ROH TV 08.04.17 – Raport

Dziś The Kingdom mają bronić pasów 6-man Tag Team, ale co w sytuacji gdy TK O’Ryan jest poważnie kontuzjowany ? Ponadto wyłoniony dziś zostanie drugi finalista turnieju Top Prospect.

Walka nr 1: Punishment Martinez vs Hanson
Martinez chciał wymierzyć Spinning Kick, ale Hanson skontrował to na Slam, po którym ten pierwszy wyszedł z ringu. Hanson nie dał jednak rywalowi wytchnienia, lecąc na niego z Suicide Divem. Hanson ustawił krzesło tuż przy rampie i posadził na nim oponenta. Po serii punchy wziął rozbieg i poleciał na rywala z Seated Sentonem. Po powrocie na ring Martinez choć został pchnięty w róg, odbił się od niego i Flying Spearem powalił na matę Hansona. Punishment okładał rywala w rogu i dorzucił do tego Bodyslam oraz imponujący Springboard Somersault Senton.
Po przerwie reklamowej obaj panowie próbowali drugiemu wymierzyć Suplex; ostatecznie udało się to Hansonowi. Punishment natrafił jeszcze Na Back Body Drop oraz Clothesline w rogu. Po Springboard Lariat Hanson próbował pinu, ale nic z tego. Martinez wyrzucił rywala na krawędź ringu i po chwili znokautował go potężnym Punchem. Hanson poleciał na podłogę, a Martinez nie tracąc okazji, popisał się Jumping Torpedo, przelatując nad narożnikiem. Do tego jeszcze już w ringu Martinez wymierzył Spiining Kick z górnego narożnika, ale tylko 2 count. Hanson dzięki Cartwheel Clothesline uchylił się przez Bicycle Kickiem, ale Martinez miał jeszcze w zanadrzu Spinning Roundhouse Kick. Hanson odpowiedział Powerslamem, co dało mu 2 count.
Martinez zablokował akcję Springboard, następnie panowie na przemian wymierzali ciosy i kopniaki. Hansonowi udało się wymierzyć Spin Kick of Doom, ale jednak tylko 2 count !! Hanson był zszokowany, że rywal poradził sobie po jego finisherze. Hanson poprzez Seated Senton skontrował szarżę w rogu. Namierzał się na kolejny atak, ale w tym momencie zjawił się na rampie Davey Boy Smith Jr. Odwróciło to uwagę Hansona na tyle długo, że spudłował z Moonsaultem z narożnika. Po chwili Martinez wymierzył Spinning Roundhouse Kicka, następnie Sit-Out Chokeslam i mamy pinfall.

Zwycięzca: Punishment Martinez

Przypomnienie jak TK O’Ryan doznał kontuzji na 15th Anniversary Show.

Silas Young zapowiadał event ROH: Unauthorized, który odbędzie się 28 Kwietnia w rodzinnym mieście Silasa, Miwaukee. Tego dnia każda walka będzie niesankcjonowana przez Ring of Honor, co oznacza że spodziewać się możemy absolutnie wszystkiego.

Na parkingu Adam Page dopadł Frankie Kazariana i już miał go zaplątać w swoją linę, ale ktoś go przegonił.

Walka nr 2: Curt Stallion vs John Skyler – półfinał turnieju Top Prospect 2017
Z początku panowie toczyli wyrównany bój, cios za ciosem. Żaden nie był w stanie wypracować sobie dłuższej przewagi. Skyler potrzebował wyjść z ringu, by złapać oddech. Stallion zdecydował się na Suicide Dive, ale Skyler w odpowiedniej chwili się odchylił, przez co Stallion ostro przywalił w barierkę dla widzów. Aż fani skandowali „you just killed him”.
Po przerwie reklamowej Skyler miał kontrolę nad rywalem. Wykonywał on różne pojedyncze akcje oraz trzymał rywala w Chinlocku. Stallion starał się kontratakować, ale rywal szybko te próby gasił, wykonując odpowiednio Rolling senton, a także Tigerbomb. Curt pokazał co sądzi o swym oponencie, plując na niego. Wkurzony Curt złapał zaskoczonego przeciwnika za szyję i przystąpił do kontrataku. Skyler otrzymał German Suplex, ale wstał jak gdyby nigdy nic i sam dwukrotnie wymierzył German Suplex. Do tego Running Kick w rogu oraz Low Dropkick, 2 count. Skyler skontrował próbę Deadlift German Suplex i odpowiedział Superkickiem. Curt wywalił rywala na krawędź ringu, lecz ten powrócił z Slingshot Spearem, 2 count.
Stallion z Jackknife przeszedł na pozycję Alabama, ale wymierzył Emerald Fusion na kolano, co jednakże dało tylko 2 count. Stallion chciał wykonać z narożnika Hurricanranę, ale Skyler zablokował to, złapał przeciwnika na swe barki i wymierzył Super Southern Salvation, co dało mu pinfall !

Zwycięzca: John Skyler

John Skyler w finale turnieju Top Prospect 2017. Tam czeka już na niego Josh Woods.
Pojedynek finałowy już za 2 tygodnie w ROH TV.

Adam Cole nagrał video wiadomość dla Young Bucksów, którzy nie odbierają telefonów od niego. Adam rzekł że przykro mu jest za to, co powiedział, jak również wybacza im ich słowa. The Super Kliq wciaż może być razem, znów mogą powrócić na właściwe tory.

W miejsce TK O’Rayana w tej walce The Kingdom dokooptowali Silasa Younga, z którym zawarli umowę. Silas pomoże im dziś w obronie tytułów 6-man Tag Team, a w zamian za to gdy TK O’Ryan dojdzie już do zdrowia, Silas, Beer City Bruiser i ich trzeci partner dostaną title shota na te pasy.

Walka nr 3: The Kingdom (Taven i Marseglia) i Silas Young © vs The Briscoes i Bully Ray – ROH 6-man Tag Team Championship Match
Widać wyraźnie, że reprezentanci The Kingdom i Silas się niezbyt dogadują. Pokłócili się już w kwestii tego kto ma zaczynać. Bully Ray złapał za mikrofon i zapytał byłych mistrzów czy wiedzą kim oni są – a są oni tymi, którzy zaraz skopią im tyłki.
Bully Ray i The Briscoes w jednej chwili rzucili się do ataku na rywali. Niewiele czasu minęło, cała trójka wyleciała z ringu. Również i po przerwie reklamowej pretendenci dominowali, rozprawiając się z Vinnym. Ray wymierzył mocnego chopa w rogu, jednak za bardzo skupił się na pozostałej dwójce przy narożniku, przez co Vinny przejął inicjatywę. Wziął rozbieg i….. otrzymał Back Body Drop. The Briscoes naprzemienne zajęli się Marseglią, ale Silas i Matt złapali Jay’a i cisnęli go między nogami o narożnik. Teraz to The Kingdom kontrolowało przebieg walki i wyglądało na to, że kłótnie wewnątrz tego teamu zostały zażegnane. Cała trójka zgodnie pracowała, lecz taki scenariusz oczywiście nie mógł trwać wiecznie.
Jay w końcu uwolnił się od narożnika The Kingdom i wpuścił do walki swego brata. Ten załatwił szybko całą trójkę i skupił się na Silasie. Przy odbiciu od lin przeszkodził mu Marseglia, który po chwili wymierzył rywalowi Russian Leg Sweep, Taven dorzucił Lionsault, a Silas po kilku punchach próbował pinu, lecz tylko 2 count. Taven miał pretensje do Silasa, że od razu nie przystąpił do pinu. Panowie się kłócili, tymczasem Mark zmienił się z Bully Ray’em. Ten powalił obu przeciwników podwójnym Clotheslinem, po czym obu reprezentantom The Kingdom wymierzył Splash w rogu. Silas powalony Big Bootem, a Vinny otrzymał serie Punchy oraz Bully Bomb, po którym pewnie byłby pinfall, ale Taven w porę interweniował. Mark wymierzył Tavenowi Uranage, a Jay dodał Roaring Elbow. Marseglia został sam w ringu; The Briscoes i Bully Ray razem wykonali mu 3D i tym sposobem nastąpił pinfall i mamy nowych mistrzów !

Zwycięzcy: The Briscoes i Bully Ray – NOWI ROH 6-Man Tag Team Championi

Taven obwiniał Silasa za to, co się stało. Young odpowiadał że to Tavena kompan dał się odliczyć.
Bully Ray złapał mikrofon i zwrócił się do tej dwójki, iż oto patrzą na NOWYCH ROH 6-man Tag Team Championów.

Kolejny raz coś, co mogło dać emocje, ale przez spoilery nie było to możliwe. Tutaj widzimy jak The Briscoes i Bully Ray zdobywają pasy, ale już tydzień temu na Supercard of Honor XI widzieliśmy ich broniących tytułów, jak również i widzieliśmy że w wyniku kłótni nastąpił tag team match: Taven i Marseglia vs Young i Bruiser. Tak było, tak jest i tak raczej niestety będzie. Ponadto moje stanowisko co do Top Prospect się nie zmienia – wygrać turniej powinien Josh Woods.

Za tydzień 8 różnych osób połączonych w dwa teamy do walki przeciwko sobie. Jest o co walczyć, bo zwycięski team będzie walczyć potem w Four Corner Survival o title shota na główny pas.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL