ROH TV 03.03.18 – Raport

W dzisiejszym odcinku dwie pary rywali z Anniversary Show łączą się, by sprawdzić się w tag team matchu. Jay Lethal i Dalton Castle vs Marty Scurll i Punishment Martinez.

Walka nr 1: The Briscoes vs Best Friends
Jeszcze przed gongiem The Briscoes zaatakowali rywali, gdy ci byli plecami do nich skierowani. Best Friends zdołało jednak opanować sytuację i nawet zyskali kontrolę nad Markiem Briscoe. Z tej radości nawet przytulili się :) Jay Briscoe wmieszał się do walki, która po chwili przeniosła się poza ring.
Po przerwie reklamowej nadal utrzymywała się dominacja The Briscoes, jednak Barretta zdołał wymierzyć Markowi Tornado DDT. Chuckie T wkroczył do akcji i jak to po hot-tagu, nie ma na niego mocnych. Jay zatrzymał go w końcu Dropkickiem i razem z Markiemn chciał kontynuować atak, jednak Chuckie T zdołał wyjść z tego obronną ręką. Obaj bracia Briscoe znaleźli się poza ringiem i Trent wykorzystał okazję, skacząc na nich nad trzecią liną. Zaraz potem Mark został wrzucony do ringu i dostał Lawn-Dart Cutter, ale tylko 2 count. Panowie szykowali się na kolejną wspólną akcję, jednakże Jay strącił Chuckiego T na podłogę.
Barretta dostał Uranage Suplex od Marka, ale znalazł siły by potem szarżę w rogu skontrować Big Bootem. Mark też miał na to odpowiedź w postaci Lariata. Jay próbował Jay Driller, jednak oponent stawiał opór; potraktował go zatem mocnym Lariatem. Mark Baseball Dropkickiem wyłączył Chuckiego T z gry, a Trent otrzymał Jay Driller oraz od Marka Froggy Bow i został odliczony do trzech.

Zwycięzcy: The Briscoes

Tuż po walce zjawili się w ringu Motor City Machine Guns i zaatakowali swoimi pasami braci Briscoe. Atak był kontynuowany; Shelley dusił Marka łańcuchem, zaś Sabin wymierzył Jay’owi…….. Jay Driller.

Przypomnienie z zeszłego tygodnia – Kenny King pokonał Silasa Younga i odzyskał pas ROH TV Champion.

Przypomnienie dotychczasowych rezultatów w turnieju o pas Women of Honor.

Walka nr 2: Christopher Daniels (w/ Frankie Kazarian i Skorpio Sky) vs Hangman Page
Jeszcze przed gongiem zjawił się Bully Ray, informując że wcześniej jasno się wyraził obu grupom – ani Bullet Club, ani SoCal Uncensored nie mają pozwolenia by ktoś Danielsowi czy Page;owi w trakcie walki towarzyszył w okolicach ringu. Bullet Club posłuchało, za co mają od niego ‚Too Sweet’. Z kolei ci drudzy, jak widać, nie podporządkowali się. Jeśli teraz tego nie uczynią, Christopher Daniels nie tylko przegra ten match przez DQ, ale też zostanie zawieszony na 30 dni.
Kaz i Sky opuścili arenę i walka się zaczęła. Page wyraźnie w pierwszych minutach przeważał i nawet posłał rywala parokrotnie w barierki dla widzów. Po powrocie do ringu Hangman wrzucił do niego krzesło, lecz był to tylko numer z odwróceniem uwagi sędziego, aby móc dłużej maltretować rywala przy linach. Christopherowi udało się jednak wykorzystać te liny, aby samemu przejąć kontrolę.
Po przerwie reklamowej Daniels wymierzył Blue Thunder Bomb, ale tylko 2 count. Nastąpiła wymiana ciosów, po której Page wymierzył Tornado Elbow oraz Running Elbow w rogu. Udało mu się także do tego dołożyć Powerbomb i Superkick, w wyniku czego Daniels wypadł z ringu. Page wykorzystał tą okazję, wykonując z krawędzi ringu swój firmowy Shooting Star Press. Po wrzuceniu przeciwnika do ringu jeszcze próbował Slingshot Lariat, ale z tym się nie udało. Daniels odpowiedział poprzez Judo Throw i namierzał się na Best Moonsault Ever, lecz nie trafił. Page tym razem skutecznie wykonał Slingshot Lariat i okazało się to być wystarczające na pinfall.

Zwycięzca: Hangman Page

Po walce na ring wbił Shane Taylor, który rzucił się do ataku na Page’a i kompletnie go zdominował.
Bully Ray był niezadowolony z tego, zaś Daniels mówił mu że mowa była tylko o SoCal Uncensored.

Walka nr 3: Punishment Martinez i Marty Scurll vs Jay Lethal i Dalton Castle
Lethal niezbyt sobie radził z Martinezem; nawet chopy nic nie dawały. Marty Scurll chciał wejść do gry, na co Martinez mu pozwolił. Przyszło mu mierzyć się z aktualnym mistrzem; po paru technicznych ruchach, ekipa mistrza i pretendenta zyskała przewagę. Marty’emu po paru minutach udało się odpowiedzieć kontratakiem na Jay’u.
Po przerwie reklamowej Lethal był w głębokiej defensywie , lecz dość szybko udało mu się dokonać zmiany z Daltonem. Ten ruszył z serią Suplexów na Marty’ego, w dodatku nie dał się zaskoczyć atakiem od Martineza. Punishment otrzymywał od World championa serię kopniaków z kolanka w rogu. Marty próbował ratować sytuację, lecz sam dostał German Suplex. Lethal dołączył się do gry, ale przypadkowo trafił Bicycle Kickiem Daltona. Do tego Marty złapał Jay’a na Gourdbuster i namierzał się na Chicken Wings. Był już gotowy….. gdy Martinez postanowił bez pytania dokonać zmiany. Wymierzył on Lethalowi Curb Stomp, ale tylko 2 count. Przymierka na Chokeslam, lecz tym razem Scurll bez pytania dokonał zmiany.
Zrobiło się zamieszanie, cała czwórka walczyła w ringu. Marty dostał Lethal Combination, Martinez powalił Jay’a potężnym kopniakiem i dorzucił Torando Forearm. Ruszył też ze Splashem w rogu na Daltona, ale to mistrz wymierzył rywalowi German Suplex. Jednakże Marty złapał Daltona na Suplex w rogu, po czym Martinez skutecznie już wykonał Splash w rogu. Jay wyrzucił Marty’ego w ringu i – mimo że Punishent próbował mu przeszkodzić – wymierzył mu Suicide Dive.
Jeden z chłopców, który próbował ocucić Daltona swym wachlarzem, został wrzucony do ringu przez Martineza. Nim sędzia zadbał o to aby opuścił on matę, Marty sięgnął po biały proszek i rzucił w stronę Lethala. Ten jednak uchylił się i dostało się Martinezowi. Dalton wyrzucił Martineza z ringu, a Jay wymierzył Lethal Injection Marty’emu i odliczył go do trzech.

Zwycięzcy: Jay Lethal i Dalton Castle

Odcinek na jedno kopyto. Wrestling zaprezentowany w dzisiejszym odcinku poprawny, ale nic ponad to. Choć z drugiej strony nie oczekiwałem też niczego rezolutnego w ostatnim odcinku przed PPV. Jak już o czymś wspomnieć, to że można zauważyć bezpieczne bookowanie Daltona Castle – chroniony przed defensywą, by ukazać jego przodownictwo teraz, gdy jest głównym mistrzem federacji. Dla mnie póki co wciąż to samo, jeśli chodzi o Daltona – idealnie pasujący na mistrza TV, ale nie pasujący do głównego trofeum. Na razie myślę że jego pogromcą będzie Marty Scurll.

Za tydzień pojedynek pierwszej rundy turnieju kobit, w którym zaprezentuje się Tenille Dashwood, znana fanom wrestlingu jako Emma.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL