Podsumowanie Miesiąca w WWE – Styczeń 2018

Witam w czymś nowym na naszej stronie, czyli podsumowaniach miesiąca. Jest to nowa seria w której będę przedstawiał najważniejsze wydarzenia z WWE w przeciągu miesiąca. Zapraszam do czytania!

I. Royal Rumble.

W styczniu zdecydowanie największym wydarzeniem była gala PPV Royal Rumble. Na tej gali co roku jesteśmy świadkami tytułowej walki czyli Royal Rumble. Zwycięzca tego starcia ma zapewnioną walkę o wybrany pas WWE na Wrestlemanii. W tym roku byliśmy świadkami pierwszego w historii kobiecego Royal Rumble matchu, który przepełniony był powrotami wielu dawnych zawodniczek WWE, pojedynek jednak wygrała Asuka, natomiast walkę mężczyzn wygrał Shinsuke Nakamura. Show zakończył wielki debiut byłej gwiazdy UFC Rondy Rousey.

II. 25 lecie RAW

Styczeń był również miesiącem urodzin najdłuższego show WWE czyli RAW. Wielka celebracja była przepełniona powrotami gwiazd takich jak Ron Simons, JBL, Chris Jericho który umieścił na liście Eliasa, wszyscy członkowie DX, Scott Hall oraz Undertaker. Warto dodać ze po raz pierwszy od wielu lat RAW powróciło do Manhatan Center, jednak nie był to udany powrót gdyż organizacja gal w dwóch miejscach na raz nie była dobrze zaplanowana co wywołało oburzenie fanów znajdujących się na historycznej arenie. Na gali byliśmy również świadkami zmiany pasa mistrzowskiego.

 

III. Udany powrót Miza.

W styczniu po miesiącu kręcenia kolejnego filmu powrócił The Miz, zaraz po powrocie wykorzystał możliwość walki rewanżowej o pas Interkontynetalny. Podczas 25 lecia RAW Miz przy pomocy Bo Dallasa, Curtisa Axela i nieczystych zagrań pokonał Romana Reignsa i został po raz 8 mistrzem interkontynentalnym. Warto dodać ze tuż po Royal Rumble ponownie stanął do walki z Romanem w której obronił swój pas mistrzowski.

 

IV. NXT Takeover Philadelphia.

Dzień przed galą WWE Royal Rumble odbyła się historyczna gala NXT Takeover, a czemu historyczna? Gala ta zapisała się w historii dzięki pierwszej o 2011 roku walce ocenionej na 5 gwiazdek. W main Evencie gali doszło do niesamowitego starcia o tytuł NXT między Andrade „ Cien” Almasem a Johnym Gargano, było to znakomite uwieńczenie tej gali, podczas której dowiedzieliśmy się również ze kontrakt z federacją podpisał EC III oraz na sam koniec nieoczekiwanie powrócił Tomaso Ciampa który zaatakował Gargano kończąc tę galę.