ROH TV 07.10.17 – Raport

Dziś Jay Briscoe wyjaśni swój atak na Bully Ray’a podczas Death Before Dishonor. Ponadto walka o pasy 6-man tag team champions, a Top Prospect Josh Woods wykorzystuje swego title shota na pas TV.

Na ring przybyli Silas Young oraz Beer City Bruiser.
Silas zdjął koszulkę i pokazał rany na swoich plecach, jakie doznał w walce z Jay’em Lethalem na Death Before Dishonor – tak wyglądają plecy prawdziwego mężczyzny. Jay Lethal okładał go niemiłosiernie, ale i tak na koniec to on, Silas, stał na nogach jako zwycięzca i udowodnił że jest lepszy od złotego chłopca oraz że to on zasługuje na obecność w mediach.
Silas przypomniał, że od jakiegoś czasu razem z Beer City Bruiserem szukali trzeciego do drużyny, aby móc pomyślnie pójść po pasy ROH 6-man tag team champions. Dopiero na Death Before Dishonor znaleźli człowieka, który jest prawdziwym mężczyzną, jak oni. Zagadali już do niego i zgodził się on razem z nimi zawalczyć o pasy trójkowe. A tym kimś jest Minoru Suzuki ! Silas dodał, że Young Bucksi zapewne słuchają go teraz na zapleczu, zatem jeśli na chwilę oderwą się od kręcenia swojego internetowego show, być może zechcą przyjść i zaakceptować ich wyzwanie.
The Young Bucks i Hangman Page zjawili się na rampie. Matt przyznał, że jest lekko wkurzony – właśnie został oderwany od rozdawania autografów i zarabiania kasy. Page dodał, że są gotowi do walki, ale nie teraz, bo….. interesuje ich tylko main event, zatem spotkają się w dzisiejszej walce wieczoru.

Walka nr 1: Kenny King © vs Josh Woods – ROH TV Championship Match
Panowie w pierwszych minutach skupiali się na technice, gdzie z początku szło wyrównanie, lecz potem coraz bardziej przeważał obrońca tytułu. Josh złapał rywala i poprzez Fallaway slam nadział go na narożnik.
Po przerwie reklamowej King powrócił do dominacji i wykonał m.in. Running Clothesline oraz Back Heel Kick. Josh chwilę potem wykopany został poza ring i Kenny popisał się Corkscrew Planchą. Jednak po powrocie do ringu Woods dzięki serii kopniaków przejął kontrolę i wymierzył dwukrotnie Rolling Gutwrench Suplex oraz Gutwrench Powerbomb, 2 count. Kenny skontrował próbę Chinchecker i nadział rywala o liny, a następnie wykonał skok z narożnika….. i został złapany na Triangle Choke. King miał jednak na tyle siły, by podnieść się lekko, dzięki czemu przeszedł on do pinu i w ten sprytny sposób odliczył rywala do trzech.

Zwycięzca: Kenny King

Panowie uścisnęli sobie dłoń i Woods pogratulował rywalowi wygranej.
Woods poszedł na zaplecze, tymczasem King wziął mikrofon i powiedział o tym, jak ważne było dla niego zdobycie pasa ROH TV. Kenny zapowiedział, że będzie walczącym mistrzem i jest gotów na każdego, kto zechce zawalczyć o ten pas.
Shane Taylor zjawił się na arenie, a zaraz potem Chuckie T, Punishment Martinez i Mark Briscoe.

Za kulisami Marty Scurll poinformował, że za tydzień będziemy świadkami celebracji podpisania przez Cody’ego najbardziej intratnego kontraktu w historii ROH.

Walka nr 2: The Young Bucks i Hangman Page © vs Silas Young, Beer City Bruiser i Minoru Suzuki – ROH 6-man tag team championship Match
Z początku całkowita dominacja ze strony mistrzów. Zobaczyliśmy m.in. Triple Low Dropkick dla Silasa. Page chciał pojedynkować się z Suzukim i prośba ta została spełniona. Minoru pokazał rywalowi, czym jest mocny chop, następnie cała trójka pretendentów zapięła mistrzów w Kimura; obrońcy tytułów musieli się ratować ucieczką poza ring. Silas i Bruiser wykonali sobie ‚Too Sweet’ :)
Po przerwie reklamowej pretendenci trzymali w głębokiej defensywie Matta Jacksona. Bardzo często atakowali wspólnymi siłami, gdy sędzia miał odwrócony wzrok. Oczywiście musiał przyjść moment przełamania, a mianowicie Matt odbijając się od narożnika, wykonał Twisting Cutter Silasowi. Brusier jeszcze próbował ratować sytuację, lecz wyszło z tego tyle, że wdał się w gonitwę za Mattem poza ringiem… i nadział się na kopniaka od Nicka. Nadszedł moment zmiany i Page ruszył z atakiem na Younga. Hangman wykonał Dropkick Bruiserowi…… jednocześnie wykonując też Moonsault leżącemu na macie Silasowi.
Suzuki próbował złapać Page’a na Sleeper Hold, ale nie udało mu się to, podobnie jak próba Cradle Piledriver. Young Bucksi poczęstowali go podwójnym Superkickiem i Japoniec wypadł z ringu. Bruiser tymczasem wlazł na górny narożnik i poprzez Crossbody skoczył na braci. Page został wyniesiony na krawędź ringu, lecz wykorzystał to na Shooting Star Press poza ring dla Silasa. Bruiser też nie próżnował, wykonując sekundę później Cannonball Page’owi. Po powrocie na ring Silas wykonał Page’owi combo Backbreaker & Clothesline, a Suzuki dorzucił Cradle Piledriver. Do tego jeszcze Frog Splash z narożnika od Bruisera……. i Young Bucksi w ostatniej chwili przerywają pin.
Znów reklamy, a po nich Bruiser otrzymuje podwójny Superkick od Bucksów. Suzuki skontrował atak Jacksonów i pozostał w ringu sam z Pagem. Hangman przywalił mocno Forearmem, aż Japoński wrestler wyleciał z ringu. Silas się zjawił i namierzał się na Headstand Moonsault dla Page’a, ale przy narożniku Superkickami trafili go Young Bucksi. Silas i Brusier byli obok siebie poza ringiem, co wykorzystał Page poprzez Moonsault z górnego narożnika. Matt Jackson złapał poza ringiem Silasa, Page przyszykował się na krawędzi ringu i po chwili mieliśmy Shooting Star Indytaker ! Bruiser został wrzucony do ringu, mamy Rite of Passage od Page’a, a w efekcie tego pinfall.

Zwycięzcy: The Young Bucks i Hangman Page

Bruiser twierdził, że winnym porażki jest Suzuki i mocno go odepchnął. Suzuki powalił go punchem, a po chwili to samo zrobił z Silasem. Zrobiła się bójka, w związku z czym trzeba było wezwać ochronę.

Jay Briscoe przybył na ring, a fani skandowali: „why, Jay, why?”.
Ale zanim Jay zdążył wyjaśnić powody swojego czynu na Death Before Dishonor……… na arenie zjawił się Tommy Dreamer !!!! Wszedł na ring i powiedział, iż chce opowiedzieć o tym, jak twardy jest Bully Ray. W 1997 roku pomógł mu rozciąć gips, dzięki czemu następnej nocy Bully Ray wystąpił na PPV Barely Legal. Doznał złamania kostki tak poważnego, że dziś chodzi kulawy. Z kolei w 1998 roku w walce w knajpie ktoś mu rozbił butelkę nad uchem. Załatwili całą czwórkę gości, po czym Bully Ray najpierw dokończył drink, a potem dopiero pojechał do szpitala. Dziś ma brak części ucha. W 2002 roku na pierwszym RAW roulette Chris Jericho znokautował go, gdy nadział jego głowę o grube płótno – działo się to tutaj, w Vegas. Tommy spędził z nim noc w szpitalu i po raz pierwszy było inaczej. Bully zapytał go wówczas co się stało, a gdy się dowiedział, skomentował to tylko słowami „przeklęty Jericho”. Potem dowiedział się, że dokończył walkę, że jego tata jest w Long Island….. i Tommy musiał mu przypomnieć, że jego mama od 3 miesięcy nie żyje, bo on tego nie pamiętał. Tommy widział po raz pierwszy, jak Bully Ray się załamał; jak płakał…. aż w pewnym momencie po prostu przestał płakać i z poważną miną zapytał, jak to się stało. Tommy już wówczas wiedział, że coś się dzieje. Czuje się za to po części odpowiedzialny, bo nieraz walił go krzesłem po łbie.
Dzisiaj Tommy znów jest w Vegas w sprawie swojego przyjaciela. Ale nie po to by walczyć za niego, ponieważ poza ringiem też jest życie i po raz pierwszy on, Tommy, zamartwia się o swojego kumpla. Przyszedł tylko powiedzieć, że Jay Briscoe narobił bałaganu i nie wiadomo, co z tego wyniknie.
Tommy opuścił ring, zaś Jay zastanawiał się nad słowami, które usłyszał.

Zastanawiałem się, dlaczego segment Jay’a Briscoe usytuowany został na zakończenie odcinka, a dostaliśmy całkiem ciekawą odpowiedź. Miła niespodzianka i teraz ciekaw jestem dalszego kroku w tym wszystkim :) Czy to tyle, jeśli chodzi o moment Josha Woodsa po wygraniu Top Prospect ? Tegoroczny turniej nie wgniatał w fotel, niemniej słabo to wyglądało: bez żadnej zapowiedzi, krótko i dość frajerska porażka pana Top Prospecta. Tak samo – czy to tyle, jeśli chodzi o push Silasa Younga po niespodziewanym, aczkolwiek ważnym zwycięstwie nad Jay’em Lethalem ? Istnieje ewentualność pojedynku z Suzukim, lecz przykro by było gdyby Silas wyszedł z tego pojedynku pokonany. Ostatnie minuty walki o pasy drużynowe zasługują na dużą pochwałę, pamiętając przy tym że panowie toczyli ten pojedynek dzień po PPV.

Za tydzień świętowanie Bullet Club – Cody z najbardziej intratnym kontraktem w historii ROH. Ponadto The Kingdom podejmują Search & Destroy.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL