ROH TV 02.06.18 – Raport

Dziś w ringu spotkają się na rozmowę dwaj pretendenci do głównego tytułu ROH na Best in the World, obaj reprezentujący Bullet Club; Cody i Marty Scurll. Ponadto dziś przed dużym wyzwaniem Silas Young. Pretendentem do jego pasa ROH TV Champion jest dawny 2-krotny główny champion federacji, the Belt Collector, Austin Aries !

Dzisiejszy epizod ROH TV jest epizodem #350.

Na ring przybył pretendent do pasa ROH, Cody, a wraz z nim Burnard The Business Bear. Stwierdził on, że po pokonaniu Kenny Omegi nie ma wątpliwości że jest liderem Bullet Club. Wkrótce stanie się senatorem w Texasie, wkrótce stanie się NWA World championem, a już niedługo przyjdzie pora na należny mu rewanżowy pojedynek o pas ROH World champion. Jednakże jak wszyscy wiedzą, ten pojedynek jest triple threat matchem, bo w walce jest także jego podwładny z Bullet Clubu, Marty Scurll.
W tym momencie na ring przybył nie kto inny, jak właśnie Marty Scurll. Rzekł on że tak jak Cody lubi opowiadać jaki jest dobry w ringu, tak on sam nie musi tego o sobie mówić, bo wszyscy to doskonale wiedzą. A Cody wie to lepiej niż inni, co widać w jego oczach i na Best in the World dowie się o tym z pierwszej ręki. Są przyjaciółmi, ale nawet jeśli będzie musiał przejść przez niego by sięgnąć po pas ROH World Champion, to tak też uczyni.
Marty proponował dżentelmeński uścisk, podczas gdy Cody dziwił się że tylko tyle Marty ma do powiedzenia. Faktycznie doszło do uścisku dłoni….. po czym Marty zagroził, że roztrzaska Cody’emu palce, ale ostatecznie tego nie zrobił.

Za kulisami Silas Young wyraził nadzieję, że Austin Aries przygotował się na dzisiejszy pojedynek, ponieważ nie ma ochoty słuchać żadnych wymówek po tym, gdy go dziś pokona. Chce jedynie od niego usłyszeć, że Silas Young to „The realiest man that ever lived”.

Walka nr 1: Karen Q vs Tenille Dashwood
Panie toczyły wyrównany bój przez pierwsze kilka minut. Tenille zbotochowało się Headscissors, ale szybko się pozbierała i wykonała Neckbreaker przy linach. Karen jednak momentalnie się odegrała, powalając rywalkę na krawędzi ringu. Panna Q zyskała przewagę, atakowała przeciwniczkę w narożniku i do tego jeszcze Exploder Suplex, ale tylko 2 count. Karen kontynuowała natarcie, ale niewiele z tego wynikało. W końcu spudłowała z szarżą w rogu, co przeciwniczka wykorzystała by na chwilę założyć Tarantulę na linach. Karen wymierzyła Side Slam, co dało jej 2 count, natomiast Tenille przeszła do serii Clotheslinów oraz Crossbody w rogu. Karen udało się założyć Spring Roll, ale Dashwood zdołała dotrzeć do lin. Karen przymierzała się ponownie na submission, lecz Tenille zaskoczyła rywalkę próbą pinu i odliczyła ją do trzech.

Zwyciężczyni: Tenille Dashwood

Streszczenie feudu pomiędzy Hangman Pagem i Punishment Martinezem. Panowie spotkają się w ringu na Best in the World.

Również na Best in the World The Brisoces vs The Young Bucks o pasy ROH World Tag Team Champions.

Walka nr 2: Silas Young © vs Austin Aries – ROH TV Championship Match
Silas rzucił swą koszulką w stronę Ariesa, ale ten zręcznie ją złapał :) Aries dzięki swej zwinności przeważał nad rywalem, ale tylko nieznacznie, jako że i Silas starał się nie być dłużny. Aries wykonał serię Armdragów, po których wydawało się że Silas złapał rywala na Haadscissors, jednak Double A wydostał się z tego i wymierzył Low Dropkick. Przy starciu bark w bark górą był Silas, który zebrał z siebie pot i strząsnął w stronę oponenta. Austin odpłacił się w ten sposób, że spoliczkował Silasa.
Aries powalił rywala na matę i wykonał Elbow Drop w plecy, 2 count. Silas znalazł się na krawędzi ringu i obijany był o narożniki. Chwilę potem Aries przymierzał się na Dive, ale ROH TV Champion Punchem go zastopował. Co więcej, Silas złapał przeciwnika i pchnął go w barierkę dla widzów. Po powrocie do ringu Young wymierzył Double Stomp, po czym doszło do wymiany ciosów ale nadal przewaga była po stronie Younga. Wykonał on swe combo: Backbreaker + Clothesline, ale tylko 2 count. Aries uwolnił się z Full Nelsona, wywalając przy tym rywala z ringu. Chwilę później przy linach Aries złapał rywala i wymierzył mu Neckbreaker, a chwilę później doszedł do tego Suicide Dive. Już w ringu Missile Dropkick jeszcze, ale tylko 2 count. Aries przymierzał się na Dropkick w rogu, ale zamiast tego mocno nadział się na kopniaka. Mimo tego zdołał dwukrotnie uchronić się przed Misery. Panowie znaleźli się na krawędzi ringu i tam Austin wykonał Death Valley Driver.
Po przerwie reklamowej Aries znów się namierzał na Dropkick w rogu, ale Silas złapał go na swe barki. Obrońcy tytułu udało się wykonać Headstand Moonsault, ale tylko 2 count jako że Aries dosięgnął nogą liny! Silas wziął na ring swój pas, lecz arbiter szybko go od niego odebrał. Aries chciał wykorzystać zamieszanie poprzez roll up, ale nie zdołał utrzymać rywala do trzech. Zdołał za to założyć Last Chancery, choć Young dotarł do lin. Role się odwróciły i tym razem Aries wniósł na ring jeden ze swoich pasów, a po przejęciu go przez arbitra Silas próbował roll upu.
Panowie wymieniali się ciosami, po czym Silas złapał Austina w pozycję na Misery – tu jednak Aries przypadkowo kopnął sędziego i ten upadł na matę (trochę jednak mało wiarygodnie to wyszło :P ). Aries wykonał Running Dropkick w rogu i namierzał się już na 450 Splash. W tym momencie Beer City Bruiser biegł w stronę ringu, lecz nie zdążył nic zrobić, gdyż dogonił go Kenny King, który zajął się kolegą Silasa. Zdekoncentrowało to jednak Ariesa na tyle, że Silas strącił go na podłogę. Young planował użycia swego pasa, lecz King mu go odebrał i sam go nim uderzył. Aries doczłapał się do Silasa i odliczył go do trzech !

Zwycięzca: Austin Aries – NOWY ROH TV CHAMPION !

Na ring przybiegł drugi sędzia i wytłumaczył pierwszemu sędziemu co zaszło. W związku z tym Austin Aries został zdyskwalifikowany, a Silas, naturalnie, zachowuje pas.

Zwycięzca: Silas Young przez DQ

Po chwili rozmowy Aries kopnął sędziego (tego, który wyjawił co się stało) między nogi. Kenny King próbował uspokoić sfrustrowanego przyjaciela. Panowie przybili sobie piąteczkę……. po czym Aries kopnął między nogi Kinga i wymierzył mu Brainbuster, a także założył Last Chancery.

Ciekaw byłem jak podejdą do rozstrzygnięcia walki Silasa z Ariesem – swoją drogą, fajnie że dali im w miarę dużo czasu. Spodziewać się należało, że czysto nie będzie, ale zaskoczyło mnie lekko w jaki sposób do tego podeszli. Oczywiście można mówić o tym że w wielu walkach jakoś nie było sytuacji że drugi sędzia rozjaśnia sytuację nieczystego zakończenia, a nawet można by sobie żartować że teraz sędzia Todd Sinclair będzie nowym kierownikiem po zwolnieniu z tej funkcji Bully Ray’a :) Zapewne zmierza to wszystko do starcia dwóch byłych już w tej chwili przyjaciół, Ariesa i Kinga, gdzie tym razem Austin będzie mógł spokojnie sobie wygrać.

Za tydzień Kelly Klein zmierzy się z przechodzącą wkrótce do NXT Deonną Purrazzo. Ponadto Jay Lethal ma dla nas ogłoszenie w sprawie Best in the World PPV.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL