ROH TV 04.04.15 – Raport

Dziś w ROH TV The Phenomenal One ! AJ Styles zmierzy się z Markiem Briscoe, a ponadto po długiej przerwie dziś w akcji War Machine…… dwa razy.
Walka nr 1: Will Ferrara vs Michael Elgin
Od samego początku dominacja była po stronie Elgina. Ferrara, jak na underdoga przystało, próbował kontratakować, ale niewiele z tego wychodziło. Udało mu się wykonać imponujący Code Red, co dało mu 2 count, ale to był w zasadzie jedyny moment, kiedy poważnie mógł zagrozić Elginowi. Były ROH World Champion szybko się pozbierał i wymierzył Deadlift Package Michinoku Driver, ale jako że nie przyniosło to pinfallu, chciał pójść o krok dalej i nadziać rywala na stół. Ferrara uchronił się przed tym, ale ofensywa Elgina wciąż była większa: Clothesline, Back Fist, Buckle Bomb i Spinning Sit Out Powerbomb, co dało raz, dwa, trzy,Zwycięzca: Michael Elgin

Po walce Ferrara ponownie otrzymał Powerbomb.

Walka nr 2: War Machine vs Anthony Greene i Cam Zagami
Nie dość, że na papierze widać iż to squash, to jeszcze i wizerunkowo – rywale War Machine wyglądają przy nich na chudzielców z backyardu :D Rowe złapał Zagamiego o wymierzył Backbreaker z Gutbuster oraz Outsider’s Edge. Greene dostał Overhead belly-to-belly Suplex, po czym wszedł Hanson i po Cartwheel powalił rywala Clotheslinem. Zagami dostał podwójnego Chokeslama, a Greene został podniesiony przez rowe’a i Hanson wymierzył z narożnika Leg Lariat. Rowe dopełnił formalności poprzez odliczenie do trzech.

Zwycięzcy: War Machine

Tuż po walce zjawił się Michael Elgin, oświadczając War Machine, że jeszcze nie skończył. Po 13th Anniversay Show Nigel McGuinness zapowiedział, że zamierza go ukarać, ale on sam uważa że jedyne co zostało do zrobienia, to ukaranie Ring of Honor. Kiedyś mama mu powiedziała: sprowadziłam cię na ten świat i mogę cię z niego wyrzucić. Hanson i Rowe są teamem dzięki niemu, więc proponuje panom brodaczom, by zmierzyli się z nim teraz, by dokończyć sprawę.

Walka nr 3: War Machine vs Michael Elgin
Elgin uniknął Spin Kick of Doom Hansona i wyszedł na ring, ale tam natrafił na Rowe’a, który wymierzył mu Forearm, a po wrzuceniu na ring Hanson dołożył Side Slam. War Machine zaczęło rozpracowywać Elgina. Rowe wskoczył na Hansona, który wykonał mu Powerbomb prosto na Elgina. Michael wyszedł z ringu by złapac oddech, a gdy podszedł do niego Rowe, zaatakował go krzesłem.

Zwycięzcy: War Machine przez DQ

Ochrona i sędziowie musieli rozdzielić Elgina, Rowe’a i Hansona.


Walka nr 4: QT Marshall vs ACH

QT nie uścisnął ręki przed walką, tylko od razu zaatakował rywala. Mimo to ACH szybko się pozbierał i wyrównał szanse. QT wymierzył Dropkick oraz Tilt-a-whirl Backbreaker, dzięki czemu miał przewagę, ale niedługo potem nadział się na kopniaka w rogu, w efekcie czego dostał Headscissors na narożnik, a następnie German Suplex. ACH popisał się Corkscrew Vertical Suplexem, ale na pinfall to nie wystarczyło. QT myślał że jest na dobrej pozycji, więc podjął się próby 450 Splash, ale nie dość że nie trafił, to jeszcze poczuł ból w nodze. ACH wykorzystał okazję i pokazał jak się robi 450 Splash, dzięki czemu uzyskał pinfall.

Zwycięzca: ACH

Tuż po walce zjawili się The Decade w składzie BJ Whitmer, Adam Page i Colby Corino. BJ rzekł do ACH’a, że jeśli wydaje mu się iż jego sztuczki i skoki sprawiają że ludzie go uwielbiają, to jest niestety w błędzie. nikt w szatni nie lubi i nie szanuje ACH’a, który w dodatku dostaje szanse na które nie zasługuje. Takie szanse powinni dostać ludzie, jak Adam Page. ACH dostawał walki z AJ Stylesem i z Alberto el Patronem, ale doznawał w nich porażek. Z każdej porażki wychodzi z fałszywą brawurą i fałszywym poczuciem bezpieczeństwa. w głębi duszy, kiedy matka patrzy mu w oczy, widzi tylko porażkę.
Colby Corino zaatakował ACH’a i dołączył się do tego BJ Whitmer. Adam Page wykonał The Adam’s Apple, a Steve Corino był zawiedziony tym, że jego syn zdecydował się być częścią The Decade.

Walka nr 5: AJ Styles vs Mark Briscoe
Po technicznym i wyrównanym początku Styles wyleciał z ringu i dostał Running Dropkick. Mark z krawędzi ringu chciał wykonać jeszcze Cannonball, ale AJ złapał go i próbował z tego przejść na Styles Clash, jednak nic z tego. Zamiast tego, Mark poprzez Uranage zaliczył barierkę dla widzów. Po przerwie reklamowej oglądaliśmy Marka w natarciu, ale Styles zmienił ten układ dzięki Backbreaker z Gutbuster. Dołożył do tego Slam i Phenomenal Knee Drop, co dało 2 count. AJ osłabił trochę rywala przez założenie Muta Lock, a potem Calf Killer. gdy AJ próbował przejść do Figure Four Leg Lock, Mark kopniakami się go pozbył, a po Clotheslinie obaj padli na matę.
Mark atakował w stylu Redneck Kung Fu, a po Uranage i Fisherman’s Buster uzyskał 2 count. Mark chciał pójść za ciosem, ale to AJ wykonał Hammerlock belly-to-back Suplex. Briscoe nie dał się złapać na Styles Clash, jednak AJ skacząc z narożnika tyłem złapał rywala na Springboard Moonsault z przejściem na Inverted DDT. Obaj panowie wykonali Clothesline i obaj padli na matę. Mark przeszedł na krawędź ringu, gdzie jednak AJ trafił go Pele Kickiem. AJ’owi nie udało się wykonać Suplexu na krawędzi ringu, ale za to posadził nogę oponenta na linie i kopnąć w tylną część. Mimo to Mark pozbierał się na tyle, by odpowiedzieć Dropkickiem oraz Cactus Elbow Dropem.
Po powrocie na ring AJ próbował akcji Springboard, ale Mark złapał go na rolling Death Valley Driver. Mark wszedł na narożnik, by zakończyć sprawę poprzez Froggy Bow, ale nadział się na kolana rywala. AJ wymierzył Bloody Sunday oraz Styles Clash i uzyskał pinfall !

Zwycięzca: AJ Styles

Mark był w zastępstwie za Tommaso Ciampę i moim zdaniem spisał się bardzo dobrze; lepiej, niż się po nim spodziewałem. Mam nadzieję, że to zwycięstwo przybliży Stylesa do potyczki z drugim Briscoe ;) War Machine po powrocie wyglądają jako team bardziej, niż przedtem. Rowe i Hanson wyglądali jak drużyna, a nie jako dwóch gości których zetknięto ze sobą. Myślę, że niedługo czeka nas ACH vs Adam Page, co być może pociągnięte zostanie aż do Best in the World.

Za tydzień prześledzimy wydarzenia z Supercard of Honor IX. Jay Lethal vs Jushin Thunder Liger o pas ROH TV Champion oraz Jay Briscoe vs Samoa Joe o pas ROH World Champion !

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL