ROH TV 12.08.17 – Raport

Pas ROH TV champion na szali ! Kenny King, który niedawno wywalczył title shota, staje do walki z KUSHIDĄ.

Na ring przybył Frankie Kazarian, zastanawiając się głośno czy fani szanują Christophera Danielsa oraz to, co oni razem wnieśli do tego biznesu. Po otrzymaniu pozytywnej reakcji Frankie stwierdził że to śmieszne, bo nie było tego wcale widać tydzień temu, kiedy Daniels walczył w pojedynku rewanżowym z Codym. Sprawa jest prosta – fani są zwykłymi łgarzami. Frankie nawet nie jest pewien czy ujrzymy jeszcze Danielsa w akcji, bo fani wyraźnie na to nie zasługują. Przychodzą tu sobie tylko po to, by rzucać na ring serpentyny i robić głupie chanty.
Jeden z fanów rzucił serpentynę prosto na Kaza – ten zwrócił się do niego, aby tego nie robił, bo to nie Japonia; nienawidzi serpentyn. Od tej pory wszystko to, co fani kochają w ROH, będzie rujnowane przez niego. Na to właśnie zasługują. Na koniec Kaz nazwał fanów głupimi markami.

Walka nr 1: Flip Gordon vs Punishment Martinez
Flip oferował uścisk dłoni, ale Martinez tylko na niego patrzył z kamienną twarzą. Flip wiedział czego się spodziewać, dlatego stosował swoją szybkość by unikać ataków rywala. Z początku radził z tym sobie świetnie; nawet wyrzucił Martineza z ringu i zdecydował się na Suicide Dive, ale został złapany. Punishment chciał wykonać Chokeslam, ale……. Flip zrobił salto w tył w powietrzu, unikając w ten sposób akcji. Sekundę później Martinez mocno uderzył Punchem i wrzucił rywala do ringu, ale ten szybko się podniósł i wymierzył Baseball Slide, Superkick oraz Moonsault z krawędzi ringu. Po powrocie na ring Martinez przejął kontrolę, wykonując m.in. Hiptoss wprost na narożnik. Flip próbował się bronić swoją zwinnością, ale przeleciał o 360 stopni po Clotheslinie.
Po przerwie reklamowej Gordon pomimo Hiptossu utrzymał się na nogach i próbował kontratakować. Martinez przymierzał się na swój finiszer, krzycząc przy tym „welcome to Ring of Honor”, ale Flip się uwolnił i wymierzył Sling Blade i Frog Splash z narożnika, ale dało to tylko 1 count. Martinez uchylił się przed 450 Splash i chciał zaatakować Big Bootem, ale Gordon w imponujący sposób osłonił się dzięki swej akrobatyce. Gordon trafił oponenta Pele Kickiem, a następnie złapał rywala na barki i popisał się Flip Samoan Dropem oraz Lionsaultem, 2 count.
Martinez zamroczył rywala mocnym Forearmem i wszedł na narożnik, ale Flip wskoczył na linę i wykonał kopniak, który nazywa Kinder Surprise. Punishment znalazł się poza ringiem, a Flip odbił się od linem i przewrotem w przód poleciał na przeciwnika. Po powrocie na ring Gordon próbował szarżować, ale Martinez potężnie nadział go nogą na matę. Do tego Falcon Arrow, 2 count. Flip odpowiedział kopniakiem i Standing Moonsaultem, również 2 count. Martinez zaskoczył rywala mocnym kopniakiem, następnie przy linach Flip znów chciał wykonać Kinder Surprise, ale dał się złapać na Chokeslam z lin, przez co został odliczony do trzech.

Zwycięzca: Punishment Martinez

Martinez był na rampie, gdy został zaatakowany przez Jay’a White’a. Brawl trwał, póki ochrona panów nie rozdzieliła.

Promo Kenny Kinga przed dzisiejszym title matchem.

Colt Cabana przeprowadzał za kulisami wywiad z Tempura Boyz……. tyle że panowie gadali tylko po Japońsku. Colt zrozumiał z tego tylko „Boys”, a tacy już w ROH są, więc proponuje im zmianę na Tempura Men. Ci jednak byli nieugięci.

Walka nr 2: Cheeseburger vs Rhett Titus
Jeszcze przed gongiem Titus zaatakował rywala. Atak swój kontynuował, ale Cheeseburger zdołał się w końcu uchylić w odpowiedniej chwili. Cheeseburger zdecydował się na skok z lin, ale został złapany. Próbował zaskoczyć Titusa roll upami, ale padł jak kłoda po otrzymaniu mocnego Puncha. Udało mu się skontrować Razor’s Edge i chwilę później pomyślnie wykonać Shotei. Zapowiadało się na powtórkę, ale Will Ferrara zjawił się przed linami. Odwrócił uwagę Cheeseburgera na tyle, by Titus mógł to wykorzystać i po Splashu z narożnika uzyskał on pinfall.

Zwycięzca: Rhett Titus

Za kulisami ROH World Champion Cody, który śpiewał „I’ve Been Everywhere” Johnny’ego Casha. Cody rzekł, że był już wszędzie i pokonał wszystkich. A jeżeli ktoś uważa, że jest ktoś twardszy i lepszy od niego, to proszę bardzo; niech stanie przed nim w ringu i udowodni mu to. A póki co, prawda jest taka, że pas mistrzowski jest w jego posiadaniu.

Na arenie zjawili się mistrzowie 6-man tag team: Dalton Castle i The Boys. Dalton rzekł, że razem z chłopcami relaksował się grą w squasha, ale słyszał paplaninę Colta Cabany, który rzekomo ma swoich chłopców. Skoro Colt sugeruje w ten sposób, że chce walki z nim i jego chłopcami, to dostanie to; co więcej, Dalton położy na szali pasy mistrzowskie. Niech więc tak będzie. Spotkają się w ringu już za tydzień.

Video promo Shane’a Taylora.


Walka nr 3: KUSHIDA © vs Kenny King – ROH TV Championship Match

W pierwszych minutach King nieznacznie przeważał z ofensywą, wykonując m.in. Spinebuster i Springboard Leg Drop. Nawet już przymierzał się na Royal Flush, ale KUSHIDA uwolnił się i założył Hoverboard Lock; było to jednak przy linach, w związku z czym po chwili musiał puścić rywala. Kenny chybił z Divem i dostał poza ringiem Dropkicka oraz Hurricanranę prosto na stalowy narożnik. ROH TV Champion wlazł jeszcze na ów narożnik i wykonał Flip Dive.
Po powrocie na ring KUSHIDA wykonał Crossbody, ale panowie się przerolowali i dla Kinga pojawiła się szansa na Royal Flush. KUSHIDA to jednak skontrował na roll up, 2 count. KUSHIDA z narożnika powalił rywala na matę, wykonując Single Arm DDT, a chwilę później złapał go w Hoverboard Lock. Wówczas to Hangman Page i Marty Scurll przybiegli na ring, atakując obu wrestlerów.

Brak zwycięzcy

Po przerwie reklamowej w ringu stali King i KUSHIDA, a Page i Scurll poza nim. Kenny rzekł, że tak tego nie zostawi i oczekuje ponownego starcia 1 vs 1, ale na razie trzeba załatwić sprawę z Bullet Club, dlatego też byłby zaszczycony, jeśli KUSHIDA mu w tym pomoże.

Walka nr 4: KUSHIDA i Kenny King vs Marty Scurll i Hangman Page
Ostre zamieszanie, cała czwórka w akcji, Reprezentanci Bullet Club zyskali przewagę i przez dłuższą chwilę rozpracowywali KUSHIDĘ. ROH TV Champion w końcu się uwolnił i wpuścił do akcji Kinga, który zajął się Pagem. Marty wyciągnął Kenny’ego z ringu, lecz ten odpłacił mu się Punchem. Page również wyszedł z ringu i…. również dostał cios. Page i Scurll wspólnymi siłami zdołali zdominować Kinga, który po chwili zaliczył lot w barierkę dla widzów.
Po przerwie reklamowej King wyraźnie potrzebował zmiany. Zdołał zatrzymać Page’a dzięki Roundhouse Kick i wpuścić do gry KUSHIDĘ. Page otrzymał Hiptoss i Dropkick, zaś Scurll Handspring Back Elbow. Hangman chciał zaskoczyć rywala przez Sunset Flip, ale KUSHIDA założył Hoverboard Lock. Scurll szybko to przerwał, ale KUSHIDA dalej kontrolował sytuację. Scurll skontrował próbę Back to the Future i planował roztrzaskać rywalowi palce, ale KUSHIDA kopniakiem wybił mu to z głowy. Chwilę później Scurll znów podjął się próby – tym razem na drugiej ręce – i teraz już się udało. KUSHIDA zdołał zatrzymać przeciwnika Pele Kickiem, ale nie uchronił się przed Superkickiem w kolano. KUSHIDA odpowiedział Forearmem, po którym przekręcił się wokół rywala i założył Hoverboard Lock. Marty nie miał szans się wydostać, ale Page w porę przyszedł z pomocą.
King wyrzucił z ringu Page’a i wykonał mu Twisting Planchę. Scurll wskoczył na krawędź ringu i kopniakiem znokautował Kinga. KUSHIDA strącił Scurlla na podłogę i planował skok, ale zaskoczył go Page ze swoim Springboard Clotheslinem. Hangman nie zwalniał, wykonując z krawędzi ringu na podłogę Shooting Star Press Kingowi. Marty wymierzył KUSHIDZIE Powerbomb, ale tylko 2 count. KUSHIDA uwolnił się spod próby Chicken Wing’s, a do akcji wszedł King. Wykonał on Springboard Blockbuster, ale w dalszym ataku przeszkodził mu Page. Hangman chciał powtórzyć swój Springboard Clothesline, ale King się uchylił i trafił Spin Heel Kickiem. Do tego jeszcze Royal Flush i mamy pinfall !

Zwycięzcy: KUSHIDA i Kenny King

KUSHIDA i King uścisnęli sobie dłoń, ale ten drugi pokazał, że pamięta o pasie ROH TV.

Przed walką King wydawał się być po prostu jednym z kolejnych rywali KUSHIDY, jednak jak widać, możliwe że ROH widzi w nim coś więcej, co moim zdaniem byłoby dobrym ruchem. Można by się czepiać, że jaki interes miało Bullet Club, doprowadzając do ataku w trakcie walki, a nie po niej. Ale najważniejsze że efekt jest taki iż King pozostaje w spotlightcie i kto wie czy przy następnym spotkaniu z KUSHIDĄ (Death Before Dishonor ?) nie wyjdzie z tego zwycięsko. Ponadto mieliśmy w tym odcinku emocjonujący opener, z którym polecam się zapoznać. A cheeseburger i Ferrara….. eh, i tak wątpliwe by kogokolwiek to interesowało, więc nie będę się rozpisywał 😛

Za tydzień na szali pasy 6-man tag team champions ! Dalton Castle i The Boys podejmują Colta Cabanę i Tempura Boys.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL

No Comment.