ROH TV 05.08.17 – Raport

To już dziś ! Wielki rewanż z Best in the World ! Cody broni pasa ROH World Champion przeciwko byłemu mistrzowi, Christopherowi Danielsowi. Co więcej, będzie to 2 out of 3 falls match.

Na początek promo prowadzące do dzisiejszego main eventu.

ROH World Champion Cody rzekł, że słyszał wiele razy o tym, jak Christopher Daniels doszedł do szczytu drabiny i osiągnął główny tytuł ROH. Cody doskonale zdaje sobie sprawę, że mowa tu o main eventerze pierwszego show ROH w 2002 roku. Już kiedy on, Cody, wstępował w świat wrestlingu w 2007 roku, wiedział że Christopher Daniels to poważny gracz na tym polu.
On sam też miewał porażki, ale ogień, jak się wówczas wyeksponował, przekształcił tak, aby to świat płonął. Ring of Honor to jego kolejny przystanek, a Christopher Daniels był po prostu jedną ze spraw, które miał do załatwienia. Ring of Honor obawia się, co teraz będzie, gdy wolny agent jest w posiadaniu ich głównego tytułu. Odpowiedź jest prosta – rozkręci rozpoznawalność tej federacji.
Przed nimi 2 out of 3 falls match i gadanie Danielsa, że dwa razy jemu, Cody’emu, się nie uda. Zapomniał chyba, że już dwa razy się spotkali w ringu: na War of the World i na Best in the World. Z jednej strony widać ogień w oczach Christophera Danielsa, ale z drugiej strony widzimy jego z pasem, a to jest po prostu wspaniałe.

[Nagranie sprzed 3 tygodni]
Na ring przybyli Christopher Daniels i Frankie Kazarian.
Ten drugi zabrał głos, mówiąc że pomimo bólu czuł się wspaniale po swojej walce na Best in the World…. do czasu aż Christopher stracił tytuł. Sama porażka go nie zdenerwowała, lecz to, że fani buczeli na Danielsa i chantowali „Daniels sucks”. A przecież zaledwie kilka miesięcy temu gdy zdobywał pas na Anniversary Show, mówiło się o tym, że nikt tak nie zasłużył na to wyróżnienie, jak on. Mówili to ci sami ludzie, którzy teraz na niego buczeli. Czuje obrzydzenie, patrząc teraz na fanów.
Daniels przejął mikrofon i powiedział, że to śmieszne, jak sprawy potrafią się w wrestlingu zmieniać. To właśnie w tym budynku na All Star Extravaganza ostatnie słowa fanów po gali to było „thank you, Daniels”. Sądziłem zatem, że wchodząc na Best in the World z pasem ROH będzie na niego czekało powitanie bohatera, ale zamiast tego „Daniels sucks” oraz „Cody”. Daniels przypomniał fanom w niekulturalnych słowach, jak ci mówili o Codym za czasów Stardusta. Cody nawet nie szanuje ROH na tyle, by podpisać kontrakt. On zaś podpisał 2-letni kontrakt i nikt o tym nie Tweetował. Sądził, że po podpisaniu kontraktu i zdobyciu pasa będzie prowadził tą federację oraz fanów, którzy wspierali go przy wkraczaniu na następny poziom. Lecz teraz widzi, że ci fani to tylko owieczki podążające za trendami i do tego [piiiip!].
Christopher zapowiedział, że oczywiście wykorzysta swe prawo rewanżu i odzyska tytuł, po czym pójdzie do COO ROH Joe Koffa i poprosi o wypowiedzenie kontraktu, przez co stanie się wolnym agentem. Będzie jeździł z pasem po całym świecie za wyjątkiem takich [piiiiip!] fanów, jak tu w ROH. Jakie by nie były jego plany, nigdy już nie zrobi niczego dla fanów. Teraz obchodzi go tylko ich dwójka.

W ringu Silas Young i Beer City Bruiser ze swoją informacyjną tablicą.
Silas rzekł, że sprawa powtarza się co tydzień – muszą wyjaśniać proste sprawy prostemu ludowi. Teraz mija już 43 dni, odkąd widzieliśmy ostatnio Jay’a Lethala w ROH TV. To już 43 dni, odkąd Silas z dnia na dzień coraz bardziej czuje się dumny z Bruisera, który właśnie te 43 dni temu świetnie pomógł mu załatwić Lethala na dobre. Dokładnie pamięta, jak Lethal błagał go o litość i przyznawał że jest słaby oraz nie jest mężczyzną takim jak on. Teraz Lethal z pewnością ogląda ich w TV i trzymając się za żebro, pyta dlaczego im to zrobili. Silas rzekł, że jeśli Jay ma trochę oleju w głowie, to już nigdy nie pokaże się w ROH. Tymczasem rozbrzmiała muzyczka Jay’a Lethala i wrestler pojawił się na rampie ! Po chwili nastąpił atak, toczący się przed ringiem. Lethal dawał radę z dwójką wrogów, wykorzystując do tego najpierw tablicę, a potem krzesło. Ochroniarze chcieli załagodzić sytuację, ale Lethal wyrzucał ich z ringu. Silas wielokrotnie został uderzony krzesłem. Atak zwieńczony został przez Lethal Injection.
Fani skandowali „welcome back”, tymczasem Jay wziął tablicę Silasa i zmienił „43 dni” na „0 dni”.

Walka nr 1: Cody © vs Christopher Daniels – 2 out of 3 falls ROH World Championship Match
Panowie z początku grali na czas – Daniels rozciągał nogi, a Cody robił pompki. Aktualny mistrz chciał zaskoczyć byłego mistrzem poprzez Figure Four, ale nic z tego. Daniels po wykonaniu Bodyslamu zdawał się zyskać przewagę, ale Cody złapał go na Vertical Front Suplex. Daniels wyszedł z ringu i ….. skupił się na nastoletnim fanie z pierwszego rzędu, który wyraźnie wykazywał poparcie dla Cody’ego.
Po przerwie reklamowej Cody trafił Danielsa swoim charakterystycznym Uppercutem, ale potem to Daniels zyskał kontrolę dzięki mocnemu Punchowi. Chwilę potem Cody wyleciał z ringu, ale Daniels nie trafił z Baseball Slide i został rzucony o barierkę dla widzów. Daniels dzięki Irish Whip odpłacił się tym samym, co zdaje się spowodowało problem w barku Cody’ego. Po powrocie na ring Cody zdołał wykonać Beautiful Disaster, przez co Christopher znów się znalazł na podłodze. ROh World Champion wrzucił rywala do ringu i chciał wykonać akcję Springboard, ale Daniels go zatrzymał, przez co Cody wisiał na linie.
Znów po reklamach, Daniels wymierzył Scoop Slam oraz Arabian Press, co dało mu 2 count. Daniels kontynuowała atak, a przy tym wdawał się w gadki z fanami. Przez to też, gdy Daniels znalazł się na górnym narożniku, Cody dopadł go i strącił na matę Hiptossem. Cody próbował Alabama Slam, ale omal się nie dał odliczyć przez roll up. Cody’emu udało się założyć Figure Four Leg Lock i zajęło trochę czasu, nim Daniels się uwolnił. Cody chciał wykonać…. Rainmaker, ale się nie udało. Chwilę później Cody został odepchnięty w narożnik, w którym stał arbiter i w wyniku zderzenia arbiter padł. Daniels od razu to wykorzystał, kopiąc Cody’ego między nogi ! Kilka sekund później…. Cody kopnął Danielsa między nogi ! Wszyscy, razem z sędzią, leżeli na macie. Frankie Kazarian się pojawił, podając Danielsowi krzesło. Ale moment później przybiegł Marty Scurll, zajmując się Kazem. Arbiter doszedł już do siebie i widział jak Daniels trzymał krzesło. Chciał mu je zabrać, a Cody wykorzystał moment nieuwagi i poprzez roll up odliczył Danielsa do trzech !

Cody vs Daniels: 1-0

Christopher jeszcze przed gongiem na drugą rundę walnął Cody’ego krzesłem, zatem nie mógł być zdyskwalifikowany. Cody znalazł się poza ringiem, lecz Daniels podążył za nim i wykonał mu Backbreaker na kolano. Christopher liczył na zdobycie fallu przez count out, ale Cody w ostatniej chwili powrócił na ring. Daniels nie ustawał w ataku, a przy tym mówił w stronę rywala słowa, która trzeba było ocenzurować. Cody złapał rywala na Flatliner, co dawało mu szansę na kontratak. Cody wykonał Bionic Elbow oraz Elbow Drop, 2 count. The Almighty skontrował próbę Cross Rhodes i…….. sam ową akcję wykonał, ale tylko 2 count ! Christopher przymierzał się na Angel’s Wings i przy drugiej próbie mu się to udało, lecz tylko 2 count ! Daniels miał jeszcze w zanadrzu Best Moonsault Ever, ale Cody w odpowiedniej chwili się odsunął i chwilę potem pomyślnie wykonał Cross Rhodes, po którym uzyskał pinfall !

Cody vs Daniels: 2-0

Zwycięzca: Cody

Oczywiste było zwycięstwo Cody’ego, choć lekko zaskakujące że wynik zerowy po stronie byłego mistrza, nawet z samego względu heel turnu. Ciemna strona mocy, która powraca po niecałym roku. Czy to spowodowane reakcją publiki, czy jakimś dalszym planem, trochę dziwne widzieć ponowną zmianę nastawienia w tak krótkim czasie. Być może jednak po stracie głównego pasa dla Danielsa będzie to lepsze. Czas pokaże.

Za tydzień pas ROH TV champion na szali ! Kenny King, który niedawno wywalczył title shota, staje do walki z KUSHIDĄ.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL

No Comment.