które jak na stajnię w ROH, trwało trochę czasu. Stwierdziłbym, że ze stajni The Decade najwięcej zyskał….. BJ Whitmer, który wcześniej był przeciętniakiem, a dzięki tej stajni stał się osobą mocno heelową. Adam Page troszeczkę zyskał, ale teraz wątpię żeby miał się odnaleźć w pojedynkę – to już Donovanowi Dijakowi po wylocie z House of Truth wróżę lepiej. Main event nie zawiódł, ale mam odczucie, że za krótki – naprawdę potrzeba było czasu antenowego na Briscoe vs Hughes ? :>


Za tydzień wyzwanie Roddy vs The World ! W akcji również War Machine, a ponadto spotkają się w ringu Adam Cole, Jay Lethal i Kyle O’Reilly.


Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL