ROH TV 09.03.19 – Raport

W dzisiejszym odcinku ROH TV Dalton Castle vs Kenny King. Ponadto w akcji nowa mistrzyni kobiet, Mayu Iwatani.

Przypomnienie z zeszłego tygodnia – pas ‚Real’ World Champion Matta Tavena zniszczony przez Jay’a Lethala, z drobną pomocą od Lifeblood.


Walka nr 1: Vinny Marseglia i TK O’Ryan vs Marty Scurll i PCO

Reprezentanci The Kingdom jeszcze przed gongiem rzucili się do ataku na rywali. Marty i PCO szybko się jednak odegrali i przez dłuższą chwilę utrzymywali przewagę. TK po odbiciu się od lin „przypadkowo” złapał się arbitera i przez to ten nie widział jak Marseglia wyciąga Scurlla z ringu i rzuca go w barierkę dla widzów. Reprezentanci The Kingdom zdobyli kontrolę, niejednokrotnie atakując rywala wspólnie w tym samym momencie. TK atakował Marty’ego w oko, przez co ten nie widział któredy do swego narożnika. Szczęśliwie udało mu się uniknąć headbutt od Vinny’ego i po omacku szukał swego narożnika, aż w końcu dotarł do tego właściwego.
PCO ruszył na obu przeciwników, wymierzając m.in. Pop Up Powerbomb. Marty przyszedł z pomocą; wyrzucił z ringu obu rywali i pomógł PCO polecieć na nich z divem. Marseglia otrzymał od Scurlla Superplex, PCO dorzucił Frog Splash, ale jednak tylko 2 count. O’Ryan wkroczył do gry, ale dostał Enzuigiri od Marty’ego. Zapowiadało się na Chicken Wings, lecz O’Ryan z zaskoczenia wymierzył Pele Kick. Vinny dorzucił do tego Side Russian Leg Sweep, ale tylko 2 count. PCO i Marseglia znaleźli się na krawędzi ringu, ale ostatnie słowo miał Marty, wymierzając oponentowi Enzuigiri. Mimo to parę sekund później Vinny uniknął kolejnego ataku i z divem poleciał na PCO. O’Ryan zaskoczył Scurlla Spinebusterem, Vinny do tego dodał Swanton Bomb, lecz tylko 2 count.
Po przerwie reklamowej Vinny poleciał z górnego narożnika na PCO, który leżał na rozstawionym stole; stolik oczywiście uległ w takim wypadku złamaniu. PCO mimo to po paru sekundach wstał jak zmartwychwstały. Znalazł się on na górnym narożniku, lecz stamtąd TK O’Ryan strącił go Hiptossem na krawędź ringu na leżące tam krzesło. W ringu Marty otrzymał Side Effect od Marseglii i Moonsault od O’Ryana, jednak było to niewystarczające na pinfall. W odpowiedzi Marty pozbył się z ringu O’Ryana, a Marseglii wymierzył Powerbomb oraz wraz z PCO kombinację Boston Crab & Leg Drop. PCO poleciał z divem na TK’a, tymczasem Vinny kopniakiem skontrował szarżę rywala. Vinny planował Side Russian Legsweep, ale Marty skutecznie skontrował to na założenie Chicken Wings i zmusił rywala do poddania się.

Zwycięzcy: Marty Scurll i PCO

Za kulisami Rush mówił o tym, że Ring of Honor jest jego nowym domem i stanie się asem tej federacji. Bandido podszedł do niego i powiedział, że Rush wypracował swoją mocną pozycję w Meksyku lecz w ROH to on jest Meksykaninem numer 1. Bandido zaproponował pojedynek w ringu, na którą Rush się zgodził.
Panowie spotkają się na 17th Anniversary Show PPV.

Walka nr 2: Mayu Iwatani (w/ Sumie Sakai) vs Holidead
Panie wdały się w wymianę ciosów, gdzie nieznacznie lepiej radziła sobie Japonka. Popisała się mocnym Low Dropkickiem gdy rywalka leżała przy linach, ale Holidead odpowiedziała równie mocno – Stunner między linami. Do tego Leg Drop na krawędzi ringu, a już po przerwie reklamowej Bearhugiem obijała rywalkę w narożniki. Mayu odbiła się od narożnika, ale została złapana w locie i powalona na matę. Holidead popisała się Crucifix Bombem, lecz dało to tylko 2 count. Podobnie było chwilę później z Clotheslinem. Iwatani wydawała się być na wpół nieprzytomna, ale jednak zdołała skontrować kolejny atak rywalki i wykonać German Suplex, Superkick i Moonsault z górnego narożnika. Dzięki tej kombinacji Mayu uzyskała pinfall.

Zwyciężczyni: Mayu Iwatani

Tuż po walce zjawiła się Kelly Klein, odbierając Mayu pas Women of honor Champion. Klein była otoczona swymi młodymi ochroniarzami, lecz Japonka z łatwościa sobie z nimi poradziła.

Walka nr 3: Dalton Castle (w/ The Boys) vs Kenny King
Po początkowych przepychankach Dalton dzięki stylowi amatorskiego wrestlingu zyskał przewagę. Kenny dał się wyrzucić z ringu, ale już po przerwie reklamowej zyskał przewagę nad rywalem. Dalton odegrał się za pomocą DDT, na co King odpowiedział serią punchy. Panowie seryjnie unikali jeden drugiego Clothesline, aż w końcu Castle wyszedł na swoje. Dalton dorzucił High Knee oraz Bulldog, ale tylko 2 count. Kenny nie trafił z Enzuigiri i w dodatku otrzymał Gutwrench Powerbomb. King znalazł się poza ringiem i…… rzucił jednego z chłopców Daltona w stronę lin, przez co przeszkodził Daltonowi z divem. Kenny wykorzystał chwilowe zamieszanie i złapał Daltona na Royal Flush, dzięki któremu uzyskał pinfall.

Zwycięzca: Kenny King

Kenny złapał za mikrofon i oznajmił, że tak jak dziś pokonał byłego mistrza ROH, tak na 17th Annversary Show pokona Marty’ego Scurlla. Pokonywał go już niezliczoną ilość razy, ale w ten weekend to będzie ostatni raz, gdy Kenny zrobi mu woop woop z tyłka.

Za kulisami Matt Taven rzekł, że Jay Lethal zapłaci mu za zniszczenie jego pasa ‚Real’ World Champion.

Krótki przegląd tego, co czeka nas na piątkowym PPV.

Na ring przyszedł Matt Taven, domagając się obecności Jay’a Lethala. Swoim zeszłotygodniowym uczynkiem udowodnił tylko, że jest tchórzem. Matt zapewniał, że jest w ringu sam, więc zaprasza Jay;a do ringu, jeśli ten ma dość odwagi.
Jay Lethal przybył na ring, ale ledwo wszedł między liny, gdy za nim wbiegli też TK O’Ryan i Vinny Marseglia. W sytuacji 1 vs 3 Lethal był bezradny. Jay’owi został rozdarty ubiór, po czym Matt bombardował go serią chopów. Vinny i TK wykonali mu Huose of a thousand horses. The Kingdom szykowali stół, lecz na pomoc Lethalowi przebiegł Jonathan Gresham. Jednakże również i on nie mógł sobie poradzić z przewagą liczebną rywali i szybko został wyeliminowany z gry.
Stół został rozstawiony, Lethal usadzony i Taven poleciał z górnego narożnika z Elbow Dropem.

Przyjemne zakończenie show. Bardzo dobrze, że na ostatnie dni przed PPV widzimy cały czas coś pomiędzy Lethalem i Tavenem oraz że na atak jednego drugi mógł też odpowiedzieć. W tym odcinku na pochwałę zasługuje tag team match, który z początku zapowiadał się na zwykły, do odchaczenia, lecz dzięki otrzymaniu czasu antenowego i near fallom wyszło całkiem fajnie. Ciekawostka dot. Daltona Castle – jego streak w tym roku w ROH to 1-7, a to jedno zwycięstwo w tag team matchu dzięki dyskwalifikacji na którą celowo zdecydowali się rywale.

Za tydzień…… nie wiem. Nic nam nie zapowiedzieli na razie :>

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL