ROH TV 01.08.15 – Raport

Dzisiaj należy spodziewać się bardzo interesującej akcji. Dawni tag team partnerzy przeciwko sobie – Adam Cole vs Kyle O’Reilly. Poza tym, równie ciekawie zapowiadające się starcie The Young Bucks vs War Machine.

 

 

 

 

Na początek za kulisami Roderick Strong rozwodził się nad swoją walką z Jay’em Lethalem na Death Before Dishonor XIII, która zakończyła się remisem po okrągłych 60 minutach walki. Nic nie zostało wyjaśnione, ale Roddy jest przekonany że gdyby nie ten limit czasu, wygrałby i został znów mistrzem ROH. Dlatego też Roddy uważa za oczywistą sprawę, że kolejna obrona pasa Lethala to będzie rewanżowa walka przeciwko niemu.

 

 

 

 

Walka nr 1: War Machine vs The Young Bucks
Od początku cała czwórka ruszyła do ataku, gdzie przewaga siłowa War Machine dawała o sobie znać. Young Bucksom nawet Superkicki nie pomogły w powaleniu rywali, w dodatku zostali złapani na ich barki i rzuceni na siebie. Przy kolejnych Superkickach Jacksonom udało się już osłabić rywali, a wspólnymi efektownymi akcjami robili niesamowite wrażenie na widzach. Hanson dzięki Cartwheel uniknął ataku oponentów i powalił ich podwójnym Clotheslinem. Nie zdołał się jednak uchylić przed podwójnym Superkickiem i chwilę później wraz z Rowem poza ringiem dostali Dive od Nicka, który jednak nienajlepiej wylądował i odczuwał ból w kostce.
Po przerwie reklamowej medyk nadal przyglądał się urazowi, a War Machine musieli grzecznie czekać. Rowe jednak pochwycił Matta Jacksona i wrzucił do ringu. Nick miał okład na kostce, War Machine rozpracowywało Matta….. a na arenie zjawił się AJ Styles, by sprawdzić stan swego kolegi. Hanson i Rowe robili z Mattem co tylko chcieli i gdy wydawało się, że to tylko kwestia czasu kiedy odliczą go oni do trzech, AJ Styles wskoczył do narożnika jako zastępstwo za Nicka Jacksona ! Nick akurat wyswobodził się z ataku rywali i dokonał zmiany. AJ ruszył na Rowe’a i wymierzył m.in. Hurricanranę, ale potem niechcący trafił sędziego. Matt Jackson wrócił z Superkickami dla obu rywali, lecz sam potem załapał się na Death Valley Driver Hansona prosto na kolano Rowe’a oraz Powerbomb tego ostatniego.
Wówczas nieoczekiwanie Nick Jackson powrócił na ring, atakując przeciwników Superkickami ! Styles dorzucił Bloody Sunday oraz Styles Clash dla Rowe’a, po czym odliczył go do trzech ! Arbitrer nie widział powrotu do ringu Nicka, który niewykluczone że symulował uraz, by sprytnie ograć rywali.

Zwycięzcy: The Young Bucks

 

 

 

 

Za kulisami Adam Cole mówił o tym, iż wstepując na dzisiejszy main event przeciwko Kyle’owi O’Reilly ma w głowie wiele pytań, m.in. o to, kim jest i jaka jest jego pozycja po powrocie z kontuzji. Wbrew temu co się wydaje, on nie opuścił The Kingdom – przynajmniej sam nic o tym nie wie – i jego przyjaźń z Kylem nic w tej kwestii nie zmienia. Tak się składa, że to Kyle pierwszy do niego zadzwonił, gdy był kontuzjowany. Tak samo on stał przy boku Kyle’a w dniu jego ślubu. Razem tworzyli w przeszłości imponujący tag team, Future Shock, w Ring of Honor. Walczyli przeciwko sobie w krwawej potyczce na Best in the world 2012, po którym obaj stali się wschodzącymi gwiazdami. Poszli w swoje drogi z szacunkiem jednego dla drugiego. Ten sam szacunek będzie dziś kiedy spotkają się w walce wieczoru.

 

 

 

 

Do stolika komentatorskiego dołączył Caprice Coleman.

Walka nr 2: Cedric Alexander (w/ Veda Scott) vs The Romantic Touch
Z jednej strony Alexander przezywający nowy start po heel turnie, z drugiej strony jobber przez gigantyczne „J”. Nic więc dziwnego, że pojedynek krótki, a wynik bez żadnego zaskoczenia.
Cedric jeszcze przed gongiem zaatakował rywala serią Running Dropkicków. Touchowi udało się potem na tyle odeprzeć atak, by wyrzucić Cedrica z ringu i popisać się Flip Divem. Jednak kiedy wrzucił rywala do ringu i sam chciał wrócić, przy linach zatrzymała go Veda. Cedric skorzystał z zamieszania i kopnął linę, która była między nogami Toucha. Stąd już prosta droga do Lumbar check i jeden, dwa, trzy.

Zwycięzca: Cedric Alexander

 

Po walce Veda Scott wzięła mikrofon i zwróciła się do Cedrica mówiąc mu, że ludzie kłamali mu, iż jego czas nadejdzie, tylko musi ciężko pracować i być cierpliwy. Ona nigdy nie stosuje do niego kłamstw i mówi mu jasno i precyzyjnie, co należy robić. Teraz trzeba zdjąć maskę Romantic Toucha i pokazać światu, że kryje się za nią Rhett Titus.
Cedric chciał się zabrać za zdejmowanie maski, lecz przeszkodził mu w tym Caprice Coleman. Cedric bez wahania odepchnął go, tymczasem na arenie zjawił się również Moose. Cedric uciekł przed nim z ringu i powtarzał, że pokonał go już dwa razy.

 

 

 

 

Za kulisami podwójny mistrz federacji Jay Lethal oraz Truth Martini.
Jay pogratulował Strongowi, że wyciągnął z niego maksimum, jakie Lethal potrzebował, ale fakt jest taki, że Roddy nie wyszedł z pojedynku z pasem i teraz pozostaje mu ustawić się na końcu kolejki. Z kolei Truth przypomniał wszystkim mającym chęć na title shota, że oni są House of Truth i to oni są Ring of Honor.

 

 

 

 

W dzisiejszym Inside ROH skupiamy się na Kyle’u O’Reilly, który na gali PPV All Star Extravaganza VII będzie pretendentem do pasa ROH World Champion.

 

 

 

 

Do stolika komentatorskiego dołączył Christopher Daniels.

Walka nr 3: Adam Cole vs Kyle O’Reilly
Panowie skupili się na aspekcie technicznym i tak szli w headlocki, że fani skandowali „Headlock city”. Kyle zakładał już Headlocki specjalnie, co oczywiście wywoływało cheer od fanów, którzy podłapali koncepcję. Adam wyszedł na moment z ringu, by złapać oddech, ale Kyle skoczył na niego i….. założył Headlock. O’Reilly został pchnięty w barierkę dla widzów, zaś Daniels przyglądał się temu na stojąco i kpił z Kyle’a. Cole podszedł do Danielsa…. i zaatakował go. Wywiązała się z tego bójka, do której dołączył się Kazarian.
Arbiter był zmuszony przerwać walkę.

Brak zwycięzcy

 

The Addiction zostali wykopani z ringu, ale Cole złapał mikrofon i powiedział że chyba przemówi w imieniu wszystkich, iż ma dość tej błazenady. The Addiction za dużo razy wchodzili w drogę zarówno The Kingdom, jak i reDRagon. Fani na pewno mają świadomość wspólnej historii Cole’a i O’Reilly, więc pewnie fajnym pomysłem byłoby przywrócić na jeden wieczór Future Shock i skopać dupę tym draniom.

 

Walka nr 4: The Addiction vs Future Shock
Cole złapał Kazariana na Jumping Neckbreaker, zaś Daniels załapał się na Back Body Drop. Adam i Kyle razem rozerwali Danielsowi koszulkę i wspólnie go atakowali. Kazarian zaatakował Kyle’a od tyłu, dzięki czemu The Addiction przejęło kontrolę. O’Reilly był w poważnych tarapatach, ale niewiele czasu minęło, gdy udało mu się wyswobodzić i dokonać zmiany. Daniels załapał się na Shinign Wizard, co dało mu 2 count; następnie założył Figure Four. Kazarian przerwał to Leg Dropem, co sprawiło że i Kyle się wmieszał. Atakował Kazariana serią swoich kopniaków, ale mistrzowie tag teamowi wspólnymi siłami zdołali go zastopować. Chcieli pójść za ciosem, lecz Cole złapał Danielsa na O’Connor roll i odliczył go do trzech !

Zwycięzcy: Future Shock

 

Chris Sabin wbił do ringu i pomógł The Addiction z atakiem na Cole’a i O’Reilly. Bobby Fish przybiegł na pomoc i udało się wyeliminować złych gości z ringu.
Michael Bennett, Matt Taven i Maria obserwowali sytuację z rampy i nie wyglądali na zadowolonych z tego, co się dzieje wokół Cole’a. Fani skandowali „New reDRagon”.

 

 

 

 

Ciekawa rozwiązania tego, co dziś nam przyszykowali. W openerze dali fanom niezłą rozrywkę z zastępstwem w postaci AJ Stylesa, choć te okoliczności trochę wpłynęły na wykorzystanie potencjału walki Young Bucks vs War Machine, który moim zdaniem jest wysoki. Również intrygujące rozwiązanie w main evencie, jednak przez to zarówno starcie byłych tag team partnerów, jak i jednorazowy powrót teamu – zostało to tylko liźnięte; osobiście czuję mocny niedosyt. Oprócz tego, mnie akurat zaciekawiło że czy Veda znów będzie agitować za tym, by zdjąć maskę The Romantic Toucha, czy było to tylko jednorazowo, bo akurat on się trafił jako rywal. Mogliby coś z tym próbować robić, bo Touch i tak jest na tak niskim stopniu hierarchii, że chyba pod nim nie ma absolutnie nikogo.

Za tydzień zobaczy czy i jak się rozwinie sytuacja pomiędzy Adamem Colem i Kylem O’Reilly, ponieważ za tydzień Michael Bennett i Matt Taven podejmują The Kingdom. Ponadto m.in. ACH vs Watanabe.

Oglądajcie Ring of Honor !

 

Autor: KL