Podsumowanie WWE i TNA od 27.05 do 03.05.2015

Witam i zapraszam na podsumowanie wydarzeń w WWE oraz…. TNA, czyli coś nowego co będę starał pisać jak najczęściej.

WWE

I. Triple threat match o pas WWE.

Podczas Extreme Rules Seth Rollins pokonał Randego Ortona, jednak dzień potem nieustające spory z Kanem doprowadziły do tego że Big Red Monster postanowił dać głos fanom by to oni wybrali następnego rywala mistrza WWE na Payback. Do wyboru były 3 opcje. 1 Randy Orton, 2 Roman Reigns i 3 obydwaj zawodnicy. Jak można się domyśleć fani wybrali 3 opcję i w takim wypadku Seth Rollins będzie bronił swojego pasa w triple threat matchu.

II.Rusev dostaje kolejną szansę na pas.

W ubiegłą niedzielę na PPV John Cena pokonał po raz kolejny Ruseva, jednak mimo tego Rosjanin po raz kolejny zawalczy o pas U.S na Payback. Osobiście nie mam nic już do napisania w tym punkcie. WWE po raz kolejny daje nam walkę którą widzimy 4 PPV z rzędu i to w stypulacji I Quit co oznacza, że pas nie zmieni właściciela.

III. King of the ring.

W tym tygodniu po raz pierwszy od 5 lat odbył się turniej King of the ring. W turnieju wzięło udział 8 zawodników, a 2 z nich czyli Bad News Barett i Adrien Neville spotkali się w finale. Zwycięsko wyszedł BNB i to ona jest kolejnym, którego nazwisko zapisze się w historii WWE jako King of the ring.

IV.Wyatt ujawnia adresata swoich wiadomości.

Bray Wyatt przez ostatnie tygodnie wygłaszał tajemnicze proma skierowane do pewnej osoby. W tym tygodniu Wyatt ujawnił, że adresatem był Ryback, którego zaatakował za równo na RAW jak i Smackdown. Jak sądzicie czy dojdzie do walkie tej 2 na Pyback? Jeśli tak to czy będzie posiadała jakąś stypulację?

TNA

I.Nowy Mistrz X Division.

Parę tygodni temu Rocstar Spud zdobył pas X Division po wykorzystaniu swojej walizki na Low Ki. W tym tygodniu musiał niestety bronić pasa w walce z drabinami przeciwko 4 rywalom. Spud był bliski obronienia pasa, lecz przez interwencję Homicada stracił pas na rzecz innego członka BDC Kennego Kinga.

XDivBelt

II.Mistrz wywieziony na noszach.

Eric Young przez ostatnie tygodnie atakował wszystkich pretendentów to pas TNA i posyłał ich na nosze, wszystko po to by po raz kolejny zawalczyć o pas TNA, który stracił w poprzednim  roku. Kurt Angle jako mistrz stał się głównym celem Younga. W tym tygodniu zmierzył się z mistrzem w streatcher matchu. Kurt po 2 piledriverach został ułożony na noszach przez rywala, który tym samym stał się pretendentem do pasa TNA.

EYAngle

III.Odwieczne rywalki łączą siły.

Tydzień temu w TNA zadebiutowały Dollhouse, które pomogły swojej przywódczyni Taryn Terrell w pokonaniu Awesome Kong. W tym tygodniu ich kolejną ofiarą padła Brooke. Po walce pojawiła się legenda TNA jeśli chodzi o kobiety- Gail Kim, po krótkiej pogawędce dowiedzieliśmy, się że za tydzień po raz pierwszy w historii odwieczne rywalki Gail Kim i Awesome Kong połączą siły by zawalczyć z Dollhouse.

Who Did Gail Kim Enlist to Help Her Fight The Dollhouse?

IV. Slammiversary 2015.

Jedna z największych gal TNA Slammiversary w tym roku odbędzie się w systemie PPV na żywo z Orlando. Taka informacja została podana w tym tygodniu przez federację. Warto dodać że jest to pierwsza od roku gala TNA nadawana w PPV, na razie na tą galę został zapowiedziany Kurt Angle, resztę poznamy w najbliższym czasie.

Slammiversary Details Announced!