ROH TV 12.03.16 – Raport

Dzisiejszy epizod to tag teamowy Gauntlet Match ! Siedem drużyn walczy o title shota na pasy tag teamowe.

Tag Team Gauntlet Match – ROH World Tag Team Championship #1 Contender’s Match

Match #1: reDRagon vs Will Ferrara i Caprice Coleman
Ferrara nie dał się złapać na Cross Armbreaker Kyle’a i sam wyprowadził kilka ciosów, w tym Hurricanranę z narożnika. Jednak chwilę potem Kyle zdobył kontrolę nad rywalem i razem z Bobbym rozpracowywali go. Ferrara zdołał wyswobodzić się z ataku przeciwników i wpuścił na ring Colemana, który ruszył na obu oponentów. Bobby po otrzymaniu Leg Dropa wypadł z ringu, po czym jeszcze Caprice na niego skoczył, wykonując uprzednio STO Kyle’owi. Will dołożył od siebie Suicide Dive dla Bobby’ego, ale nie dało to przewagi, gdyż już chwilę potem Bobby wystąpił z kontratakiem. Ferrara próbując szarży w rogu na Fisha został katapultowany poza ring, natomiast Coleman otrzymywał serię ataków w rogu od obu rywali, w tym kombinację Backbreaker & Knee. Fish złapał Ferrarę na Leg Lock, a O’Reilly w tym samym czasie założył Colemanowi Armbreaker. Will był zmuszony się poddać.

Zwycięzcy: reDRagon

Na rampie jako kolejni zjawili się reprezentanci House of Truth: Truth Martini, Joey Daddiego i nowa osoba, której jeszcze nie znamy.
Truth rzekł, że odkąd ten tchórz Donovan Dijak opuścił HOT, skradł ich marzenia o zdobyciu pasów tag teamowych. Ten gauntlet Match nie mógłby się odbyć bez HOT, dlatego sprowadził tego oto pana, Chris LaRusso, który dziś dostanie szansę swego życia. Sprawa jest prosta: jeśli poradzi sobie dobrze – dostanie kciuk w górę; jeśli zawiedzie – kciuk w dół i zostanie ukarany. Jeśli życie go nie rozliczy, on, Truth Martini, to zrobi.

Match #2: reDRagon vs Joey Daddiego i Chris LaRusso (w/ Truth Martini)
Fani skandowali w stronę Larusso „Justin Bieber”. Chris toczył z Bobbym wyrównany, techniczny pojedynek, jednak z czasem przewaga Fisha robiła się coraz wyraźniejsza. Bobby i Kyle naprzemiennie wymierzali sporą serię kopniaków, po czym Kyle przeszedł do Cross Armbreaker, który został przerwany przez Daddiego. Joey i Chris wykonali Kyle’owi kombinację Powerslam & Leg Drop, Joey atakował serią punchy i dołożył do tego Chokeslam…. ale Kyle sprytnie przeszedł z tego na Triangle Choke. Joey zdołał to skontrować na Powerbomb, ale już po chwili szedł na niego Fish. LaRusso przerwał submission i sam wkroczył do akcji. Bobby w odpowiedniej chwili się uchylił, przez co LaRusso kopniakiem trafił Daddiego. Chris próbował jeszcze ratować sytuację, ale padł po Jumping Knee. LaRusso kroczył do swego narożnika….. lecz Daddiego zeskoczył z ringu, a Truth Martini pokazał kciuk w dół. Oczywista oczywistość, O’Reilly załatwili sprawę do końca i Chris po założonym Triangle Choke odklepał.

Zwycięzcy: reDRagon


Match #3: reDRagon vs The Young Bucks

Bobby i Kyle skontrowali podwójny Superkick na podwójny Ankle Lock, ale Bucksi szybko się z tego uwolnili. Po Elevated Dropkicku reDRagoni wypadli poza ring i jeszcze dostali po Suicide Divie. Kyle zablokował Superkicka i wymierzył Double Dragon Screw, a ponieważ Bobby’emu tak dobrze nie szło, musiał działać dalej, wymierzając DDT oraz Suplex drugiemu…… albo i nie, bo skontrowane to zostało na Cutter. Nick chciał wykonać Senton na Fisha, ale nadział się na jego kolana. Matt uwolnił się z zagrożenia otrzymania Chasing the Dragon, a w dodatku Nick wykonał Bobby’emu firmowy Springboard Cutter. O’Reilly poza ringiem uchylił się przed Moonsaultem, do tego skontrował Superkick na Ankle Lock; braciszka uratował Matt, wymierzając Kyle’owi przez liny Dropkick. Bobby poprzez Exploder Suplex nadział Matta na narożnik.
Po przerwie reklamowej przewaga była po stronie reDRagon. Matt uwolnił się z tarapatów niesamowitym Blockbusterem. Nick wkroczył do akcji z atakiem na Bobby’ego; Bobby wyszedł z ringu, by nie trafić na Superkick, ale Nick już przelazł na krawędź ringu i wymierzył Running Kicka. Fish uniknął Swanton Bomb i sam wymierzył Samoan Drop. Zmiana po obu stronach, cała czwórka stała się aktywna. Bobby po Shining Wizard wypadł z ringu, z kolei Kyle uniknął podwójnego Superkicka, dostał kolejny cios, po którym w znanym stylu odbił się od lin i tym razem podwójny Superkick był już udany. Następnie More Bang For Your Buck i reDRagoni wyeliminowani z rywalizacji.

Zwycięzcy: The Young Bucks


Match #4: The Young Bucks vs Brutal Bob i Tim Hughes

Ledwo Bob i Hughes wkroczyli do ringu, wypadli z niego po Superkicku dla każdego. Hughes i Evans przez długi czas omawiali strategię. Rzeczywiście udało im się wyciągnąć Young Bucksów z ringu…….. tylko po to, by znów dostać po Superkicku. Hughes wrzucony do ringu, udało mu się uniknąć szarży w rogu, teatralnie długo namierzał się z tym, by Mattowi wymierzyć Slam (co mu się udało), ale przy Nicku też zbierał się długo, aż Matt zdążył powstać i powalić rywala Superkickiem. Bob Evans próbował ratować sytuację, lecz i on dostał po Superkicku. Hughes został szybko wykończony i Young Bucksi o krok bliżej do title shota.

Zwycięzcy: The Young Bucks

Match #5: The Young Bucks vs The Addiction
Daniels i Kazarian wbiegli na ring od drugiej strony, atakując Young Bucksów z zaskoczenia. Wspólnymi siłami wyrzucili Matta z ringu i zajęli się Nickiem, szydząc sobie przy okazji z tauntów Jacksonów. Kazarian po wyjściu z ringu nadział się na Superkick od Matta, który w nastepnej chwili powrócił na ring i Superkicka wymierzył Danielsowi. Nick poprzez Jackknife Cover uzyskał pinfall.

Zwycięzcy: The Young Bucks

Daniels i Kazarian zaatakowali Young Bucksów. Matt otrzymał Celebrity Rehab. Trent Barretta i rocky romero przybyli na ring, przeganiając The Addiction.


Match #6: The Young Bucks vs Roppongi Vice

Nick chciał wykorzystać zamieszanie, by odliczyć Romero przez roll, up, ale się nie udało. Po przerwie reklamowej Nick zablokował próbę Slice Bread Rocky’ego i zapowiadało się na Meltzer Driver, jednak Barretta wyciągnął Matta z ringu. Rocky znów dał się złapać i otrzymał Powerbomb na narożnik plus Enzuigiri, ale na swoje szczęście uwolnił się spod próby More Bang For Your Buck. Rocky za pomocą Headscissors posłał Matta prosto na narożnik, przez co strącony został z niego Nick. Rocky z narożnika chciał wymierzyć Nickowi Hurricanranę, ale Nick go zablokował w pozycji Tree of Woe; Matt trafił szarżą i ponownie próba More Bang For Your Buck, ale nie dość że Rocky wystawił kolana, to jeszcze tuż przed tym Barretta dokonał zmiany. Trent wykonał Mattowi Belly to Back Superplex…. ale ten utrzymał się na nogach ! Barretta zablokował Superkick i razem z Rockym wykonali Strong Zero, po którym uzyskali pinfall !

Zwycięzcy: Roppongi Vice

Roppongi Vice wygrywają tag team gauntlet match i uzyskali title shota na pasy ROH World tag Team Champions.

Zwycięstwo Roppongi Vice jest do zaakceptowania – da to War Machine możliwość kolejnego sukcesu i umocnienia się na pozycji tag teamowych mistrzów. Jak zapewne każdy zauważył, momentami te zestawienia tag teamowe były dziwne. Zamiast Brutal Boba i Tima Hughesa oraz House of Truth można było dać The Briscoes oraz ACHa i Matta Sydala; albo chociaż The Boys.

Za tydzień obejrzymy starcia ROH & NJPW z Japońskiego Honor Rising.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL