ROH TV 05.05.18 – Raport

W dzisiejszym epizodzie ROH World Champion Dalton Castle wraz ze swoimi chłopcami staje do walki z The Kingdom. Ponadto Coast 2 Coast zmierzą się z teamem grubasków: Beer City Bruiser i Brian Milonas.

Przypomnienie sprzed paru tygodni – grubaski zaatakowali LSG za kulisami, w związku z czym Shaheem Ali sam musiał działać w tag team gauntlet matchu, co było oczywiście dla niego za dużo, by podołać.

Caprice Coleman przy stoliku komentatorskim obok Iana Riccaboniego.

Walka nr 1: Coast 2 Coast vs Beer City Bruiser i Brian Milonas
Od razu po wejściu na ring Ali i LSG rzucili się do ataku na rywali. Wyrzucili ich z ringu i wykonali po divie. Milonas akurat złapał LSG, ale Dropkickiem sprawę wyjaśnił Ali. Bruiser utemperował ofensywę obu gości, ale przy Cannonballu z krawędzi ringu panowie się odsunęli, przez co Bruiser zaliczył bolesny upadek. Jednakże Milonas okazał się mieć na tyle siły, by złapał obu rywali jednocześnie i wymierzyć im Splash.
Po przerwie reklamowej Ali trzymany był w defensywie, otrzymując m.in. Cannonball w rogu od Bruisera oraz Back Senton od Milonasa. Shaheem zdołał się uwolnić i wpuścić na ring LSG. Ten ruszył z Forearmami na obu rywali, Kip Up Clothesline dla Bruisera i 450 Splash dla Milonasa, ale tylko 2 count. Bruiser wymierzył rywalowi DDT, lecz sam dostał Flatliner od Aliego. Grubaski wspólnymi siłami wyeliminowali na chwilę Aliego, zaś LSG dostał od Briana Superplex, plus jeszcze Frog Splash od Bruisera. Ali w ostatniej chwili przerwał pin.
Ali uniknął szarży w rogu od Milonasa i trafił go kopniakiem. LSG popisał się Codebreakerem na Bruiserze i ten wypadł z ringu. Coast 2 Coast wspólnie atakowali w narożniku Milonasa i razem też wykonali….. Coast 2 Coast, co dało im pinfall.

Zwycięzcy: Coast 2 Coast

Na backstage’u Jay Lethal przyznał że bez pasa ROH czuje się zagubiony. Po rozmowie z zarządem ustalono, że musi więcej wygrywać, aby zapracować sobie na kolejnego title shota. Jay postanowił iść krok dalej i zamierza pokonać tych, którym udało się go pokonać. Lista jednak nie jest długa, ponieważ jest on topowym wrestlerem.

Walka nr 2: Will Ferrara (w/ Rhett Titus) vs Jonathan Gresham
Panowie przez kilka minut skupiali się na technice, gdzie nieznaczną przewagę miał Ferrara. Willy nadział mocno lewe ramię rywala o matę, czym zyskał sporą przewagę. Jednak potem obaj atakowali ramię drugiego. Gresham po Armdragu próbował przejść od submissionu, ale Will szybko skierował się w stronę lin. Po wymianie prób pinu Will założył Crossface, ale Gresham dotarł do lin.
Panowie przeszli do wymiany ciosów, zwieńczeniem czego był Enzuigiri oraz German Suplex od Greshama, 2 count. Jonathan atakował dalej i przy Bridging roll-up zgarnął pinfall.

Zwycięzca: Jonathan Gresham

Rhett Titus zaatakował Greshama po walce, ale na pomoc przybiegli Motor City Machine Guns.

Za kulisami Cody oraz Marty Scurll.
Cody oznajmił, że 29 Czerwca – dzień przed jego urodzinami – mamy Best in the World PPV. Rok temu na tym PPV on pokonał Christophera Danielsa i został mistrzem. W tym roku Daltonowi Castle przyjdzie się zmierzyć z pretendentem do tytułu, z osobą która zasłużyła na to miano, która dominuje w wrestlingowych niusach, która jest #1 w Ring of Honor……
Marty kontynuował, mówiąc że tego dnia Dalton zostanie pokonany przez The Villaina. Jego dni są policzone.

W ringu Shane Taylor z mikrofonem, a za nim w narożniku Ryan Nova.
Taylor powiedział, że przez 8 lat na ulicach Pittsburgha obijał ludzi, bo w tym jest najlepszy i za to miał płacone. Shane zwrócił uwagę na swego rywala, któremu ROH zapłaciło za występ, a przecież te pieniądze mogli wydać na niego. Będzie zatem eliminował przeszkody, dopóki nie zostanie nikt. “More money, your problem.”

Walka nr 3: Shane Taylor vs Ryan Nova
Taylor przywalił rywalowi z kolana. Następnie Chokeslam, jeszcze jeden, Michinoku Driver….. i po sprawie.

Zwycięzca: Shane Taylor

Shane Taylor pozostał przy ringu, opłacony przez The Kingdom, by chronić pasy które ci ukradli SoCal Uncensored.

Walka nr 4: Dalton Castle i The Boys vs The Kingdom
ROH World Champion bez problemów radził sobie z O’Ryanem, tak samo później z Marseglią. Chłopcy Daltona również dołożyli coś od siebie dla Vinny’ego, który jednak zdołał wyjść z kontratakiem w stronę jednego z chłopców. Po wymierzeniu Pump Kick w plecy, chłopiec Daltona znalazł się w defensywie, ale Matt Taven pozwolił mu na zmianę, bo chciał znaleźć się twarzą w twarz z Daltonem. Tak też się stało, lecz to Dalton radził sobie lepiej. Taven został przez niego wyrzucony Clotheslinem na podłogę, ale O’Ryan przeszkodził mu z rozbiegiem na Dive.
Dalton zbierał siły na podłodze, podczas gdy The Boys zabrali się za rywali. Wykonali oni double Dropkick Tavenowi, ale Marseglia i O’Ryan zdołali zatrzymać ich dalszy atak. Jeden z chłopców po otrzymaniu Double Flapjack był trzymany przez dłuższą chwilę w defensywie.
Gdy ten atak trwał, zjawił się Christopher Daniels, by odebrać pasy należące do jego ekipy. Jednakże Shane Taylor, który został opłacony za ich ochronę, odepchnął Danielsa, nie pozwalając mu na jego zamiary. Przy tym całym zamieszaniu chłopcy Daltona się zamienili i ten ze świeższymi siłami nie miał potem problemu by dokonać zmiany. ROH World Champion wkroczył do akcji i raz za razem atakował O’Ryana oraz Marseglię. Obaj wypadli z ringu, a Dalton jeszcze rzucił na nich, oraz na Tavena, swoich chłopców i to parokrotnie. Chwilę potem Taven czaił się przy krawędzi ringu ze swoim pasem z CMLL i w odpowiedniej chwili uderzył nim Daltona. Chłopiec Daltona próbował ratować sytuację, ale dostał od Tavena Headlock Driver i został odliczony do trzech.

Zwycięzcy: The Kingdom

Tuż po walce The Kingdom zaatakowali swych rywali. Dalton dostał krzesłem i był przytrzymywany przez Vinny’ego i TK’a, którzy jeszcze wsadzili Daltonowi rękę w krzesło. Taven z drugiej liny wymierzył w to miejsce Stomp.

Przeciętny odcinek, w którym w gruncie rzeczy ciężko mi coś polecić. W zasadzie highlightem epizodu jak dla mnie był moment, w którym Dalton Castle raz po raz wyrzucał swoich chłopców na oponentów poza ring. Gresham vs Ferrara w zasadzie było ok, tylko że techniczny wrestling to akurat nie moja ulubiona partia :P

Za tydzień The Young Bucks wykorzystują title shota na pasy tag teamowe po wygraniu Gauntlet matchu. Czy zdołają pokonać braci Briscoe ?

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL