ROH TV 06.02.16 – Raport

All Night Express wykorzystują dziś zdobytego na Final Battle title shota na pasy tag teamowe. Ponadto dalszy ciąg turnieju Top Prospect 2016.

Walka nr 1: Frankie Kazarian (w/ Chris Sabin) vs Alex Shelley
Frankie i Sabin przed walką dyskutowali o czymś. Sabin wskoczył na narożnik, co zdekoncentrowało Shelley’a i pozwoliło Kazowi na atak z zaskoczenia. Shelley mimo to szybko się pozbierał i nawet wyrzucił oponenta z ringu. Alex popisał się Missile side kickiem z narożnika, po czym najzwyczajniej bawił się z rywalem, prowokując go do prób ataku. Kaz z wykorzystaniem sędziego zaskoczył Shelley’a Punchem i dołożył do tego Slingshot DDT.
Po przerwie reklamowej arbiter odepchnął Kazariana….. i omal Shelley nie wykorzystał tego przez roll up. Kazarian utrzymywał nieznaczną przewagę, tymczasem przy stole komentatorskim w telefonie odezwał się głos Steve’a Corino, który zapowiedział że za tydzień skonfrontuje się z BJ Whitmerem. Kazarian spudłował z Leg Dropem z gornego narożnika, co dało Shelley’owi możliwość kontrataku. Kaz wyleciał z ringu i dostał jeszcze Running Knee. Po powrocie między liny Shelley wykonał Crossbody, ale Kaz odpowiedział na to swinging Neckbreakerem. Następnie Shelley odbijając się od narożnika nadział się na Cutter, na co jeden z fanów krzyknął „out of nowhere” :) Frankie dodał do tego Flatline DDT, ale tylko 2 count. Alex nadział rywala o narożnik, po czym przymierzał się na Fall Splash, jednak Kaz w odpowiednim momencie wystawił kolana.
W tym momencie Kaz złapał za młotek przy gongu, ale nim go użył, Alex wykonał German Suplex. Shelley złapał za młotek i zwyczajnie rzucił go w stronę Chrisa Sabina, który stał w tym momencie na krawędzi ringu. Sabin zeskoczył na podłogę, podczas gdy Kaz otrzymał Superkick oraz Shiranui i został odliczony do trzech.

Zwycięzca: Alex Shelley

Kazarian i Sabin dyskutowali między sobą o tym, co zaszło.

Przed kolejną walką Truth Martini radził spojrzeć na Daltona Castle. Silas Young próbował zrobić z jego chłopców mężczyzn. Nie tego jednak chłopcy potrzebują, a tatuśka. Who’s your Daddy ? Joey Daddiego.

Walka nr 2: Joey Daddiego (w/ Truth Martini) vs Dalton Castle (w/ The boys)
Od początku Castle kontrolował starcie, dlatego Martini zagadał sędziego, przez co Joey zrzucił z narożnika na podłogę zdekoncentrowanego rywala. Korzystając z pustego ringu Truth wszedł do niego i popisał się spinaroonie oraz moonwalkiem, jednak nie zauważył że chłopcy Daltona podnieśli liny, przez co wypadł on na podłogę. Joey po wykonaniu Stompa próbował pinu, ale nic z tego. Dołożył do tego Standing Powerslam, a następnie próbował założyć submission na nogę, jednak Dalton się wyswobodził i posłał oponenta w róg, gdzie dwukrotnie wymierzył mu Running Knee. Zaraz potem Daddiego nie trafił z Clotheslinem i otrzymał Bang-o-Rang, po którym naturalnie został odliczony do trzech.

Zwycięzca: Dalton Castle

Po walce zjawił się Silas Young, zwracając się do chłopców: Brenta i Brendana. Przez kilka miesięcy poświęcał swój czas, by nauczyć ich jak być mężczyzną.
Beer City Bruiser złapał chłopców od tyłu, tymczasem Silas mikrofonem uderzył Daltona i wykonał mu Misery. Silas kontynuował przemowę, mówiąc iż chłopcy rozczarowali go swym postępowaniem. Muszą teraz dokonać wyboru, po której stronie stają.
Chłopcy zaatakowali Silasa i Bruisera, ale rzecz jasna na team mężczyzn wyszedł z tej batalii zwycięsko.

Walka nr 3: Leon St. Giovanni vs Action Ortiz – 1 runda turnieju top Prospect 2016
Leon zatrzymał się przy linach, unikając Dropkicka i sam wykonał Splash, ale ledwo starczyło na 1 count. Ortiz wyturlał się z ringu i Giovanni chciał to wykorzystać poprzez Dive, ale rywal go trafił Forearmem. Dorzucił do tego Running Clothesline, zaś potem zdecydował się na Frog splash n górnego narożnika, lecz na swoje nieszczęście spudłował. Leon atakował rywala, ale niewiele z tego wynikało. Ortiz miał przewagę w gabarytach i stąd też, jakby od niechcenia, zablokował jego próbę Hurricanrany, ale za to Leon zaskoczył go Honor rollem. Action znalazł się poza ringiem i otrzymał Slingshot Corkscrew Planchę. Ortiz padł po otrzymaniu tornado Forearm, jednak nie dał się zapiąć na Double Underhook. Ortiz wykonał Killscreen (z Reverse Suplex na Cutter) i odliczył przeciwnika do trzech.

Zwycięzca: Action Ortiz

Na Action Ortiza w kolejnej rundzie czeka Brian Fury.

Przy ringu Kevin Kelly i Stokely Hathaway.
Stokely rzekł, że rok 2016 będzie należał do Moose’a. W zeszłym roku mieli wzloty i upadki, przez co ich przepis na sukces się nie sprawdził. W tym roku zamierzają zacząć od samego szczytu, dlatego wystosowali wyzwanie, aby z Moosem na 14th Anniversary Show zawalczył IWGP Champion Kazuchika Okada.

Walka nr 4: War Machine © vs All Night Express – ROH World Tag Team Championship Match
ANX dzięki współpracy byli w stanie przez moment kontrolować starcie, ale mimo to chwilę później obraz ten uległ zmianie. Rowe mocnymi ciosami atakował Kinga, który dzięki szybkości zdołał coś zrobić. Raymond nie trafił z szarżą w rogu, a Rhett jeszcze dołożył Enzuigiri i dzięki temu ANX miało przewagę. Ponownie jednak nie trwało to długo; Hanson strącił Kinga z krawędzi ringu, zaś Rowe Titusowi wymierzył potężny atak z kolanka. Kenny z kolei otrzymał Bodyslam, a następnie Rowe Hasona Bodyslamem nadział prosto na Kinga. Rhett próbował ratować sytuację, ale otrzymał on podwójny Slam, po czym War machine zamienili się rolami i teraz to Hanson Powerbombem nadział Rowe’a na Titusa.
Po przerwie reklamowej Kenny King próbował kontratakować, ale ostatecznie Hanson poprzez Death Valley Driver nadział go na kolano Rowe’a, po czym sam Rowe wymierzył swą kombinację, w trakcie której jednak Titus przeszkodził mu Dropkickiem. Titus wyrzucił Hansona z ringu, a na Rowe’a wykonał Slingshot Dive, jednak Raymond spokojnie go złapał i wymierzył Fallaway slam. Cała czwórka pojedynkowała się poza ringiem; ANX polecieli na barierkę dla widzów. Batalia trwała nieprzerwanie i wydawało się, że nastąpi podwójne wyliczenie poza ringowe, jednak Hanson i Titus w ostatnim momencie wrócili na ring. Wrócili po to, by Titus wyleciał z ringu i dostał od Hansona Suicide Dive. King i Rowe toczyli bój przy stole i gdy Kenny padł jak kłoda po otrzymaniu kolanka, Raymond wrzucił go do ringu celem zakończenia pojedynku poprzez Fallout. Kenny uwolnił się jednak od Rowe’a i poprzez Enzuigiri strącił poza ring Hansona. Rowe szarżował poprzez Double Knee, ale King pchnął sędziego w stronę narożnika, przez co to jego Rowe trafił. Rowe otrzymał Double Knee od Kinga, zaś Titus sięgnął po stół spod ringu. Stoliczek został ustawiony w rogu, ale Rowe wyswobodził się od rywali i ostatecznie to on trafił Kinga w stół dzięki Uranage ! Stół złamany ! Sędzia to widział, w związku z czym zarządził dyskwalifikację.

Zwycięzcy: All Night Express przez DQ

Bitwa trwała cały czas i potrzeba było mnóstwo pracowników, aby uspokoić sytuację, co i tak się nie udało. W ringu panowało jedno wielkie zamieszanie.

Przeciętny odcinek w tym tygodniu. Warte większej uwagi jest jedynie starcie o pasy tag teamowe, które przy takim rezultacie zmierza zapewne do walki No DQ na 14th Anniversary Show, gdzie moim zdaniem War Machine powinni wyjść zwycięsko. Leon St. Giovanni o miejsce w turnieju Top Prospect musiał najpierw walczyć w kwalifikacyjnej walce Fatal Four Way, stąd też dziwi mnie lekko, że już w pierwszej rundzie został pokonany; Action Ortiz coś tam potrafi, ale widać w nim jeszcze brak doświadczenia i w obecnej sytuacji zakładam, iż w półfinale z Brianem Fury przegra. Zaś przy Sabinie i Shelley’u wciąż widać, iż coś jest na rzeczy i oby na 14th Anniversary Show coś z tego wynikło, by nie było to przeciągane przesadnie długo jak…… Castle vs Young, które wciąż się ciągnie :/

Za tydzień ostatni pojedynek pierwszej rundy turnieju Top Prospect 2016. Ponadto walka, w której na pewno nie zabraknie emocji: The Young Bucks vs ACH i Matt Sydal !

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL