ROH TV 08.08.15 – Raport

Dziś skupiamy się na dywizji tag teamowej: War Machine walczą z house of Truth, a reDRagon z The Kingdom. Nie zabraknie też singlowej akcji: ACH ugości w ringu Japońskiego gościa, Watanabe. Z kolei matchmaker Nigel Mcguinness powie co dalej po remisie w main evencie Death Before Dishonor XIII

 

 

 

Walka nr 1: Watanabe vs ACH
Watanabe ze swoją obecną fryzura wygląda na azjatyckiego Setha Rollinsa 🙂 Panowie bawili się w chopy, zaś potem ACH zyskał przewagę. Troszkę zbotchował swojego kopniaka z krawędzi ringu (w sumie raczej Watanabe nie sprzedał tego ^^), ale za drugim razem już wyszło. Po przerwie reklamowej Watanabe trochę się odegrał i wymierzył Back Senton, ale odpowiedzią ACHa było Enzuigiri, po którym rywal wypadł z ringu, a to oczywiście oznacza Fosbury Flop Plancha. Watanabe nie poddawał się i popisał się mocnym Lariatem, z kolei poza ringiem ACH został pchnięty na stalowy narożnik…. z którego odbił się Flipem. Watanabe próbował jeszcze atakować, ale gdy otrzymał Superkick i Brainbuster, nie zdołał uchronić się przed 450 Splash i został odliczony do trzech.

Zwycięzca: ACH

 

 

 

 

W ringu Nigel McGuinness, by odnieść się do sytuacji z Death Before Dishonor XIII, gdzie po 60 minutach walki pomiędzy Jay’em Lethalem i Roderickiem Strongiem nastąpił remis. Nigel wyjaśnił, że ciepło i wilgoć w budynku uniemożliwiło im dodania 5 minut do walki, aby nie ryzykować kontuzji zawodników. Wszyscy chcą czystego zwycięzcy i czystego przegranego. Dlatego też Roderick Strong otrzyma walkę rewanżową na tapingu TV 21 Sierpnia w Philadelphii. Zwycięzca tej walki wkroczy jako mistrz na galę All Star Extravaganza VII, gdzie będzie bronił tytułu przeciwko Kyle’owi O’Reilly. Również na tej gali Bobby Fish wykorzysta swego title shota na pas ROH TV Champion, tak więc obaj panowie z reDRagon stoją przed szansą na singlowe pasy tego samego dnia.

 

 

 

 

Do stolika komentatorskiego dołączył Jay Lethal

Walka nr 2: War Machine vs House of Truth [Dijak i Diesel] (w/ truth Martini)
Diesel i Dijak zaczęli od nieczystego ataku, lecz potem Hanson dzięki Cartwheel Clothesline zmienił przebieg. Hanson popełnił jednak ten błąd, że skupił swą uwagę na Lethalu, z którym za 3 tygodnie będzie walczył o pas ROH TV, przez co dostał potężnego Big Boota od Dijaka. Na jego szczęście, udało mu się szybko uwolnić z tarapatów dzięki imponującemu Seated splash i do roboty wziął się Rowe. Diesel zatrzymał go pchnięciem w barierkę dla widzów, po czym Hanson dostał Suplex od Dijaka i Spear od Diesela. Rowe pozbył się Diesela, a Dijak na kolano Rowe’a dostał Death Valley Driver oraz od samego Raymonda Gutbuster i Powerbomb. Hanson dorzucił Frog Splash. Diesel wrócił do ringu po to, by dostać Spin Kick od Hansona oraz Fallout od obu rywali, co równało się pinfallem.

Zwycięzcy: War Machine

Wymiana słowna pomiędzy Hansonem i Lethalem, którzy za 3 tygodnie spotkają się w ROH TV title matchu.

 

 

 

 


Walka nr 3: Adam Page (w/ Colby Corino i BJ Whitmer) vs Tim Hughes

Page zaatakował rywala jeszcze przed gongiem i w błyskawicznym tempie wykończył go po wykonaniu Rite of Passage. Młody może już iść po wypłatę 😉

Zwycięzca: Adam Page

Po walce BJ Whitmer rzekł, że o to właśnie chodzi – agresywność prowadzi na następny poziom. Adam udowodnił swoją wyższość po pokonaniu ACHa na Death Before Dishonor XIII, więc może teraz ogłosić swój najbliższy zamiar.
Adam wziął mikrofon i….. wyzwał do walki Jay’a Briscoe.
Jay się nie zjawił; komentatorzy mówili, że Jay’a nie ma dziś w budynku. BJ rzekł do Steve’a Corino, że on za to tutaj jest tylko dzięki zero tolerance policy.
Nigel zjawił się, by stanąć pomiędzy Corino i Whitmerem. Nigel odesłał Steve’a na zaplecze, podczas gdy BJ dalej prowokował go, aby go uderzył.

 

 

 

 

Walka nr 4: The Kingdom [Bennett i Taven] (w/ Maria Kanellis) vs reDRagon
Tuż po rozpoczęciu walki zjawił się Adam Cole, który zasiadł przy stoliku komentatorskim. W pierwszych minutach nieznacznie, ale lepiej radzili sobie reDRagon. Spokojnie utrzymywali kontrolę i na przemian rozpracowywali rywali. Po przerwie reklamowej reDRagon efektowną współpracą powiększyli swoją przewagę, ale potem Maria odwróciła uwagę Kyle’a i przez to załapał się on na Dropkick od Tavena i Spear na krawędzi ringu od Bennetta. Kyle jeszcze poleciał na barierkę dla widzów i już w ogóle miał poważne kłopoty. Bennett i Taven bawili się z widzami przy okazji atakowania Kyle’a, lecz O’Reilly dzięki serii swych kopniaków wyswobodził się i dokonał upragnionej zmiany.
Bobby zabrał się za Tavena i nie dawał mu żadnych szans. Wraz z Kylem wykonali mu Backbreaker & Knee, ale tylko 2 count. Bennett wrócił do akcji i zrobiło się dość wyrównanie. Bobby dostał Swanton Bomb od Tavena, ale tylko 2 count. reDRagon odpowiedzieli przez kombinację Codebreaker & Wheelbarrow Suplex. Po wymianie ciosów pomiędzy Bennettem i O’Reilly, ten pierwszy wymierzył Superkick. Fish z kolei dostał Enzuigiri z lin. O’Reilly poza ringiem dostał Hail Mary, co ostatecznie go wykończyło. Fish jeszcze próbował walczyć, ale w sytuacji handicapowej był bezradny i po Hail Mary został odliczony do trzech.

Zwycięzcy: The Kingdom

Cole pytał Bennetta, czy ten Piledriver poza ringiem był konieczny.
Bennett i Taven szykowali kolejny Spike Piledriver dla Fisha, ale Cole im na to nie pozwolił, tłumacząc że już wygrali swoją walkę, więc niech wrzucą na luz.

 

 

 

 

Ależ się Adamek face’owy zrobił ^^ Moim zdaniem ten epizod wypada na plus, ponieważ moim zdaniem obie walki tag teamowe wyszły lepiej, niż się tego można było spodziewać. I tyle; nie chce mi się więcej pisać 😛

Za tydzień rewanż z Best in the World: Dalton Castle vs Silas Young. Ponadto ciekawie zapowiadająca się walka Young Bucksów z Roppongi Vice.

Oglądajcie Ring of Honor !

 

Autor: KL