ROH TV 10.03.18 – Raport

Dziś wyłoniony zostanie pretendent do pasa ROH TV wśród tych, którzy tytułu mistrzowskiego w ROH jeszcze nie mieli. Ponadto w turnieju kobiet zobaczymy dziś w akcji Tenile Dashwood, znaną też jako Emmę.

Zaczynamy epizod natychmiastowo od tego, że rozpoczyna się battle royal. Ale liczy się ostatnia dwójka która pozostanie w ringu – ci panowie spotkają się później w tradycyjnym singles matchu, którego zwycięzca zyska title shota na pas ROH TV Champion.

Walka nr 1: ROH TV Championship #1 Contender’s Battle Royal Match

* Shane Taylor wyeliminował Trenta Barrettę oraz Chuckiego T
* Flip Gordon wyeliminował adepta
* Shaheem Ali wyeliminował Willa Ferrarę
* LSG wyeliminował Kid USA
* Caprice Coleman wyeliminował LSG
* Josh Woods wyeliminował Shaheema Ali
* Caprice Coleman wyeliminował Josha Woodsa
* Shane Taylor wyeliminował QT Marshalla
* Shane Taylor wyeliminował Caprice Colemana

Shane Taylor i Flip Gordon pozostali w ringu. Zmierzą się oni później w tradycyjnym singles matchu o miano pretendenta do pasa ROH TV.

Za kulisami The Addiction zwróciło się do The Kingdom z propozycją współpracy, aby razem zaprzestali hierarchii ważności, której są ofiarami ze strony Ring of Honor.
Po przerwie reklamowej widzimy, że TK O’Ryan nie wierzy w ten sojusz, lecz Matt Taven uspokajał go że w każdej szachownicy potrzebne są pionki. Vinny Marseglia stwierdził, że potrzebny będzie parasol, bo za tydzień spadnie deszcz krwi.

Walka nr 2: Tenille Dashwood vs Stacy Shadows – 1 runda turnieju Women of Honor
Tenille kopniakami starała się osłabić znacznie cięższą rywalkę. Side Russian Legsweep starczył ledwie na 1 count. Stacy skontrowała kopniaka i powaliła rywalkę na matę, zyskując tym samym przewagę. Przez kilka minut Stacy trzymała kontrolę, a Dashwood krzyczała z bólu. Tenille w końcu uchyliła się przed Slamem z rogu i po uniknięciu jeszcze szarży w rogu zaczął się jej kontratak. Założyła Tarantule na linach, lecz oczywiście po chwili z racji tych lin musiała puścić rywalkę. Doszło do tego Crossbody z narożnika, co dało 2 count. Stacy zablokowała kopniaka i złapała oponentkę na Fireman’s Carry. Tenille jednak uwolniła się, wbiła rywalkę w narożnik i następnie wykonała Running Low Dropkick, który w jej przypadku nazywa się Spotlight the Difference. To ostatecznie dało pinfall.

Zwyciężczyni: Tenille Dashwood

Panie po walce uścisnęły sobie dłoń.

W szatni Bullet Club Cody przyniósł wieści o tym, że SoCal Uncensored i The Kingdom planują połączyć siły przeciwko nim. Young Bucksi zastanawiali się, czy kolejną rzeczą jaką usłyszą od Cody’ego jest to, że w Bullet Club wszystko w porządku. Cody oznajmił że ma już dość bycia postrzeganym jako ten zły w Bullet Club. Sprawy między nim a Kennym nie wpływają na pozostałych członków. W końcu mówi się że „Bullet Club for life”, czyż nie ?

Walka nr 3: Beer City Bruiser i Brian Milonas vs Ryan Nova i Eli Isom
Cóż rzec, po prostu squash. Pojedynek nie potrwał kilka sekund, a kilka minut tylko dlatego, że team grubasków chciał się pobawić z rywalami. Ostatecznie Isom został odliczony po Superplexie Briana i Frog Splashu Bruisera.

Zwycięzcy: Beer City Bruiser i Brian Milonas

Bully Ray dołączył do stolika komentatorskiego.

Walka nr 4: Shane Taylor vs Flip Gordon – ROH TV Championship #1 Contender’s Match
Flip starał się wykorzystywać swoją zwinność i nie dawać rywalowi ani chwili odpoczynku. Z początku szło mu dobrze, a nawet udało mu się wykonać 619 nad trzecią liną. Tuż po tym Flip wykonał akcję Springboard, ale złapany został na Chokeslam, 2 count. Taylor zyskał kontrolę nad rywalem, który wciąż odczuwał skutek Chokeslama. Gordon przez kilka minut znajdował się w beznadziejnej dla siebie sytuacji.
Po przerwie reklamowej Flip starał się kontratakować, ale Shane unikał jego ciosów. Potem jednak Flipowi udało się uniknąć szarży w rogu i wymierzyć Kinder Surprise. Shane przywalił mocno kopniakiem, ale dał się nadziać na Jumping Knee. Taylor na oczach Bully Ray’a wykonał Bully Bomb, ale nie dało to pinfallu. Flip wymierzył Pele kick, ale odpowiedź Shane’a – tym razem Clothesline – znów była mocniejsza.
Taylor zdecydował się na Splash z drugiej liny, ale chybił. Gordon błyskawicznie wymierzył Springboard Corkscrew Stunner oraz 450 Splash i odliczył przeciwnika do trzech !

Zwycięzca: Flip Gordon

Flip Gordon zyskał miano pretendenta do pasa ROH TV Champion. Tuż po walce Skorpio Sky zaatakował Flipa Gordona. Na pomoc przybiegli…… The Young Bucks. Przegonili oni Sky’a, po czym Matt Jackson podał Flipowi dłoń. Ten jednak pozostał nieufny i nie uścisnął jej.

Na koniec jeszcze zaglądamy za kulisy, gdzie mieliśmy mieć promo od Bullet Club, ale stawił się tylko Cody. Były ROH World Champion przewidywał co każdy z ekipy Bullet Club by teraz powiedział w ramach promo, zatem wystarczy że jest on sam i może powiedzieć że w Bullet Club wszystko jest w porządku.

Dziwny przebieg miał dzisiejszy odcinek. Podział na battle royal i singles match to mieszanina, która mnie osobiście nie odpowiada – wolałbym po prostu albo jedno, albo drugie; nie mixa. Jeszcze większą zagwostką jest pojedynek kobiet, który…….. można już było zobaczyć kilka dni temu na Facebooku ROH. Co więcej, tutaj w tym epizodzie widzieliśmy Tenille Dashwood w pierwszej rundzie, a wcześniej w weekend podczas pre-showu 16th Anniversary Show PPV widzieliśmy……… Tenille Dashwood w kolejnej rundzie ^^ Można to wytłumaczyć tym, iż ten odcinek prawdopodobnie wstawiony został wcześniej, patrząc na jego datę, ale przecież nie każdy miał możliwość z tego skorzystać.

Za tydzień wielkie drużynowe starcie ! Pięciu reprezentantów Bullet Club przeciwko ekipie The Kingdom oraz The Addiction.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL