ROH TV 11.04.15 – Raport

Dzisiaj epizod Road Rage, czyli przyglądamy się pokrótce Supercard of Honor IX. Jay Lethal broni pasa ROH TV Champion w starciu z legendarnym Jushinem „Thunder” Ligerem, zaś Jay Briscoe stawia na szali pas ROH World Champion przeciwko wrestlerowi, który najdłużej w historii federacji miał ten pas: Samoa Joe.Przy komentatorce Adam Cole i Kevin Kelly. Adam rzekł do Kevina, że jest tutaj tylko po to, by wykonać swą robotę jako announcer. Nie będzie mówił o kontuzji i okresie poza ringiem.

Jay Lethal rzekł, że Liger prawdopodobnie nie zrozumie jego słów, ale tak się składa że dzisiaj zakończy mu karierę. To rzecz osobista. Liger stoi mu na drodze do osiągnięcia okrągłego roku z pasem ROH TV Champion, jednak Jay nie ma zamiaru w takim momencie ponosić porażki.

Walka nr 1: Jay Lethal © vs Jushin „Thunder” Liger – ROH TV Championship Match
Po technicznym początku Lethal sprowadził rywala do parteru i miał przewagę, zaś by uniknąć kontrataku, wyszedł z ringu. Jednak i tak gdy powrócił, to dostał się w atak od oponenta. Lethal spudłował z Crossbody i założony mu został Surfboard, do którego dodany został potem Chinlock. Lethal po Hiptoss i Cartwheel chciał wymierzyć Dropkick, ale nie trafił. Ofensywa Ligera sprawiła, że Jethal kolejny raz musiał się ratować wyjściem poza ring. Liger postanowił podążyć za nim, ale to był błąd – Jay rzucił go o barierkę dla widzów oraz nadział o krawędź ringu. W efekcie tego Lethal miał pełną kontrolę nad rywalem, a jego próby kontrataku łatwo stopował. Oczywiście nie mogło tak być wiecznie i kiedy Lethal przystąpił do Elbow Drop z narożnika, co prawda uchronił się przed wystawionymi nogami Ligera, ale z Liger Kickiem już się Jushinowi udało. Nastąpiła wymiana ciosów, po czym Liger uniknął Lethal Injection i sam wykonał Palm Strike. Jushin posadził przeciwnika w narożniku i popisał się Hurricanraną, ale potem przy skoku nadział się na kolana i następnie Lethal Combination, co dało 2 count. Liger wyturlał się z ringu, by uniknąć Elbow Drop, więc Lethal zdecydował się na Suicide Dive, ale w locie Liger go zatrzymał i wymierzył Brainbuster na podłogę !
Panowie ledwo zdążyli wrócić do ringu przed wyliczeniem. Liger po kopniaku próbował Sunset Flip, ale to Lethal próbował go odliczyć, przytrzymując się przy tym lin; sędzia zauważył to. Jay sięgnął po swój pas i miał zamiar uderzyć nim Ligera, ale nie trafił. Liger złapał pas, ale sędzia wziął go od niego, by nie prowokował Ligera do niedozwolonego zagrania. Lethal wykorzystał moment dekoncentracji rywala i wykonał Superkick, następnie Lethal Injection i uzyskał pinfall !

Zwycięzca: Jay Lethal

Panowie krótko uścisnęli sobie dłoń. Lethal dumnie opuścił arenę, a Liger podziękował fanom za wsparcie.

Przypomnienie powrotu Samoa Joe oraz dopełnienie wyzwania w TV.


Walka nr 2: Jay Briscoe © vs Samoa Joe – ROH World Championship Match

Panowie zakładali na przemian różne chwyty, a fani byli równo podzieleni w kibicowaniu. Jay z rozbiegu trafił rywala kopniakiem, ale ten nie dość że nie upadł, to jeszcze odpowiedział przez Enzuigiri. Joe padł na matę po otrzymaniu Dropkicka, a także – mimo prób przeciwstawienia się – dostał Suplex. Jay uchylił się przed szarżującym Joe, chcąc wyrzucić go ponad górną linę, ale nie wyszło im to, więc Joe złapał się za nogę, wskazując na problem z nią i sam wyszedł z ringu. Briscoe namierzał się na Suicide Dive, ale przy linie dostał Enzuigiri. W narożniku Jay dostał jeszcze Running Elbow oraz Enzuigiri. doszedł do tego Leg Drop, ale to wszystko było za mało na uzyskanie pinfallu.
Joe miał wyraźną przewagę i z łatwością wygrał wymianę ciosów. Briscoe poleciał poza ring i otrzymał Suicide Dive. Jay został posadzony na krześle i przy chantach „Ole” Joe namierzał się na Ole kick. Jay skontrował to, uderzając Joe krzesłem w twarz (a sędzia DQ nie daje :P ) i przystąpił do kontrataku, waląc kopniakami i sprowadzając rywala w barierkę dla widzów. Jay myślał o kopniaku z krawędzi ringu, ale Samoańczyk strącił go i swingiem cisnął o barierkę dla widzów. Joe również tym razem pomyślnie wykonał Ole Kick.
Panowie powrócili do ringu i Briscoe był w poważnych tarapatach. Udało mu się z tego wyjść, gdy skontrował Musclebuster na Neckbreaker. Superkick i Saito Suplex dało Jay’owi 2 count. Joe był bliski założenia submissionu, ale zamiast tego otrzymał parę kolejnych Punchy plus Death Valley Driver, lecz wciąż 2 count. Joe skontrował Jay Driller na Back Body Drop, po czym wymierzył Leg Sweep, Clothesline, Reverse Atomic Drop, Running Boot i jeszcze Back Senton. Jay kontratakował, jednak nadział się na Powerslam. Samoa Joe wymierzył następnie Powerbomb, po którym przeszedł do Boston Crab, zmieniając to następnie na STF, które potem przemienił na Crossface. Samoan submission machine ;) Joe jeszcze zajął się przy tym lewą ręką oponenta, ale i tak Jay nogą dotarł do lin.
Briscoe atakował Punchami, ale niewiele z tego wynikało. Po Enzuigiri od Joe obaj padli na matę. Jeden i drugi atakował, ale to Joe wyszedł z tego lepiej. Samoańczyk chybił z szarżą w rogu, ale potem skontrował atak rywala przez ST-Joe. Briscoe nie pozwolił jednak na Musclebuster i będąc na krawędzi ringu nadział głowę rywala o linę. Jay powrócił do ringu przez Sunset Flip i wówczas wymierzył Jay Driller, po którym uzyskał upragniony pinfall !

Zwycięzca: Jay Briscoe

Po walce panowie przytulili się i Joe podniósł w górę rękę Jay’a.

Opinię o tych walkach wygłaszałem w ostatnim KLowskim Video, więc tam odsyłam. Hi hi hi :)

Za tydzień Top Prospect Donovan Dijak zmierzy się z nowym ulubieńcem publiczności, Daltonem Castle. Ponadto Fish Tank oraz Elgin vs Alexander.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL