ROH TV 04.08.18 – Raport

W dzisiejszym epizodzie czeka nas dużo akcji w walce wieczoru: Bullet Club vs. SoCal Uncensored vs. Los Ingobernables de Japón. Ponadto Marty Scurll vs Shane Helms oraz walka o miano pretendenta do pasa ROH TV.

Walka nr 1: Silas Young vs Chris Sabin (w/ Alex Shelley) – ROH TV Championship #1 Contender’s Match
Z początku Sabin pokazywał się jako wrestler kontrolujący starcie; dwukrotnie Silas wylatywał z ringu, a przy drugim razie doszedł do tego Cannonball z krawędzi ringu. W późniejszym czasie stan się wyrównał – panowie szli cios za ciosem. Sabin wymierzył Missile Dropkick oraz Springboard DDT, ale dało mu to tylko 2 count. Silas w odpowiedzi wykonał swe combo: Backbreaker + Clothesline. Zapowiadało się też na Headstand Moonsault, ale Sabin w odpowiedniej chwili się odsunął. Chris próbował szczęścia przez Backslide, a także La Magistral, ale w obu przypadkach nie udało się odliczyć oponenta od trzech. Panowie zderzyli się poprzez Double Clothesline, lecz to Sabin był szybszy z dalszym atakiem i dzięki Cradle Shock uzyskał pinfall.

Zwycięzca: Chris Sabin

Na rampie na swojego rywala w walce o pas spoglądał Punishment Martinez.

Walka nr 2: Shane ‚Hurricane’ Helms vs Marty Scurll
Marty nie tylko nie uścisnął rywalowi dłoń przed walką, ale też rzucił w niego swą bandaną. Helms złapał rywala w Cross Armbreaker, ale Marty szybko złapał się liny. Panowie trochę pokręcili się wokół techniki i żaden nie miał wyraźnej przewagi. Shane wypadł z ringu i z krawędzi ringu dostał Superkick, a także Double Stomp w palce.
Po przerwie reklamowej Marty rządził w ringu, wymierzając m.in. Low Dropkick oraz Lungblower. Helms też dodawał coś od siebie, po zmodyfikowanym DDT uzyskał 2 count. Przymierzał się też na Chokeslam, lecz dostał palcami w oko. Double Stomp na rękę oraz Running Knee od Marty’ego, lecz tylko 2 count. Chwilę później Marty roztrzaskał rywalowi palce, ale przy szarży w rogu zaliczył narożnik i wyleciał z ringu.
Panowie spotkali się w górnym narożniku i Shane’owi udało się wykonać Neckbreaker, który jednak nie wystarczył na pinfall. Helms został pchnięty w sędziego i w efekcie chwili ten nie widział jak shane dostał kopniaka między nogi, co dało Marty’emu pinfall.

Zwycięzca: Marty Scurll

Walka nr 3: Bullet Club (The Young Bucks i Hangman Page) vs SoCal Uncensored vs Los Ingobernables de Japón (EVIL, Sanada i Bushi)
W pierwszych minutach dział się duży chaos – co chwilę zmieniał się skład walczących w ringu. W zestawie mieliśmy serie danych ciosów, akcje drużynowe, Hurricanrany z narożnika oraz oczywiście divy poza ring.
Po przerwie reklamowej Daniels powalił Sanadę poprzez STO, ale chcąc dokonać zmiany, musiał wybrać Page’a. Ten ruszył z werwą do ataku i cała trójka LIJ nie mogła sobie z nim poradzić. Bucksi mu pomogli poprzez kombinację Frog Splash + Moonsault, Page sam jeszcze do tego dodał Shooting Star Press, jednak tylko 2 count. Page wykonał jeszcze Shooting Star Press Evilowi poza ringiem, tymczasem wewnątrz ringu Skorpio Sky złapał Nicka Jacksona na Slighshot Cutter. Nastąpiłą selekcja – po kolei jeden drugiego eliminował, a finalnie Bushi chciał plunąć zieloną mazią w Danielsa….. lecz ten zrobił unik i dostało się sędziemu.
Daniels i Kazarian wykonali Bushiemu Celebrity Rehab. Sędzia był bardziej skupiony na mazi jaką miał na twarzy – Kazarian użył jego ręki do liczenia pinu, ale trwało to wolniej i Bushi zdążył się podnieść. Całe SCU dostało po Superkicku od Bucksów i Page’a, to samo spotkało też Bushiego i Evila. Sanada, jako jedyny, dostał potrójnego Superkicka. Hangman jeszcze wymierzył mu Cradle Piledriver – drugi arbiter akurat wbiegał do ringu – ale tylko 2 count ! Reprezentanci Bullet Club wymierzyli Sanadzie Meltzer Driver + Rite of Passage, lecz ekipa SCU przerwała pin.
Większość wrestlerów znajdowała się poza ringiem i Nick Jackson skoczył na nich z narożnika. Matt Jackson chwilę później też chciał coś dołożyć, ale został złapany przez Bushiego na Japanese Destroyer. Zamaskowany wrestler skoczył też z Suicide Divem na Danielsa, a parę sekund później Page wlazł na narożnik. Został jednakże złapany tam przez Kazariana i po chwili…. to Page’owi udało się wykonać Superplex poza ring, prosto na kilku wrestlerów.
W ringu pozostali tylko Daniels i Bushi – ten pierwszy wykonał Blue Thunder Bomb, po czym przymierzał się na Angel’s Wings. Jego uwagę odwrócił jednak Mark Briscoe, który przybiegł w okolice ringu. Z kolei Jay Briscoe zaszedł od tyłu i walnął Danielsa krzesłem. Bushi bez problemu wykorzystał to na Codebreaker i uzyskał pinfall.

Zwycięzcy: Los Ingobernables de Japón

Od razu można powiedzieć, że main event wyglądał naprawdę fajnie i śmiało można go polecić. Zresztą przy takim składzie i mając w pamięci podejście do takich wieloosobowych walk w ROH, trudno było oczekiwać że mogłoby być inaczej. Zatem polecam ;) Ależ Silas nam poleciał w dół – po stracie pasa nie dość że nie dostał rewanżu, to jeszcze nawet walki o miano pretendenta nie wygrał. Sabin musi próbować się jakoś odnaleźć po tym jak przyjdzie mu walczyć solo (Shelley ogłosił już koniec kariery, ale w ROH TV zdązymy go jeszcze jeden raz zobaczyć w akcji drużynowej z Chrisem). Jednak walka o pas ROH TV zapowiada się jedynie na formalność dla Martineza. Chrisowi być może pozostanie więc pomoc w wypromowaniu Jonathana Greshama.

Za tydzień Bully Ray i Cheeseburger biorą po dwóch kompanów do walki z 6-man tag team matchu. Ponadto cztery kobiety walczą o miano pretendentki do pasa kobiet.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL