ROH TV 02.03.19 – Raport

Silas Young wywalczył w mini turnieju title shota na pas ROH TV Champion. Dziś przyszedł czas wykorzystać szansę. Ponadto w akcji m.in. gwiazda CMLL, Rush.

Walka nr 1: Jeff Cobb © vs Silas Young – ROH TV Championship Match
Przez pierwszych kilka minut przeważał Cobb, który nieraz sprowadzał rywala na matę. Silas próbował się odegrać, ale niewiele z tego dla niego wynikało. Dopiero gdy cwaniacko udało mu się trafić rywala kopniakiem w kolano oraz nadziać na liny, mógł przejść do konkretnej ofensywy. Young obijał przeciwnika poza ringiem, a po powrocie między liny atakował w narożniku oraz wykonał m.in. Springboard Clothesline oraz Death Valley Driver plus Double Stomp.
Panowie wdali się w wymianę ciosów, z której lepiej wyszedł Cobb. Young jednak skontrował próbę Vertical Suplex i sam wykonał swe combo Backbreaker i Clothesline. Silas kontynuował atak, lecz nie wystarczająco by uzyskać pinfall. Cobb niespodziewanie sprowadził Silasa do narożnika i okładał kilkanaście razy z pomocą głowy. Wykonał do tego Overhead Belly to Belly Suplex, po czym przymierzał się na finisz, lecz Silas sprytnie trzymał się lin. W związku z tym Cobb przeszedł do Belly to Back Suplex, które wykonał czterokrotnie pod rząd. Po takim czymś bez problemu Cobb wykonał Tour of Island i uzyskał pinfall.

Zwycięzca: Jeff Cobb

Urywki z Tag Wars pod koniec stycznia – PCO i Body King wygrali i zawalczą o pasy tag teamowe na 17th Anniversary Show.

Za kulisami ‚Real’ World Champion Matt Taven, który rzuca dziś wyzwanie. Jest gotów zmierzyć się w ringu z kimkolwiek i postawi swój pas na szali. Wyjątek jest jednak taki, że wyzwania nie może przyjąć Jay Lethal.

Jeff Cobb zmierzy się z Shanem Taylorem na 17th Anniversary Show PPV w pojedynku o pas ROH TV Championship Match. Ponadto w walce rewanżowej o pas Women of Honor Kelly Klein spróbuje odzyskać tytuł z rąk Mayu Iwatani.

Walka nr 2: Rush vs Vinny Marseglia
Panowie od początku rzucili się ostro do ataku i przeszli w intensywną wymianę ciosów i kopniaków. Vinny wykonał Side Russian Legsweep, a potem – już poza ringiem – nadział go w barierkę dla widzów i to parokrotnie. Marseglia planował także Suplex na podłogę, ale meksykański zawodnik zablokował to. Mimo tego, Vinny nadal miał przewagę nad oponentem. Już w ringu udało mu się Suplex wykonać, lecz chwilę później Rush niespodziewanie wytoczył kontratak. Rush wykorzystał do ataku barierkę dla widzów oraz stół timekeepera. Sędzia musiał nawet powstrzymać Rusha przed użyciem krzesła. Po powrocie do ringu Rush okładał rywala w narożniku oraz popisał się Vertical Suplexem, 2 count.
Rush wykonał German Suplex, na co reprezentant The Kingdom odpowiedział poprzez Side Effect. Vinny wymierzył także Pump Kick i Double Underhook Backbreaker, ale nie wystarczyło to na pinfall. Rush Suplexem trafił rywala w narożnik, po czym wymierzył mu La Lanza (Diving double foot stomp) i uzyskał w ten sposób pinfall.

Zwycięzca: Rush

Urywek z live eventu w Miami: Kenny King nieczystym zagraniem – low blow – wygrał Fatal Four Way Match odliczając Marty’ego Scurlla. Panowie spotkają się w ringu na 17th Anniversary Show PPV.

Na ring przybyła ekipa The Kingdom.
Matt Taven wziął mikrofon i powiedział, że Jay’owi Lethalowi wydaje się że jest Mattem Tavenem. Uważa się za mistrza ROH, ale każdy ogarnięty wie, że tylko jeden jest prawdizwy mistrz i stoi teraz w ringu. Bardziej jednak wkurza go to, że ta federacja umieszcza Lethala na głównym stopniu i wmawia fanom wrestlingu te bzdury o byciu mistrzem.
Matt poinformował że uczyni teraz to, czego tamten Melvin nie miałby nigdy odwagi zrobić. Jako prawdziwy ROH World champion postawi swój pas na szali w tej właśnie chwili przeciwko dowolnemu wrestlerowi…. poza Jay’em Lethalem, bo ten Melvin nie zasłużył sobie na taką szansę.
Na wyzwanie odpowiedział……… Jonathan Gresham !

Walka nr 3: Matt Taven © vs Jonathan Gresham – ‚Real’ ROH World Championship Match
Jeszcze przed walką sędzia nakazał Marseglii i O’Ryanowi udać się za kulisy. Taven zaskoczył Greshama atakiem i nieustannie bombardował go punchami. Jonathan użył swej szybkości i znajomości techniki, by szybko się pozbierać. Już prawie zakładał submission, gdy zjawili się Marseglia i O’Ryan. Przystąpili do ataqku na Greshama, a sędzia oczywiście przerwał walkę.

Zwycięzca: Jonathan Gresham przez DQ

Gresham był w tarapatach, ale na pomoc przybiegł Jay Lethal. Udało mu się odeprzeć atak The Kingdom, lecz ostatecznie przewaga liczebna dała o sobie znać. Matt wyciągnął spod ringu stół i wrzucił do ringu. Lethal został na nim położony, a Matt złapał za kij baseballowy.
Jednak w tym momencie zjawiła się grupa Lifeblood, która przegoniła z ringu The Kingdom. Na swe nieszczęście, Matt zapomniał zabrać ze sobą swój pas ‚Real’ world champion. Mark Haskins pochwycił go i przekazał Lethalowi, który pozostał w ringu z Tenille Dashwood; pozostali blokowali The Kingdom wejśscie do ringu. Tenille namówiła Lethala, by zniszczyć pas. Jay złapał za kij baseballowy, a później także topór Vinny’ego i położony na stole pas został zniszczony!! Taven mógł tylko z przerażeniem na to patrzeć na rampie.

Przyjemny końcowy segment, choć widać gołym okiem że na potrzeby ograniczeń czasowych w TV zostało to ucięte w stosunku do rzeczywistego czasu. Trochę szkoda. Taven ma teraz miejsce na ramieniu by położyć na nim pas Lethala :P Rush może z Vinnym Marseglią nie miał aż tak dobrej walki, jak parę tygodni wcześniej z TK O’Ryanem, ale wciąż był to pojedynek na przyzwoitym poziomie. Rush potwierdził, że jest nieprzeciętnym zawodnikiem i tylko kwestią czasu jest kiedy przypadnie mu walka o główny pas federacji. Rozczarował niestety opener – Silas przez dłuższą część pojedynku przymulał. Pamiętam go ze znacznie lepszych występów. Może to kwestia wieku ? W tym roku Silasowi wybije 40 lat.

Za tydzień Dalton Castle vs Kenny King. Ponadto w akcji nowa mistrzyni kobiet, Mayu Iwatani.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL