Podsumowanie WWE 2k15 ( Xbox One i PS4)

Z okazji zbliżających się targów E3 na których możliwe, że poznamy wieści dotyczące gry WWE 2K16 postanowiłem podsumować ostatnią grę WWE z pod znaku 2K. Zapraszam do czytania.

1. Gameplay

W tym roku 2K zrobiło kawał dobrej roboty przy tworzeniu gameplayu, nowy silnik wniósł naprawdę wiele dobrego, gra się przyjemnie, a rozgrywka przypomina bardziej prawdziwą walkę. Grając w grę nie spotkałem dużej ilości bugów utrudniających mi rozgrywkę bądź sterowania wrestlerami, widać że 2K postarało się co do tego.

2. 2K Showcase.

W tym roku pojawiła się nowa opcja, którą jest 2K showcase, można porównywać ją do Attitiude Era Mode z WWE 13 i 30 Years of Wrestlemania z 2K14. Dostaliśmy dwa storyliny i 3 w DLC, muszę przyznać, że feudy jakie dostaliśmy były genialnie odwzorowane, oczywiście może i nie wszystko było pokazane, ale mimo to ten tryb naprawdę może zadowolić, 2K również i tu zrobiło kawał dobrej roboty. Jedynym minusem może być mimika niektórych postaci takich jak Vince Mcmahon z gali MITB 2011, która aż razi w oczy. Według mnie jest to najlepiej zrobiony tryb w tej grze i mam nadzieję, że w najnowszej odsłonie gry również tego nie zabraknie.

3. My career.

My career to nowy tryb wprowadzony w tym roku, po którym widać, że wymaga dużo poprawek. Osobiście dla mnie tryb nie jest taki zły, chociaż storyline 3 razy w roku w porównaniu do SVR2007 gdzie feudy były całym rokiem, nie jest satysfakcjonujące. Kolejnym minusem jest, również to, że większość scenek w grze to scenki z WWE Create a Story.Mam nadzieję, że w przyszłym roku ten tryb zostanie ulepszony i nie będzie rozczarowaniem.

4. Tworzenie, Comunity Creations.

Teraz czas przejść do rzeczy, którą fani WWE bardzo lubią czyli tworzenie. 2K dodało bardzo fajną opcję jaką jest edytowanie strojów zawodnikom, oraz wgrywanie własnych logo do gry, mimo to minusem jest bardzo mała ilosć slotów do pobrania postaci oraz to że tworzone stroje zajmują miejsca w slotach. Moim zdaniem stroje powinny mieć całkowicie oddzielne sloty od stworzonych postaci. Comunity Creations, również zostało zmienione w tym roku. Usunięto według mnie fajną opcję zobaczenia wszystkich strojów postaci, oraz na pewno irytującą rzeczą jest to, że wszystkie loga nazywają się tak samo i żeby znaleźć dane logo trzeba się nieźle naszukać.

5.Usunięte opcje.

Wielkim minusem gry są usunięte opcje na konsolach nowej generacji. Zostało usuniętych wiele stypulacji oraz opcji typu superstar threades, Create a Story oraz najbardziej bolący mnie brak wgrywania własnych theme songów. Co do ostatniego to jak mówi 2K nie jest wina gry lecz konsoli, które nie zapisują muzyki na swoim dysku twardym.

6. WWE Universe.

Tryb który w ostatnich latach dość zniechęcał osoby grające w grę czyli WWE Universe, w tym roku został poprawiony i widać, że częściej pojawiają się różnego typu scenki, według mnie tryb zaczyna ponownie iść w dobrą stronę i zobaczymy co przyniesie nam już za parę miesięcy.

Na koniec: Według mnie WWE 2K15 to gra, która potrzebuje poprawek, jednak nie jest też zła, zawiera plusy i minusy jak każda i mam nadzieję że w listopadzie będę mógł napisać, że tych minusów jest o wiele mniej a WWE 2K16 jest lepsze od 2K15.