ROH TV 04.11.17 – Raport

Przed trudnym zadaniem dziś mistrzowie tag teamowi, Motor City Machine Guns. Ich przeciwnikami w walce o pasy dawni mistrzowie drużynowi, zawsze groźni War Machine.

Walka nr 1: The Dawgs vs Vinny Marseglia i TK O’Ryan (w/ Matt Taven) vs Coast to Coast
Pierwsze minuty to wyraźna dominacja teamu Coast to Coast, do czasu aż Rhett Titus zaskoczył Aliego Dropkickiem, a potem użył swojego tag team partnera poprzez wyrzucenie go z ringu prosto na dwójkę rywali. Marseglia wyrzucił Titusa z ringu dzięki Bicycle Kick, a potem już na krawędzi ringu wykonał Asai Moonsault na trójkę oponentów. Swoje do powiedzenia miał też LSG, który wlazł na narożnik i przy odbiciu od liny skoczył Corkscrew Planchą.
Po przerwie reklamowej reprezentanci The Kingdom rządzili w ringu, skupiając się na Alim. Ten jednał zdołał się zmienić z LSG, który ruszył z mocną ofensywą, wykonując m.in. Double Clothesline i Springboard Moonsault. Vinny zatrzymał jego atak, lecz sam został wyciągnięty z ringu przez Titusa, a chwilę później dostał Tornado DDT od Ferrary. The Dawgs wspólnymi siłami rozpracowywali w ringu LSG, lecz Ali w porę zdążył wrócić by przerwać pin. Titus po Flatlinerze wypadłz ringu, a Ferrara w narożniku został ustawiony w pozycji Tree of Woe i otrzymał od Aliego oraz LSG po jednym Coast to Coast. Jednak nim przeszli do dalszego kroku, powrócili The Kingdom. Ali został znokautowany mocnym punchem, a LSG otrzymał akcję drużynową: Vinny podniósł go w pozycji Fireman’s Carry, a TK O’Ryan im wykonał Death Valley Driver. W ten sposób The Kingdom zgarnęło zwycięstwo.

Zwycięzcy: The Kingdom

Przypomnienie powrotu Daltona Castle i ataku na Cody’ego.

Za kulisami Flip Gordon rzekł, iż ma już dość znęcania ze strony Young Bucksów, dlatego zbuduje swoją armię, która będzie odpowiedzią na Bullet Club.

ROH World champion Cody przybył na ring i oznajmił że wcześniej już obiecał na dziś ROH world championship Match i pytanie brzmi, kto miałby stanąć z nim do walki. Fani skandowali „Dalton Castle”, tymczasem Cody zawołał do siebie Iana Riccaboniego i spytał go, kto według niego powinien zostać pretendentem. Ian odpowiedział że Dalton Castle, co uradowało widzów. Cody pytał ich, czy tego właśnie chcą. Powiedział jednak po chwili że Daltona dziś tutaj nie ma, ale jest ktoś inny. Pretendentem do tytułu na dzisiejszy pojedynek jest…….. Ryan Nova.

Walka nr 2: Cody © vs Ryan Nova – ROH World Championship Match
Cody wyciągnął dłoń, aby Nova pocałował pierścień, tymczasem Nova……… wziął cały pierścień do buzi. Cody zaatakował kopniakiem i odzyskał swój skarb :) Nova odważnie ruszył do ataku i nawet popisał się niezłym kopniakiem, ale Cody szybko złapał go na Cross Rhodes. Jednak zamiast zgarnąć pinfall, podniósł Ryana, aby się z nim jeszcze pobawić. Mianowicie założył American Death Lock i zmusił oponenta do poddania się.

Zwycięzca: Cody

Dalton Castle zjawił się na rampie i pytał czy to wszystko, co człowiek mający największy kontrakt w ROH, ma do zaoferowania. Takie coś to rozczarowanie, ponieważ Dalton przyznaje że uważa Cody’ego za dobrego wrestlera, ale jako ROH World champion prezentuje się mizernie. Po co robić to, co zrobił przed chwilą ? Może dać fanom walkę, którą naprawdę chcą – z nim.
Cody odpowiedział, że nie muszą przez to przechodzić. Dzięki swoim możliwościom i różnym dojściom może pomóc Daltonowi. Bo oczywiste jest że Dalton nie jest w stanie go pokonać, więc nie ma po co tracić czas. Zamiast tego Cody może wykonać telefon do Paula i załatwić dla Daltona kontrakt rozwojowy. Rozwinie swoje umiejętności, tak jak jego koledzy którzy teraz tam siedzą, a potem tu wróci. Cody na koniec polecił Daltonowi zastanowić się nad tym i udał się w stronę kulis.
Dalton jednak nie zastanawiał się, tylko rzucił się do ataku na Cody’ego. Obijał go o barierki dla widzów, a na koniec już w ringu wykonał Bang O’ Rang. Dalton rzekł, że już się zastanowił i woli jednak zostać tu i odebrać pas Cody’emu.

Przypomnienie urazu łokcia, jakiego doznał Mark Briscoe podczas touru Global Wars.

Mark Briscoe poinformował, że choć ma łokieć cały w gipsie, to i tak zamierza przystąpić do walki o pas ROH TV, która mu się należy dzięki wygranej walce o miano pretendenta. Zamierza to uczynić już za tydzień.
Tymczasem Jay Briscoe przysłuchiwał się temu, że Mark chce iść na singlowy pas, zastanawiając się głośno ile razy Mark, 8-krotny mistrz tag teamowy, próbował już zdobyć ten singlowy pas.

Walka nr 3: Motor City Machine Guns © vs War Machine – ROH World Tag Team Championship Match
War Machine zaczęli ostro, nokautując rywali Big Bootami. Już chwilę potem pretendenci wykonali Fallout na Sabinie, ale Shelley dzięki skokowi z narożnika w ostatniej chwili przerwał pin. Alex próbował zająć się Hansonem, ale Rowe trafił go poprzez Running Double Knee w rogu oraz rzucił jeszcze na niego Hansona. War Machine kompletnie dominowali nad Shelley’em, często atakując z kolanka. Sabin próbował pomóc, ale dostał potężnego Puncha od Rowe’a. Motor City dzięki współpracy pozbyli się z ringu rywali i przy rozciągniętej linie przez Shelley’a, Sabin wykonał Suicide Dive. Po powrocie do ringu Rowe otrzymał kombinację Dropkick & Flatliner, ale tylko 2 count. Hanson ruszył z pomocą, ale wciąż to mistrzowie mieli kontrolę.
Po przerwie reklamowej Rowe złapał szarżującego Sabina i wykonał mu Uranage…. prosto na plecy Shelley’a. Do akcji wkroczył Hanson i zabrał się za obu oponentów, wykonując im na przemian Clothesliny w rogu. Chris zatrzymał go dzięki Enzuigiri, ale do ringu wrócił już Rowe, który wykonał Sabinowi atak z kolana prosto w dziób. Shelley nadział Rowe’a na narożnik, ale sam chwilę potem otrzymał od Hansona Handspring Back Elbow.
Motor City wymierzyło Rowe’owi Dream Sequence, jednak chwilę potem Hanson wyrzucił z ringu Shelley’a i jeszcze na niego skoczył Suicide Divem. Dla Sabina szykowany był już Fallout…… tymczasem przy ringu zjawili się The Addiction. Daniels polewał War Machine serpentynami w spreju, zatem został wrzucony do ringu i dostał Punch. Gdy Daniels został wyrzucony z ringu, a Rowe poszedł za nim, Sabin poprzez roll up odliczył Hansona do trzech.

Zwycięzcy: Motor City Machine Guns

Trochę zawiedziony jestem czasem, jaki przeznaczyli na main event (ok. 10 minut). Myślę że ci panowie mogli dać więcej, ale można powiedzieć iż w pełni wykorzystali ten czas, który został im dany. Dalton i Cody zapewne spotkają się na Final Battle, a ja – przynajmniej na ta chwilę – nie widzę cienia szansy na to, żeby Cody miał na tym PPV stracić pas. Btw. fajne promo dziś panowie dali 🙂

Za tydzień Mark Briscoe, ze swoim kontuzjowanym łokciem, przystąpi do walki o pas ROH TV. Ponadto The Addiction i Best Friends walczą o title shota na pasy tag teamowe.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL