ROH TV 01.07.17 – Raport

W dzisiejszym epizodzie Josh Woods, zwycięzca tegorocznego Top Prospect, przed trudną walką na własne życzenie – vs Jay Briscoe. Ponadto Fatal Four Way o title shota na pas ROH TV.

Zaczynamy tym, że w ringu na środku maty pas ROH World Champion, a nad nim ubrany elegancko nowy posiadacz tego tytułu – Cody. Nowy ROH world champion rzekł, że minęło sporo czasu odkąd był tu, w Chicago, a jest sporo do powiedzenia.
Światła na moment zgasły, po chwili się zapaliły…. i w ringu stanął również w garnitur ubrany Christopher Daniels. Od razu zaatakował Cody’ego. Panowie wyleźli z ringu, gdzie Cody został pchnięty w barierkę dla widzów oraz przeleciał przez stół timekeepera. Daniels wrzucił Cody’ego do ringu, ale gdy chciał sam wejść, został złapany na Neckbreaker. Cody chciał uderzyć Christophera pasem, lecz to mu się nie udało i padł po otrzymaniu STO. Sędzia próbował załagodzić spór, lecz Daniels odepchnął go w narożnik. Cody chciał wykorzystać ten moment, lecz w sumie to on dostał Clothesline. Cody jeszcze się nie poddawał, podczas gdy dwóch ochroniarzy weszło do ringu. Cody i Daniels pozbyli się ich (jeden dostał Angel’s Wings), po czym panowie wrócili do bójki między sobą. Cody trafił Danielsa poprzez Beautiful Disaster, ale Christopher skontrował próbę CrooRhodes, a następnie Clotheslinem wywalił przeciwnika z ringu i popisał się Arabian Press z lin.
Więcej sędziów i ochroniarzy rozdzieliło panów przed dalszą rywalizacją.

Za kulisami Jay Briscoe, któremu tydzień temu Josh Woods, tegoroczny Top Prospect, rzucił wyzwanie. Jay przyznał, że podziwia iż Josh odważył się na coś takiego, ale świadczy to o nim, że albo ma wielkie jaja, albo jest strasznym głupcem. Kiedy wejdą do ringu, przyjdzie mu pływać z rekinem.

Walka nr 1: Jay Briscoe vs Josh Woods
Josh czuł się bardzo pewnie, uśmiech nie schodził mu z ust. W pierwszych minutach radził sobie całkiem nieźle z o wiele bardziej doświadczonym rywalem. Jay chciał zaskoczyć oponenta kopniakiem, ale Woods zrobił unik i kontynuował swą ofensywę. Briscoe zdołał za to pomyślnie wykonać Frankensteiner, po czym kopniakiem wywalił przeciwnika z ringu. Jay nie zwalniał i wymierzył również Suicide Dive.
Po przerwie reklamowej panowie byli z powrotem w ringu i przewaga była po stronie Jay’a. Próbował on wykonać Superplex, ale Woods odepchnął go. Josh padł jak kłoda na matę po otrzymaniu mocnego Punchu. Jay przeniósł starcie poza ring i Josh parokrotnie poleciał na barierkę dla widzów oraz do tego Suplex. Z powrotem w ringu, Woods zablokował próbę Suplexu i sam wymierzył Throw Suplex. Do tego jeszcze dorzucił German Suplex oraz Running Forearm w rogu.
Jay uwolnił się spod barków oponenta, lądując na krawędzi ringu i wykorzystał to, nadziewając Woodsa głową o linę. Briscoe chciał wejść na narożnik, ale rywal go złapał i z pozycji Fireman’s Carry trafił go kolanem w głowę. Jay wyszedł z ringu, by złapać oddech, lecz Josh poszedł za nim. Na swoje szczęście, Jay trafił Josha w stalowy narożnik i po powrocie na ring miał nad nim przewagę. Top Prospectowi udało się wykonać Springboard Knee, ale to nie wystarczyło na pinfall. Próba szarży w rogu skontrowana przez Briscoe kopniakiem, po czym Jay uderzył z główki, wymierzył Running Clothesline i uzyskał pinfall.

Zwycięzca: Jay Briscoe

Przypomnienie o tym, jak Will Ferrara odwrócił się od Cheeseburgera.

Walka nr 2: Tempura Boyz vs Coast to Coast
Zanim jeszcze panowie zaczęli walkę, zjawili się Young Bucksi. Zasugerowali oni, że nie można mieć event Ring of Honor bez nich, dlatego patrząc na ring, widzą możliwość na open challenge. Stąd też proponują uatrakcyjnić pojedynek i przemianować go na triple threat match; i to jeszcze w stylu Texas Tornado. Już brzmi nieźle ? No to dodajmy do tego, że pasy tag teamowe ROH na szali.

Walka nr 2: The Young Bucks © vs Tempura Boyz vs Coast to Coast – ROH World Tag Team Championship Texas Tornado Match
Young Bucksi wskoczyli do ringu i od razu widać było, że to oni rozdają karty. Ali powalony, a LSG był trzymany w Wheelbarrow, podczas gdy drugi Jackson Cutterem nadział go na jego partnera. Sho, który znajdował się na krawędzi ringu, został wywalony Dropkickiem. Po wyraźnym sygnale, Jacksonowie przymierzali się na podwójny Suicide Dive, ale Tempura Boyz złapali ich poza ringiem i German Suplexami ich powalili. Japońce walczyli w ringu z ekipą Coast to Coast. Ci pierwsi zostali wyrzuceni z ringu, po czym LSG udawał że wykonuje skok, a tak naprawdę to Ali wykonał na nich Flip Dive. LSG jeszcze wskoczył na górny narożnik i popisał się Corkscrew Flip Divem na czwórkę rywali.
Po przerwie reklamowej Nick Jackson rządził w ringu, wymierzając rywalom kopniaki. Tempura Boyz zdołali go powstrzymać, ale był jeszcze Matt, który wywalił z ringu Sho i pozostał sam na sam z Yo. Matt został pchnięty w stronę lin, lecz wykorzystał to by Dropkickiem trafił dwóch rywali będących w pobliżu przed ringiem. Obaj Jacksonowie zajęli się Sho, w efekcie czego ujrzeliśmy Assisted Sliced Bread oraz Shining Wizard, 2 count. Kombinacja Enzuigiri & Powerbomb w rogu, po czym Nick wskoczył na trzecią linę i poleciał na rywali będących wciąż poza ringiem.
Przymiarka na Meltzer Driver, ale Sho uwolnił się od Matta i pchnął go prosto na Nicka. Sho powalił Matta Clotheslinem, lecz do ringu wrócił już LSG, który powalił Sho Springboard Forearmem. Sekundę później zjawił się Yo z Slingblade, a następnie Ali z Spinning Side Slamem. Nick Jackson powrócił do ringu i ku radości widzów, wymierzył Aliemu Superkick. LSG zaś zdołał zablokować Superkick i nawet wyrzucił Nicka z ringu. LSG złapał Yo w pozycji na Pilerdriver, a chwilę później z Sho to samo zrobił Ali. Young Bucksi wówczas powrócili do ringu, wymierzyli podwójny Superkick i Assisted Double Indytaker. Raz jeszcze podwójny Superkick dla ekipy Coast to Coast, a Japońce zostali odliczeni do trzech.

Zwycięzcy: The Young Bucks

Walka nr 3: Beer City Bruiser vs Kenny King vs Chris Sabin vs Mark Briscoe – ROH TV Championship #1 Contender’s Match
Dwóch walczy, dwóch przy linach czeka na okazję na zmianę w odpowiednim według nich momencie. Mark Briscoe i Kenny King toczyli wyrównany bój, lecz ten drugi został zaskoczony atakiem od Bruisera. Sabin wykorzystał wolne miejsce, by rozpocząć rywalizację z Markiem, ale Bruiser nie patrzył na zasady i podwójnym Clotheslinem powalił obu. Bruiser skupił się na Sabinie, ale zmienił się z nim Kenny King, wykorzystując że był blisko. Kenny popisał się Death Valley Driverem na kolano, po czym założył Muta Lock, ale Bruiser przerwał to. Mark Briscoe powrócił, atakując zarówno Bruisera, jak i Kinga. Mark został pchnięty na róg, ale wykorzystał to wykonując Dropkick Bruiserowi. Mark pozbył się też Kinga, natomiast przed wymierzeniem Divu zatrzymał go Sabin, powalając rywala Clotheslinem. Mark jednak zdołał się uwolnić od Sabina i po wskoczeniu na narożnik wykonał Moonsault na pozostałą dwójkę rywali poza ringiem. Chris przeszedł na krawędź ringu i kopniakami załatwił Kinga oraz Bruisera, a Mark dostał Dropkick.
Po przerwie reklamowej Sabin zajmował się w ringu Kingiem, ale po chwili powróciła pozostała dwójka i Bruiser zyskał przewagę. Mark założył mu Sleeper Hold, lecz Bruiser dał radę się uwolnić, zwalając go prosto na Sabina w rogu. Kenny próbował atakować Bruisera, lecz niezbyt mu to wychodziło, w efekcie czego został powalony przez oponenta Clotheslinem. Bruiser wszedł na narożnik, planując skok na wystawionego Sabina, ale dopadli go z obu stron Briscoe i King. Sabin w tym czasie się podniósł i ostatecznie to on wykonał Powerbomb całej trójce. Briscoe i Bruiser poza ringiem; Sabin zadbał aby King również się znalazł na podłodze, po czym z krawędzi ringu wymierzył mu Cannonball. Odpowiedni moment wyczuł Mark Briscoe, który złapał Sabina na Blockbuster. Bruiser także wlazł na krawędź ringu i Cannonballem trafił Sabina i Briscoe. Tymczasem Kenny King wlazł do ringu i na całą trójkę wykonał Twisting Plancha.
Kenny wrzucił Chrisa do ringu, ale to reprezentant MCMG złapał rywala na Springboard DDT. Mark również powrócił do ringu, wymierzając Chrisowi Fishermanbuster. Mark wlazł na narożnik, myśląc o Froggy Bow, ale dopadł go Kenny King. Mark dzięki uderzeniom z główki strącił go na matę, w efekcie czego obaj King i Sabin leżeli na macie. Nie tylko Mark, ale też z przeciwnej strony Bruiser byli na narożnikach i obaj wykonali swe akcje, odpowiednio Froggy Bow i Frog Splash. Podwójna próba pinu, jednak obaj sami z niej zrezygnowali, ruszając do ataku na siebie. Bruiser zdobył przewagę, ale King zaskoczył go Spin Heel Kickiem. King podniósł Bruisera na barki i wymierzył Royal Flush, dzięki czemu uzyskał pinfall !

Zwycięzca: Kenny King

Kenny King zapewnił sobie title shota na pas ROH TV Champion.

Pozytywnie zaskoczony jestem wynikiem walki wieczoru. Sądziłem że pójdą po najprostszej linii i title shota zgarnie Mark Briscoe. Wątpię, by Kenny miał być pogromcą KUSHIDY, ale fajnie że swoją szansę na pokazanie się po rozpadzie The Cabinet ma. Dość dziwny dla mnie przebieg openera, a dokładnie jego jednostronność. Szanse Woodsa oczywiście i tak były iluzoryczne, ale słabo wyszedł w tym pojedynku. Widząc go w pojedynkach turniejowych, spodziewałem się znacznie więcej po dzisiejszej walce. Jay absolutnie go zmiażdżył; kompletnie zero możliwości nadziei dla prospekta. A Young Bucksi oczywiście uratowali pojedynek tag teamowy, wzbogacając jego prestiż o jakieś 100% :)

Za tydzień wydarzenia po Best in the World. Między innymi czeka nas starcie reprezentanta ROH z reprezentantem CMLL: Matt Taven vs Ultimo Guerrero.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL