ROH TV 05.01.19 – Raport

Dwa ostatnie tygodnie to były podsumowania roku 2018. Teraz mamy rok 2019, więc lecimy dalej. Dzisiaj fatal four way, który wyłoni nam najbliższego pretendenta do pasa ROH World Champion.

W ringu Ian Riccaboni oraz czterech wrestlerów: Chris Sabin, Marty Scurll, Dalton Castle i Flip Gordon. Ian przypomniał, że Jay Lethal obronił pas ROH World champion na Final battle, a obecnie mamy w ringu czterech gości roszczących sobie prawo do title shota. Chris Sabin, który na jednej z gal Global Wars uzyskał z Lethalem remis. Flip Gordon, który wygrał Sea of Honor Tournament. Dalton Castle, któremu kontraktowo przysługuje rewanż. Oraz Marty Scurll, który wygrał Survival of the Fittest. Panowie zmierzą się dzi w fatal four way matchu, który wyłoni zawodnika będącego pierwszym w kolejce do walki z Jay’em Lethalem. Title shot zostanie wykorzystany 13 Stycznia na evencie Honor Reign Supreme, dostępnego na platformie Honor Club.
Ian miał zapowiedzieć na ring Jay’a Lethala……. ale zamiast tego zjawił się Matt Taven. Matt przyznał, że Ian powiedział prawdę – rzeczywicie pas mistrzowski ROH nie zmienił swego właściciela na Final Battle. Patrząc na ludzi w ringu, nie widzi nikogo godnego title shota. Flip Gordon wygrał sobie turniejek kiedy poważni ludzie odpoczywali. Ale przy okazji fajnie znów widzieć twarz Gordona, jako że przez ostatni rok trzymał ją w tyłku Young Bucksów :D Jeśli chodzi o Chrisa Sabina, może i w 2012 roku był to znaczący zawodnik, ale teraz…. szkoda gadać. Marty Scurll zaś wygląda na zagubionego bez swoich przyjaciół. W każdym razie jest osobą najmniej zasługującą na title shota, gdyż w 2018 roku na Supercard of Honor oraz Best in the World dał plamę. Dalton Castle dostał swój rewanż na final Battle i Matt Taven go pokonał, tak jak zapowiadał. Może więc czas, żeby sobie poszedł poudawać kolejną kontuzję. Wniosek jest prosty – aby dostać title shota, trzeba postępować jak Matt Taven: zapracować sobie na swoją szansę.
W tym momencie przybył Jay Lethal, który wdał się w głośną dyskusję z Mattem Tavenem. Matt plunął w pas Lethala, co doprowadziło do bójki między panami.

Walka nr 1: Luchasaurus vs Jeff Cobb – Proving Ground Match
Jeżeli Luchasaurus wygra lub osiągnie remis, zyska title shota. Luchasaurus zaczał od potężnego Roundhouse Kicka, który jednak nie wystarczył na pinfall. Wrestler kontynuował serię kopniaków i próbował odliczyć w ten sposób rywala. Doszło do tego Double Knee w rogu, ale Jeff odparł dalszy atak rywala. Luchasaurus usiadł na narożniku, ale dostał Dropkicka od rywala oraz dostało mu się Superplex, 2 count. Standing Moonsault w wykonaniu ROH TV championa, również 2 count. Luchasaurus odpowiedział Chokeslamem, po czym sam też wymierzył Standing Moonsault, co jednak na pinfall było za mało.
Po przerwie reklamowej Luchasaurus kontynuował atak, ale dostał mu się Running Elbow Drop w rogu. Luchasaurus powalił rywala zwinnym kopnięciem, po czym ruszył w stronę górnego narożnika. Został tam jednak złapany i otrzymał Overhead Belly to Belly Superplex. Do tego doszedł Piledriver, a także Tour of The Island. To już było za dużo dla Luchasaurusa i został odliczony do trzech.

Zwycięzca: Jeff Cobb

Urywki zwycięstwa Kelly Klein w Women of Honor Championship Matchu na Final Battle.

Na ring przybyła Women of Honor champion, Kelly Klein. Za chwilę zmierzy się z Nikki Adams, ale najpierw ma co do powiedzenia. Kelly przypomniała że wygrała pas po wyeliminowaniu wszystkich trzech oponentek i oznajmiła że od teraz każdy singles match z jej udziałem będzie pojedynkiem z pasem na szali.

Walka nr 2: Kelly Klein © Nikki Adams – Women of Honor World Championship Match
Nikki pierwsza ruszyła do ataku, ale spudłowała z kopniakiem w rogu i została ciśnięta w matę. Już po przerwie reklamowej Adams wymierzyła kilka ataków w rogu, ale nie przyniosło to pinfallu. Nikki zdecydowała się na wejście na górny narożnik, lecz została strącona na matę. Nikki próbowała jeszcze kombinować przez roll up, ale Kelly nie oddała już przewagi i po mocnym Running Knee uzyskała pinfall.

Zwyciężczyni: Kelly Klein

Tuż po walce na rampie zjawiła się Jenny Rose, przypominając że wraz z Klein mają niedokończone sprawy. Tak się składa że 13 Stycznia spotykają się w ringu 1 vs 1. A skoro Kelly czuje się na tyle pewna że ogłasza to title matchem, to ona sama proponuje podgrzać jeszcze emocje i niech będzie to Street Fight.
Kelly zgodziła się na tą propozycję.

W pubie Beer City Bruiser rozmawiał z Brianem Milonasem o tym, jak Silas Young ich zostawił, choć on i Silas znają się już wiele lat. Nie odpowia na maile i telefony. Milonas poradził Bruiserowi, aby udał się do szatni – bo tam pewnie go znajdzie – i prosto w twarz mu powie to, co ma do powiedzenia.

Na ring przyszedł, ubrany elegancko w garnitur, Christopher Daniels.
Były ROH World champion rzekł, że Final Battle 2018 nie było dobrym wieczorem dla SCU. Frankie Kazarian i Skorpio Sky są aktualnie w domu, zbierają siły po morderczej walce na PPV. On sam przegrał wszystko poprzez porażkę na Final Battle z Martym Scurllem. Pozostało mu więc powiedzieć tylko „żegnajcie”. Zawsze będzie miał w pamięci wiele wspaniałych chwil w tej federacji: pierwszy main event z Low Ki i Bryanem Danielsonem czy 60-minutowy Iron Man Match o wyłonienie pierwszego mistrza ROH. Pragnie pamiętać o każdym rywalu w tym ringu, gdyż stali się oni jego przyjaciółmi, a nawet i braćmi. Na zawsze w pamięci będzie miał satysfakcję z chwili, kiedy wreszcie zdobył pas ROH World Champion. Przychodzi czas kiedy pamięć o człowieku staje się ważniejsza niż on sam – ma nadzieję że zostanie zapamiętany jako kto, kto dał tej federacji od siebie wszystko. Dziękuje wszystkim, wszystkich kocha….. i żegnajcie.
Daniels otrzymał owację na stojąco, a w międzyczasie na rampie pojawił się COO ROH, Joe Koff. Zwrócił on uwagę na pewien szczegół na Final Battle – kiedy Christopher Daniels poświęcił się dla Cary Silkina i przyjął za niego cios kijem kendo. Joe przyznał, że zrozumiał wtedy że Danielsowi chodziło nie tylko o ocalenie pracy, ale pokazał wtedy że ROH jest w jego sercu. W związku z tym jest gotowy zaoferować dla Danielsa nowy kontrakt na rok 2019.
Danielsp przyjął nowy kontrakt i uścisnął Koffowi dłoń. Jednakze chwilę później Christopher zostal znienacka zaatakowany przez Shane’a Taylora. Daniels próbował kontratakować, ale nie udało mu się wyjść z tego zwycięsko. Zaliczył narożnik ringowy oraz barierkę dla widzów, a w ringu dostał jeszcze krzesłem. Na koniec Taylor wziął kontrakt Danielsa i podarł go na kawałki.

Zack Sabre Jr. w ROH TV już za tydzień.

Do stolika komentatorskiego dołączył Jay Lethal. Oglądał się, czy Matt Taven nie kombinuje czegoś.

Walka nr 3: Flip Gordon vs Chris Sabin vs Marty Scurll vs Dalton Castle
Marty wyszedł z ringu, chcąc aby pozostała trójka walczyła między sobą. Tak też się stało, lecz po chwili Marty wyciągnął z ringu Daltona. Flip i Chris polecieli z Suicide Dive’ami na tą dwójkę, po czym już w ringu Sabin wymierzył Missile Dropkick Marty’emu. Flip z kolei wymierzył Springboard Dropkick Daltonowi. Flip i Chris obrali współpracę przeciwko Daltonowi, ale były ROH World champion szybko się z tego pozbierał.
Po przerwie reklamowej Flip otrzymał od Daltona Gutwrench Powerbomb. Castle otrzymał od Sabina Enzuigiri oraz Running Knee. Marty z kolei wyrzucił z ringu Sabina poprzez Uppercut i jeszcze z krawędzi ringu wykonał mu Superkick. Marty i Flip w ringu wdali się w wymianę na chopy; Scurll wykazał się sprytem, zaskakując rywala Low Dropkickiem. Marty skrzyżował nogi Flipa w swoją nogę i gdy upadł po otrzymaniu od Sabina Dropkicka, tak naprawdę najbardziej ucierpiał na tym Gordon. Następował cios za ciosem od każdego, w efekcie czego cała czwórka leżała na macie.
Sabin z górnego narożnika skoczył na całą trójkę z Crossbody. Wykonał też Tornado DDT Marty’emu, po drodze odbijając się nogami od pozostałe dwójki. Chris atakował w narożnikach Flipa i Daltona, ale ten ostatni zatrzymał w końcu Sabina. Flip wymierzył Daltonowi Kinder Surprise oraz Running Shooting Star Press, ale Marty w ostatniej chwili zatrzymał liczenie. Sabin pozbył się Marty’ego porpzez Baseball Slide i miał zamiar jeszcze skoczyć na niego z divem, lecz dostał przy linach 619 od Flipa. Gordon siedział przy narożniku, dostał jednak Hurricanranę od Sabina…. ale utrzymał równowagę i wciąż stał na macie. Flip szykował się na skok z krawędzi ringu, ale został złapany na barki przez Marty’ego. Przy takiej pozycji Flip dostał od Sabina kopniaka. Chris oczywiście poczęstował też kopniakiem Scurlla. Sabin chciał akcją Slingshot skoczyć na Daltona, ale dał się złapać prosto na barki, prosto na Bang O’ Rang. Tą właśnie akcję Dalton wykonał i uzyskał pinfall.

Zwycięzca: Dalton Castle

Dalton Castle jako pierwszy zawalczy z Jay’em Lethalem o pas ROH World Champion. Stanie się to 13 Stycznia na gali Honor Reign Supreme.
Jay Lethal wszedł do ringu i panowie ucisnęli sobie dłonie.

Nooo, trochę się podziało w tym nowym roku. Oczywiście głównie dlatego że nowy rok, więc nowe ambicje, nowe nadzieje itepe itede ;) Ale chcąc nie chcąc, ten rok będzie inny z racji pożegnania się z The Elite. Już teraz zostali oni wycięci z intro ROH TV. Mamy czterech wrestlerów z title shotem na ROH World champion, a wciąż moim zdaniem największe szanse na zdetronizowanie Lethala ma moim zdaniem…… Matt Taven. Aczkolwiek myślę, że poczekamy na to prawdopodobnie do Best in the world. Możliwe że jeszcze z Lethalem jako mistrzem ROH będzie chciało wejść w event na Madison Square Garden. Christopher Daniels z kolei moim zdaniem pokaże się jeszcze przez chwilę, po czym i jego pożegnamy na rzecz All Elite Wrestling.

Za tydzień Frankie Kazarian i Skorpio Sky w rewanżowym pojedynku o pasy tag teamowe z The Briscoes. Ponadto Zack Sabre Jr vs Tracy Williams.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL