ROH TV 08.10.16 – Raport

Dziś dwie walki z Field of honor, które wzbudzą sporo emocji. Kyle O’Reilly podejmuje Japońskiego wrestlera Shibatę. Z kolei Adam Cole musi bronić pasa ROH przeciwko trze, mocnym rywalom: Lethal, Tanahashi i Naito.

Bobby Fish dołączył do stolika komentatorskiego.

Walka nr 1: Kyle O’Reilly vs Katsuyori Shibata
W pierwszych minutach panowie postępowali ostrożnie i toczyli przy tym mocno wyrównany bój, okraszony techniką. Shibata założył Triangle Choke, co dało mu trochę przewagi nad rywalem. Japończyk skupiał się na lewym ramieniu rywala, jak również wykręcał mu palce tej ręki. Kyle był okładany w rogu, ale mimo to powstał, bo taki z niego twardziel :) i odpowiedział atakiem. Shibata dostał Running Forearm w rogu oraz z Suplexu założony został Leg Lock. Kyle wymierzał kopniaki w klatkę piersiową, ale Shibata w ogóle nie sprzedawał tego i zaraz potem odpowiedział jednym mocnym Punchem. Katsuyori wymierzył Running Low Dropkick w rogu i po jeszcze Suplexie założył Cross Armbreaker, lecz O’Reilly bronił się przed pełnym zapięciem submissionu.
Po przerwie reklamowej panowie naprzemiennie wykonywali kopniak za kopniakiem, by pokazać kto jest twardszy. Shibata przeszedł do Guillotine, ale O’Reilly szybko to skontrował na Head & Arm Choke. Kyle miał zdecydowaną przewagę, ale to Katsuyori wymierzył STO, po którym obaj leżeli na macie. Shibata przeszedł do Sleeper Hold, ale nie nacieszył się tym długo, bo zaraz Kyle złapał liny. Shibata więc wykonał Suplex….. po którym Kyle natychmiastowo wstał i wykonał oponentowi German Suplex. Co więcej, po tym Germanie Shibata też od razu wstał i też odpowiedział Germanem.
Panowie padli po podwójnym Big Boocie, zaś po powstaniu nastąpił podwójny Lariat, tyle że ten Kyle’a okazał się być mocniejszy i Japończyk padł na matę. Do tego Brainbuster i…. ledwo 1 count. O’Reilly założył Cross Armbreaker, lecz Shibata wyswobadzał się z tego, w związku z czym submission został przekształcony na Omoplatę. Shibata długo z tym walczył, ale nie było mowy by mógł się z tego uwolnić. Sędzia po chwili przerwał walkę, widząc że może być tylko gorzej dla stanu Shibaty.

Zwycięzca: Kyle O’Reilly

Walka nr 2: Adam Cole © vs Jay Lethal vs Hiroshi Tanahashi vs Tetsuya Naito – ROH World Championship Match
Dwóch walczy, dwóch czeka na zmianę. Lethal miał zacząć z Tanahashim, ale zarówno Cole, jak i Naito dokonali zmian, nim ci pierwsi zdążyli cokolwiek zrobić. Naito bawił się z Colem, więc mistrz wyskoczył do niego z „Adam Cole bay bay !”. W końcu panowie wzięli się poważnie do roboty, po czym Naito wpuścił Lethala, który nie do końca był zadowolony, bo właśnie z Naito chciałby walczyć. Lethal pojedynkował się z Tanahashim i dwukrotnie gdy został pchnięty w róg, wykorzystał to do strącenia na ziemię odpowiednio Cole’a i Naito. Po Springboard Dropkick Lethal wyrzucił także Hiroshiego, a następnie wykonał Suicide Dive każdemu z rywali.
Po przerwie reklamowej Lethal założył Tanahashiemu Figure Four, ale przerwał to Cole kopiąc w plecy byłego mistrza. Cole wykiwał Lethala, wchodząc za niego do akcji ale poczuł się zbyt pewnie i został sprowadzony do defensywy. Na swoje szczęście szybko się z tego wydostał, wymierzając Naito Death Valley Driver na kolano. W wyniku sprzeczki Lethal i Cole znaleźli się poza ringiem, co Naito mógł wykorzystać poprzez Dive, ale wolał popisać się swoją leżącą pozą. Pomimo tego Naito sprzymierzył się z Colem i naprzemiennie zajmowali się Lethalem. Naito trzymał Lethala by Cole wymierzył Superkicka, jednak Jay uchylił się i sam Superkickiem powalił Cole’a; Naito otrzymał Lethal Combination. Jay wpuścił do gry Tanahashiego, który zabrał się zarówno za Cole’a, jak i Naito. Położył obu na siebie i wykonał im Front Flipa. Tanahashi namierzał się na skok z narożnika na Cole’a, ale Naito potrząsał liną, przez co go strącił.
Naito wkroczył do akcji, ruszając na obrońcę tytułu. Po Enzuigiri i Suplexie uzyskał 2 count. Lethal wszedł za Naito, ale to Cole był w natarciu. Adam próbował Canadian Destroyer, jednak nie wyszło, za to Lethalowi wyszło z Jumping Cutterem i możliwe że miałby z tego pinfall gdyby nie Tanahashi przerywający pin. Lethal kopniakiem załatwił Japończyka, ale był jeszcze Naito który powalił Jay’a poprzez Tornado DDT. Sekundę później Cole powala Naito przez Jumping Shining Wizard, a zaraz potem Tanahashi dla Adama ma Sling Blade.
Cała czwórka leży na macie. Pierwszy wstaje Naito, który bierze się za Lethala i chce mu wykonac Superplex, jednak Jay to blokuje. Sytuację próbuje wykorzystać Tanahashi, ale jest jeszcze Cole: wyrzuca on z ringu Tanahashiego, Superkickiem powala Naito i zmierza ku Lethalowi. Obaj panowie są na górnym narożniku i po chwilowej batalii Adam ląduje na macie, a Jay wykonuje swój Elbow Drop. Na narożnik włazi Hiroshi i wykonuje Frog Splash, ale Cole w ostatniej chwili się usunął. Lethal korzysta z okazji i załatwia Tanahashiego przez Lethal Injection. Jay przymierza się na drugie Lethal Injection, ale podczas gdy Cole odwraca uwagę sędziego, Naito uderza Jay’a pasem. Tetsuya wypada po Superkicku od Cole’a, po czym mistrz wykonuje byłemu mistrzowi Last Shot i uzyskuje pinfall !

Zwycięzca: Adam Cole

Na papierze prezentowało się to lepiej niż to co widzieliśmy z gali Field of Honor tydzień temu i oczywiście w rzeczywistości też tak było (dziwne by było, gdyby było inaczej ;) ). Cieszy bardzo zwycięstwo Kyle’a; nie tylko dlatego że ROHowiec wygrywa z gościem z NJPW, z czym w tym ringu różnie to bywa, ale też samemu Kyle’owi przyda się to w drodze do złota, po które najprawdopodobniej sięgnie na Final Battle. W walce wieczoru wiadomo było kto wygra i wiadomo też było kto zostanie odliczony, jednak i tak moim zdaniem warto zerknąć na ten pojedynek. I oczywiście dobrze że w oczekiwaniu na nagrania z tapingów ROH serwuje coś takiego, a nie powtórki pierwszej połowy roku, jak to było po Best in the World :P

Za tydzień zobaczymy co dalej po All Star Extravaganza VIII. Usłyszymy co do powiedzenia ma ekipa Bullet Club.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL