ROH TV 01.09.18 – Raport

W dzisiejszym epizodzie ROH TV Sumie Sakai broni pasa Women of Honor w pojedynku z Madison Rayne. Ponadto Bully Ray i Silas Young w tag teamowym starciu z Best Friends.

Przypomnienie z zeszłego tygodnia – The Young Bucks i Cody przejęli od The Kingdom pasy 6-man tag team champions. Matt Taven słusznie zwrócił uwagę że on był ‚legal man’, a odliczony został Marseglia, jednakże decyzja nie została zmieniona.

Mandy Leon zasiadła przy stole komentatorskim.

Walka nr 1: Sumie Sakai © vs Madison Rayne – Women of Honor Championship Match
Obie panie próbowały drugą zaskoczyć różnymi wariacjami pinu. Madison zdobyła przewagę, lecz niewiele zrobiła by ją utrzymać. Obie panie padły po podwójnym Clotheslinie. Już po przerwie reklamowej Sakai wymierzyła Neckbreaker oraz Missile Dropkick. Rayne uchyliła się spod Moonsaultu i odpowiedziała przez Tornado DDT. Fisherwoman’s buster w wykonaniu mistrzyni, 2 count. Madison wymierzyła Cutter, również 2 count. Sumie udało się wykonać Smash Mouth, a to dało jej pinfall !

Zwyciężczyni: Sumie Sakai

Sumie Sakai wygrała w tym roku 10 walk, nie przegrywając ani jednej.

Promo feudu Shane’a Taylora i Josha Woodsa.

Walka nr 2: Shane Taylor vs Josh Woods
Woods z impetem ruszył na oponenta. Gdy leżał na macie, Taylor próbował go atakować punchami, lecz byłą to pułapka – Josh, znający trochę MMA, z Kneebar przeszedł do Ankle Lock. Chciał jeszcze złapać go na German Suplex, ale był to zły pomysł gdyż Shane wydostał się. Woods po mocnym Forearmie leżał poza ringiem Shane jeszcze nadział go na barierkę dla widzów oraz dołożył Leg Drop na krawędzi ringu. Już w ringu Shane dorzucił Bodyslam i Splash, ale tylko 2 count. Josh w odpowiedzi przywalił mocnym Round Kickiem, po czym przystąpił do serii ciosów, którą zwieńczył Exploder Suplexem. Dało mu to jednak tylko 2 count.
Po przerwie reklamowej Josh naparzał rywala serią ciosów. Jednak Taylor też nie pozostawał dłużny z ofensywą. Josh próbował założyć Cross Armbreaker, ale nie był w stanie dopiąć je w pełni. Przy tej szamotaninie ściągnął rywalowi rękawiczkę…. a w niej jakiś przedmiot, mający podnieść siłę punchu Shane’a. Sędzia chciał zarządzić dyskwalifikację, lecz Josh nie zgadzał się na to, chcąc samemu dokończyć sprawę. Taylor wykorzystał moment nieuwagi i po Sit-Out Piledriver odliczył go do trzech.

Zwycięzca: Shane Taylor

Video promujące rywalizację Jay’a Lethala i Jonathana Greshama. Już za tydzień panowie spotkają się w 30-minutowym Iron Man Matchu.

Caprice Coleman dosiadł się przy stole komentatorskim.

Walka nr 3: Marcus Kross vs Charles Zanders – 1 runda turnieju Top Prospect 2018
Fani skandowali ‚Super Saiyan’ w stronę Krossa, ponieważ był on ubrany zupełnie jak postać z Dragon Balla. Panowie zdążyli się powymieniać paroma podstawowymi ciosami i kopniakami. Potem zjawił się Jeff Cobb, atakując obu wrestlerów. Kross dostał Athletic-plex, a Zanders Tour Of The Island.

Brak zwycięzcy

Eli isom wbiegł do ringu, ale jego próba ataku nie zrobiła żadnego wrażenia na Jeffie. Cobb, przy dużej owacji publiki, wykonał Isomowi Tour Of The Island.

Przed walką Bully Ray przez dłuższą chwilę wdał się w dyskusję z Coltem Cabaną.

Walka nr 4: Silas Young i Bully Ray vs Best Friends
Silas powalczył chwilę z Trentem, po czym Bully zażądał zmiany. Wykonał rywalowi potężny Bodyslam i rzekł do Silasa, że tak to się właśnie robi. Trent dzięki Hurricanranie odegrał się i pozostawił Chuckiemu T pole do dalszego ataku. Ten jednak przy próbie szarży w rogu nadział się na Splash i omal nie został odliczony. Silas po chwili wszedł do gry, ale szybko dał się zdominować. Bully trochę mu pomógł wykorzystując nieuwagę sędziego – nadział Trenta o stalowy narożnik między nogami.
Po przerwie reklamowej Barretta był przez dłuższą chwilę rozpracowywany przez rywali. Oczywiście nie trwało to wiecznie – Trent uchylił się przed szarżą w rogu od Silasa i wymierzył mu Tornado DDT. Leżąc po wykonaniu tej akcji, Trent pokazał środkowego palca Bully’emu :D Chuckie T wszedł do gry i wymierzył Silasowi m.in. Missile Dropkick, Sole Food i Falcon Arrow, 2 count. Chuckie chciał się odbić od lin, gdy dostał kopniaka w plecy od Ray’a. Young nie zdołał jednak tego wykorzystać i w dodatku Barretta powrócił do akcji.
Best Friends wykonali Silasowi Lawndart cutter i….. wreszcie przytulaśka :) Bully Ray jednak skorzystał z tej chwili, powalając obu Double Clotheslinem. Następnie krzyczał w stronę Silasa i powrócił do swego narożnika. Young chciał dokonać zmiany……. ale Bully mu jej odmówił, odsuwając się. Mówił przy tym że Silasowi przyda się lekcja ponieważ przestał być facetem, jakim był. Bully bez ruchu patrzył, jak Best Friends wykonują Silasowi Dudebuster i zgarniają pinfall.

Zwycięzcy: Best Friends

Jak widać, coś się kręci wokół Silasa Younga – Bully Ray zapewne będzie chciał wykrzesać z niego ‚prawdziwego mężczyznę’ jakim Silas, według Bully’ego, przestał być. Panowie zapewne spotkają się 1 vs 1, pytanie czy w TV, czy na Death Before Dishonor. Jeff Cobb idzie jak burza, co wygląda całkiem fajnie. A panie……. zazwyczaj jest nieciekawie, ale dziś było bardzo nieciekawie, więc tego z ręku na srecu polecać nie będę ;)

Za tydzień pas ROH World Champion na szali w 30-minutowym Iron Man Matchu ! Jay Lethal vs Jonathan Gresham.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL